• ordu/fatsalı bir fındık yetiştiricisi olarak çok güldüğüm olay.

adam resmen bizim yöre ağzında amele arıyor ve ameleden para istiyor.

edit: başlık başımıza kalmış ahali

edit 2: entry bu şekildeydi. @grileke arkadaşa teşekkürler
  • çok fazla film izlemiş yazar beyanı, oldu olacak gece pusuya tim çıkarın. hatta domuzların yanaşma istikametlerini, sızma istikametlerini belirleyin geldiklerinde topçu desteği istersiniz. nöbet mevzileri arası irtibat hendeği kazmayı unutmayın. son olarak, ne kadar sıklıkla taciz yapılıyor onu belirleyin.
  • bende aşağıdaki şartları okuyunca ekolojik fındık kamp etkinliği adı altında işçi gücünü ucuza mal etme gibi geldi.

alt gruplarda ayrılanlar hariç ana toplayıcılar ve yerel aileden katılanlar ile günlük 2 ton civarında fındık toplanması hedeflenmektedir.
    - tüm başaklama ve bahçeleme yapılacak,
    - tüm hayvanlar bakılacak,
    - tüm zararlı otlar tarlalardan temizlenecek
    - tüm tarladaki ürünler toplanıp taşınacak
    - kışlık odun dizimi, kırımı ve taşınması sağlanacak
    - tüm bozuk çit ve kazıklar değiştirilecek

başlığı açan userimizin gerçekten de böyle bir amacı yoktur belki benim içim fesattır kusura bakma
  • müthiş inovatif bir amele bulma yöntemi. ayakta alkışlıyorum. bize böyle beyinler lazım.
  • arkadaş geçen sene bu saydıklarını yaptırmak için gürcülere para beğendiremediği konusunda dert yanıyordu. allah çarşına pazar versin ne diyeyim.
  • ekolojik kamp adı altında karın tokluğuna amele çalıştırma fikri.

paralı şekilde ecnebi ve yerli emsallerini izledik okuduk, katılımcıların keyfine kalmış.
  • nasıl süsleyerek anlattılmışsa ırgatlık yapacağımı bile bile gidesim geldi.

edit: 1 kilo fındık kabuklu mu olacak kabuksuz mu olacak?
  • (bkz: inanmayın sikecek)

yukarıda istenilenlerin %60ını günlük 100 liraya yapıp , “otantik” evde kalacak ve “yöresel” yemekten yiyecek insan bulamadığımız için adıyamandan işçi getiriyoruz.

üstelik yol parası da bize ait. giderken de yolluk fındıklarını vermeyi ihmal etmiyoruz.

hala ben sik... gitmek istiyorum diyen varsa biraz da terimlerden bahsedeyim.

“otantik” ev dediği serenti bildiğin ahşaptan amele evi. genelde 2 kat olanların altı ahır olur.

“yöresel” yemek dediği, fasulye, ısırgan, mendek, az buçuk darı tamamen beleş olan otlar ve tavuk bacağı gibi mantarlar.

“çakıldak” fındık da pek makbul olmayan, ordu yöresine ait fındık.
  • diyet kamplarıyla aynı mantıkta kurulmuş çok zekice bir kamp.

(bkz: sana para veriyim bana yemek verme)
hesabın var mı? giriş yap