• bir kadir topbaş açıklaması. istanbul depreminden sonra ne olacağını buyuruyor.

pişkinlikte son nokta. sen belediye başkanı değil misin arkadaşım? 11 senedir bu depremin olacağı belliydi, niye önlem almadın? ne yaptın o yıllar boyunca, 11 x 365 gün boyunca?

sen deprem sonucunda insanlar ölmesin, binalar buna göre yapılsın, şehir düzenlemesi filan, bu işlerden sorumlu olarak gelmedin mi buraya?

istanbul belediyesine gelen milyonlarca doları nereye akıttın? sen topbaş hanedanının bir ferdi olarak, nasıl oldu da türkiye'nin en zengin ilk 100 kişisinin arasına girdin usta?

hayır! 30.000 insanımız ölmeyecek, sen ve bağlı olduğun iktidar, 11 sene hiçbir şey yapmamış olarak, kendi elinizle 30.000 kişiyi öldürmüş olacaksınız. deprem değil, sizin ihmaliniz, insanları sefalete itişiniz öldürecek. ve bu sayede ülkede en fazla insanın canını bir gecede alabilen bir iktidar olarak da tarihe geçeceksiniz.

http://www.radikal.com.tr/…08.03.2010&categoryid=77
  • eski parayla trilyonları, alınabilecek önlemler yerine lale dikmeye harcayan belediye başkanının açıklamasıdır.
  • cümlenin haberdeki devamı daha da güzel;

"beraberce el ele vererek bu sorunları çözebiliriz."

evet çözebiliriz kadir, çözebiliriz arkadaş, sözlerini de yazıyım tam olsun!

"ortak olmak her sevince her derde kedere
    ve yurumek bir omur boyu beraberce elele
    olmasin hic o ta icten gulen gozlerde yas
    bir gun gelip ayrilsak bile seninle arkadas.."
  • bu açıklamayı yapan kişi kendinden önceki yönetimleri de genelde eleştirmektedir.
    aslına bakacak olursanız istanbul 16 senedir akp'nin elinde.*
    bu zihniyet 16 senedir tedbir almak yerine tevekkül edince 30.000 ölü normal oluyor tabi.

düşününce.. hakikaten doğal seleksiyon diye birşey var, kurunun yaşla beraber yanması da var...
    neyse ben daha bişey diyemiyorum...

dua edelim, tevekkül edelim...
    hanım koş bana deprem muskamı getir!

*recep tayyip erdoğan - (27 mart 1994 - 6 kasım 1998)
    ali müfit gürtuna - (12 kasım 1998 - 1 nisan 2004)
    kadir topbaş - (1 nisan 2004 - ....)
  • önümüzdeki günlerde "ben demedim mi?" diye de arkası gelecek önerme.
    bravo tebrik ediyoruz. benzerlerini diğer boşbakanlardan ve başkanlardan da bekliyoruz.
    örneğin;
    - bu yıl hızlıtrene tahminen 50-60 kurban vereceğiz
    - madenlerde ölümlerde düşüş bekliyoruz, yılda 50'nin altına düşmek hedefimiz
    - önümüzdeki depremde 5 ve altındaki şiddetlerde ölü vermeyceğiz inşallah
    - toplanan ütüne bakarak ölen mevsimlik işçileri abartmamak lazım
    - nükleer santralde çok titiz fizibilite raporları yapıyoruz, olur da patlarsa tam 22.145+-2 ölü vereceğiz bu kadar da iyi hesap yaparız

tüm bu beyanların başlarına sonlarına inşallah ve maşallahları ekleyin, 3 çoçuk yapın, birine kader, diğerine mukedderat , en sonuncusuna da gayret adını koyun olsun bitsin
  • 17 ağustos depreminde resmi rakamlara göre 20.000 civarında insan ölmüşken , istanbul için fazlasıyla iyimser bir tahmin.
  • nerden bakıldığına göre doğru bir söz olabilir. yani kadir amca istanbul'u sallayacak 6 şiddetindeki bir depremde 30 bin kişinin öleceği öngörüsünde bulunuyorsa bu mantıklı olabilir. fakat bu depremin şiddeti ve süresi artarsa istanbul'da milyonların ölebileceğini söylemek acı ancak doğru olur.
  • sonra crom ölüleri sayacak, bizde mal mal izleyeceğiz... diye devam eden beyanat.
  • kendini garantiye de almış bu beyennatı verirken.tuzu kuru tabi.
hesabın var mı? giriş yap