*

şükela:  tümü | bugün
 • saat 20:00’de başlayacak olan ve hüseyin göcek’in yöneteceği fortis türkiye kupası b grubu karşılaşması.

  geçen hafta içi yaşanan kan değişikliğiyle teknik direktörlük koltuğuna oturan ersun yanal’ın trabzonspor'un başında sahaya ilk kez çıkacağı bu karşılaşma trabzonspor için yeni bir sayfa niteliğinde. şunu da söylemek lazım ki trabzonspor’un kullandığı bu defter bereketli bir defter olmalı çünkü sayfaları hiç bitmiyor, hep yenisi açılıyor. aslında ersun hoca ile ilgili açılacak bölüm defter ters çevrilerek arkadan açılmalı çünkü ersun yanal, ikinci şenol güneş dönemi de dahil olmak üzere son yıllarda (kesin bir sayı verecek olursak son 12 yılda) trabzonspor’da taraftarın en çok beklediği isim konumunda. kendisinin, kredi derecelendirme şirketlerinden daha cimri derecede kredi veren trabzonspor taraftarlarından hatırı sayılır bir derecede güven almışlığı var, göreve daha başlamamış olsa bile.

  hani derler ya “nasıl başlarsa öyle gider” diye, umarım ersun hoca bu maçla güzel bir başlangıç yapar. hoş, ziya doğan ikinci döneminde trabzonspor’un başında sahaya çıktığında ilk maçlarda hem beşiktaş’ı hem de galatasaray’ı mağlup etmişti ancak sonrası malum. o da artık ziya doğan’a mahsus bir durum diyelim. zaten yakında bu iki hoca arasındaki “mantalite” farkı da çok net ortaya çıkacaktır.

  o değil de konu yine dağıldı ya!
 • dakika 66 itibariyla vestel manisaspor 2-0 önde... ilk mactan ersun hocanin kellesini istemezler umarim.
 • trabzon 3 oyuncu degisiklik hakkini da kullandi. derler ya, tüm kozlarini sahaya sürdü diye, o hesap. bakalim ne getirecek, merakla beklemedeyiz efenim.
 • dakika 76 ve 3-0...
 • an itibariyle (dk. 75) metin'in attığı golle 3-0 olmuş maçtır.
 • mahalle takımı gibi oynayan iki taraftan bir tanesinin, (pek bir) süper lig takımı olduğunu hatırlaması ile birden 3-0 öne geçtiği maçtır.

  dip not: adam olan haftasonundaki maça trabzonspor paf takımı ile çıkar. deli ettiniz adamı yeter be...
 • hakem hüseyin göçek'in son düdüğü çalmasıyla 3-0 biten maçtır. trabzonspor'a geçmiş olsun derken manisaspor'a da başarılar diliyoruz.
 • trabzonspor’un elindeki temiz ve yeni bir hedefi resmen mundar ettiği karşılaşma.

  aslında bu yazı için bir başlık bul deseler hiç düşünmeden “takke düştü kel göründü” ifadesini yapıştırırdım. son bir senedir tribünlerin hedefinde hep teknik direktör ve hoca vardı. “hoca istifa, yönetim istifa” sözleri arasında unutulan ( tabi dikkatli trabzonsporlular gözden kaçırmadı hiç bir zaman bunu) bir şey vardı, o da futbolcu kadrosunda yaşanan değişmeler ve negatif yönlü gelişmelerdi. tabi burada işin ucu başta yönetim ve sonra hocaya kadar dayanıyor. bunları uzun uzadıya tekrar anlatmak niyetinde değilim.

  dediğimiz gibi “takke düştü” yani kısır futbol ustası ziya gitti ve “kel göründü” trabzonspor futbolcu kadrosunun ne kadar kalitesiz olduğu ortaya çıktı. evet yattara-gökdeniz-ceyhun üçlüsü ayrı ayrı her takımı üst sıralara taşıyacak futbolcular, ancak herkesin bildiği gibi futbol bir takım oyunu. maalesef trabzonspor’da bu üç futbolcu dışında kalan (ki yattara ve ceyhun da kısmen soru işaretleri oluşturuyor kafalarda) diğer futbolcular değil trabzonspor’da üçüncü lig’de atıyorum sürmenespor’da bile oynayabilecek kapasitede futbolcular değil, içlerindeki futbolculuğu da sağolsun(!) ziya doğan bitirdi. işte bu futbolcu kadrosuyla ersun yanal çıktığı ilk maçta ne kadar boklu bir derneği eline aldığını farketmiştir büyük ihtimalle. takımda yıldız statüsündeki oyuncuları harcama politikalarını istikrarlı bir şekilde sürdüren yönetim eseriyle gurur duyuyor olsa gerek. kendi ağızlarıyla dile getirdikleri “trabzonspor futbolcu satarak para kazanan bir takım oldu” ifadesi sonrası oluşan tablo manisa’da kendini ayan beyan ortaya koydu. bu takımda defans hattındaki oyuncuların her biri teker teker saatli bomba hüviyetinde; vestel manisaspor pimi dün akşam çok çekti, 3 kere patlattı, daha da patlatırdı.

  bu arada takıma az da olsa ersun yanal’ın elinin değdiği belli oldu dün akşam. ziya doğan döneminde orta saha çizgisini geçmesi neredeyse yasaklanmış gibi olan ayman, maçın başlarında ceza sahasına yakın, hatta bir kaç pozisyonda içinde göründe. bek oyuncular kapasiteleri kadarıyla hücuma destek verdiler. dün sahaya çıkan kadro ziya doğan’ın ultra defansif kadrosuydu ama bu kadro ofansif bir şekilde oynatıldığında bir şeyler yapmak için çabalayan bir hüviyete büründü. ziya doğan-ersun yanal farkı hezimet yaşanan bu karşılaşmada bile kendini belli etti.

  bu maçta benim dikkatimi çeken kişi ceyhun eriş oldu. ceyhun maçta bir özelliğini daha ön plana çıkardı: kendisi tam bir polemik insanıymış meğerse. hakemle polemik, rakip seyirciyle polemik ama sahada son bilmem kaçtır maçtır futbol adına koca bir hiç. ceyhun’cum forma ağır geldi sanırım, ne dersin. orası trabzonspor, ceyhun idman yurdu değil. lakayt futbol gösteren ne topçular sessizce uçtu gitti takımdan ve şehirden, onların yanında senin ismini okumaya sıra bile gelmez.

  bir sözüm de yönetime... bi çay yapın da doya doya içelim ya.