şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bir hastanın arrest olması uzerine yaklasik 10 hasta yakıni yoğun bakımı basmış ve sorumlu asistan hekimi darp etmişler. kavga esnasinda doktorlar cpr yapmaya devam edip hastayi hayata dondurmusler. doktoru yumruklayanın sivil polis olmasıda tam türkiyeye yakışacak cinsten.

(bkz: türkiye'de yaşamaktan nefret etme sebepleri)

edit: olayı birinci ağızdan okumak için --> (#46686949)
  • bitmez ve bitmeyecektir ne yazikki.
  • doktorun dövülmesi neticesinde hastanın hayata dönmüş olması nedeniyle ileride benzer örneklere yol açmasından korktuğum elim olay. ne de olsa bu bizim geleneğimizde var.

(bkz: çalışmayan elektronik aletlere vurmak)
  • turkiye'de doktor olmadigim icin her gun sukrediyorum. hem elinden geleni yapacaksin hemde gelip seni dovecekler. madem siz iyi biliyorsunuz doktorlar hic birsey bilmiyor kendiniz arrest olmus hastaniza bakin.
    bir de gene doktorlardan nefret eden insanlari ortaya cikarmis bu baslik simdiden. aramizda hic mi serefli insan yok. hepimizmi hastalarimizdan nefret ediyoruz? siz kimsiniz. hanginiz 36 saat araliksiz nobet tuttu? hanginiz genclik yillarini yazlarini hastahanelerde okullarda gecirdi? hanginiz ailesini ve iliskilerini ikinci plana atti?
    once doktor olmanin agirligini bi hissedin sonra nefretinizi zehirinizi dokun
    (bkz: dinime küfreden bari müslüman olsa)
  • yapan şerefsiz ağır bir ceza almadığı sürece benzerlerini sıklıkla duymaya devam edeceğimiz olay.(almayacak da) ekşi sözlük gibi seviyesi en azından türkiye ortalamasının üstünde diyebileceğimiz bir ortamda bile bunu savunan adamlar varken daha çok duyarız böyle olayları. cpr yapılıp hayata döndürülen hasta yarın öbür gün anestezi yoğun bakımda ölürse aynı hasta yakınları bu sefer oradaki hekimlere saldırabilir. çünkü doktora saldırmanın herhangi bir cezası yok.

sözlükte diğer başlıklarda hümanist takılıp iş doktorlara bok atmaya gelince olayın iç yüzü hakkında en ufak bir fikri olmamasına rağmen en önde koşan, bütün doktorları genelleyen, dayağı hak ediyorlar diyen, zaten çok maaş alıyorlar diye aklı sıra doktorun yaptığı işi aldığı eğitimi küçümseyen arkadaşlardan ricam sadece bir kere nispeten yoğun bir acil servisin bir köşesinde önlüğünüzü/üniformanızı giyip ortalıkta dolaşın. 24 saat boyunca takılın oralarda. hasta bakın demiyorum. ortalıkta dolaşın. neler yaşandığını gözlemleyin. sırf üzerinizde önlük var diye size gelecek tepkilerle muhatap olacağınız hasta yakınlarıyla karşılaşın. ondan sonra bu yorumları bu kadar içiniz rahat yapabilecek misiniz merak ediyorum.
  • dövenin dövdüğü yanına kar kaldıkça daha çok doktor dövülür. daha çok hasta da doktor bulamadığından geberip gider.
  • bunlara doktor göndermeyeceksin. ahirda dogursunlar hizmetten anlamiyorlarsa hizmet etmeyeceksin. zaten kaçak elektrik.....
    pardon ben doguda olmuş zannettim. tum izmirlilerden özür dilerim.