şükela:  tümü | bugün
  • özellikle it camiası aman dikkat. serverlarınızı şimdiden güncellemeyi unutmayın.
  • hatırlatmamızı yapalım... saatlerinizi 1 saat geri almayı unutun!
  • türkiye'nin dünyanın geri kalanından bir saat daha öteye uzaklaşması.

.
  • edit: hem iktiara hem muhalefete laf edince iki tarafin da köpekleri özelden havlamaya başladı. o zaman daha net olayım: bu saçma sapan uygulamaya itiraz etmeyen ne kadar milletvekili, danışman, konuyla ilgili yönetici, uzman vs. varsa hepsi en hafif tabirle yetersizdir. hepsi diyorum bak. ülke iktidarından muhalefetine yetersiz insanların elinde.

edit2: özelden mesaj atanların arasında fikirlerini düzgün bir dille ifade edenleri tenzih ederim.

edit3: sadece yöneticiler değil ekşiciler de salak. 218 kişi favori entrylerine eklemiş bu listeyi. 218 tane favori entry listesinin işlevinden habersiz salak. eğer bi entry daha sonra ulaşmak isteyebileceğin bir içeriğe sahipse favori entrylerine eklersin böylece gerektiği zaman hızlıca ulaşırsın. bu arkadaşlar bu entryde daha sonra ulaşmaya değer bir şey mi gördü acaba, hayır, salak oldukları için beğenme tuşuna basmak yerine (veya üzerine) gidip favorilerine eklediler. işin komik yanı bu favoriye ekleyenler bir daha dönüp bamayacakları için kendilerine salak dendiğini de göremeyecekler.

tam bir vizyonsuzluk örneğidir.

internet üzerinden avrupa'nın çeşitli yerlerinden insanlarla toplanıp belli gün ve saatlerde oyun oynuyorum. bu saçma uygulama yüzünden bundan sonra aramda bir çoğuyla iki saatten fazla fark var. dolayısıyla adamların kendileri için makul saatler olarak belirlediği 20.00-22.00 aralığı benim için 22.00-24.00 gibi oldukça geç bir saate denk geliyor artık.

şimdi senin oyunana göre mı ayarlayacağız ülkeyi demeyin. herşey için bu böyle. mesela almanya'da bir banka görevlisi bizim bankalardan birini önemli bir iş için aramaya karar verdi. saatine bakıyor 3.30, gayet makul bu saat, ama o da ne bizim geri zekalı yöneticilerimiz avrupayla, en çok ticari ve siyasi ilişkimiz olan kıtayla, aramıza fazladan bir saat koymaya karar verdikleri için bizde saat 5.30 ve muhatabı işten çıkmış evine doğru trafite acı çekiyor.

işin teknik boyutu elektronik aletler falan bir şekilde hallolur ama bunu nasıl halledeceğiz. avrupa'daki şirket ülkeye milyon dolarlar kazandıracak iş için bizim şirketlerden birini arayıp hiç kimseyi bulamadığında da halay çekersiniz işten çıkınca hava aydınlık oluyor diye.

yaz saati kullanan ülkelerin haritası:

anlamıyorum sen kendini ne zannediyorsun da kafana göre gelişmiş ülkelerin neredeyse tamamının kullandığı uygulamayı kaldırıyorsun. bu nasıl bir düşüncesizlik, nasıl bir akıl tutulması. koskoca mecliste de bir tane mi akıllı adam yok da getirip koymaz bakın böyle böyle diye. iktidarı da muhalefeti de hepsi aynı şeyin laciverti. her milletvekilinin 40 tane danışmanı var hepsinin parasını cebimizden ödüyoruz birinin mi aklına gelmiyor bu durum.
  • gece 04.00 itibari ile telefon ve bilgisayar, saati kendiliğinden geriye alıyor. muhtemelen sabah uyandığında ülkenin yarısı yine aynı soruyu birbirine soracak. saat kaç?
  • güncellemeleri yapılmış windows 10 pc ve windows 10 telefonlarda sorun yok.
  • benim pc almş. son entrylerin saatlerini görmesem anlamayacağım he. 03.41'den bildiriyorum. gidim de şunu ileri alayım bari.

edit büdüt: benim pc çıldırdı. otomatiği kapatmış olmama rağmen 3 kere daha saati geri aldı. o geri alıyor, pc sapıtıyor her şey kilitleniyor, ben ileri alıyorum. bunu defalarca tekrarladık. aramızda şiddetli geçimsizlik var bence.
  • yine kafa karışıklıklarına sebep olacak olay. dev hizmet için:

www.abisimdisaatkac.com
  • - yılda birer saat geri alsalar.. bikaç yüzyıla osmanlı'yı şahlandırırız.
  • olan gene çocuklara olacak. zifiri karanlıkta evden okula gidecekler.