1774 entry daha
  • deprem anında kızımı oyun parkına götürmüştüm. öyle bir sallandık ki az daha yere kapaklanıyordum. bu deprem söylendiği gibi 6.6 değildir. yunanistan bile 7 olarak bildirdi depremin şiddetini. hepimize gelmiş geçmiş olsun. bir sitem de salak tv kanalları ve yorumculara gelsin. izmir gibi 3. büyük metrapolde deprem oluyor, insanlar ölüp binalar yıkılıyor, haber kanallarının birinci önceliği istanbul depremini tetikler mi?

edit: depremin üzerinden neredeyse 24 saat geçti. bir allahin kulu da niye kandilli rasathanesinin açıkladığı değerin değil de afad'ın verdiği değerin tüm haberlerde kullanıldığını sormadı, sorgulamadı. yunanistan 7.0, avrupa deprem ajansı 7.0, amerika 7.1 açıkladı. bu bölge için çok büyük bir rakam olduğu söylendi. biz 6.6 da afad'a göre takıldık kaldık.
  • lutfen "gece 2'de deprem olacakmis."vs yazip bizleri korkutmayin. uzaktayiz, elimizden bir sey gelmiyor, burayi okuyan bir suru insan var, dezenformasyondan kacinin rica edecegim. ben nasil uyuyayim canim kardesim simdi?

tanim: herkesin artcilar ve olasi saatleri ile ilgili mabadindan salladigi baslik.
  • deprem anında ne yapılması gerektiğini öğretmişlerdi; ama beyin saniselik sürede risk analizi yapıp karar verebiliyor. doğru veya yanlış. (yaptığım şey herkes tarafından yanlış bulundu bu arada.)

5 katlı bir apartmanın 3.katında oturan biri olarak, depremin sesini duyduğum anda, aha büyük bu dedirti zaten. ve o sanise tereddüt dahi duymadan, yalınayak merdivenlerden 3'er 5'şer atlayarak, son düzleğe: apartman kapısı koridoruna kadar geldim. kaç saniyede indiğimi gerçekten çok merak ediyorum.

(4×12'den 48 merdiven basamağı)

merdivenleri dengemi kaybetmeden "uçarak" geçmeme rağmen, 8-9 mt'lik koridorda iki kere dengemi kaybedip yere düştüm. dizimi ve elimi orta derecede incittim(hala ağrıyor)ama kendimi sokağa atmayı başardım.

o sırada inen cam çerçeve seslerine kadın ve çocukların korku dolu çığlıkları karıştı.

sana ne öğretirlerse öğretsinler yaşamak ayrı bir tecrübe. yasadığım en büyük depremdi.

herkese geçmiş olsun.
  • istanbul'u ölüme terk eden şahsım'ın lafı değistirip 3 çocuk yapın diyerek umursamadığı depremdir.

istanbul'da ölecek binlerin sorumlusu sen olacaksın...
    (bkz: recep tayyip erdoğan/#114967683)

edit: adam o kadar umursamıyor ki vatandaşı enkaz altındayken il kongresi yapıyor. ona buna salyalar saçarak küfürler eden ak troll'ler de şeyma subaşı'na laf ediyor.
  • geçmiş olsun izmir. şu an tek dileğim can kaybının artmaması.
  • uyumaya korkuyorum sözlük. çok korkuyorum tekrar aynısı olursa kalbim kaldıramaz. çok kötü bir depremdi hala kendime gelemedim. bir süre uyuyabileceğimi sanmıyorum.
  • saat 00.00.

deprem olalı 9 saat geçti, enkaz altında ya da binanın içerisinde kaç kişinin olduğu, yaşadığı konusunda net tespit yok basının anlattığı kadarıyla.

yıkılan bina sayısına bakıyorum, 9 saat geçmiş diyorum. bir de olası istanbul depremini aklıma getiriyorum..

muhtemelen bu koca şehirde olası depremden bi süre sonra akbabalar uçacak.. korkunç..
  • öncelikle herkese geçmiş olsun. vefat eden insanlarımıza allahtan rahmet, yakınlarına sabır versin. yaralılarımızında allah tez zamanda şifasını versin inşallah.

biz izmir’de depremlere alışığız; her sene irili ufaklı depremler olur. ama bunun gibisini yaşamadık, gerçekten bu kadar şiddetli bir deprem görmedim ben hayatım boyunca.

buca’da 10 katlı apartmanın 8. katında oturuyorum. deprem başladığı an kardeşimde ben de annemin yanına oturup öylece çaresizce bekledik; yok masanın altına gir, yok yaşam üçgeni kur hepsi hikaye. o an tek aklıma gelen annemi ve kardeşimi nasıl korurum. ikisinide sıkı sıkı sarılıp o anın bitmesini bekledim. allah o yaşadığımız 50 saniyeyi düşmanıma bile yaşatmasın. 50 saniye değil 50 saat gibi geldi o an bize. sonrası malumunuz insanlar çığlık çığlığa, ağlayarak, bağırarak kendini dışarı zor attı.

kötüydü arkadaşlar çok kötü; insanın kendini bu kadar çaresiz hissettiği başka bir an olur mu ki bilmiyorum.

dualarınızı eksik etmeyin bize; ben inanıyorum ki sizin gibi yüreği güzel insanların duası kabul olur. depremle ilgili kötü yorum yapanlarada boşverin üzülüp sinirlenmeyin. benim onlara söyleyeceğim tek şey; o yaşadığım 50 saniyeyi, o çaresizliği allah onlara bile yaşatmasın. ki yaşamamışlarki böyle yorum yapabiliyorlar.
  • abi şuraya '' bu gece 2'de bir deprem daha bekleniyormuş'' gibi köylü köylü şeyler yazıp milleti korkutmayın amk ya. salak mısınız nesiniz? çok biliyorsan bu yaşanan depremi bileydin de canlar kurtulsaydı.

sırf başlığa entry girmeyeyim, kabalık olmasın millet bilgilerini paylaşsın diyorum ama ne kadar boş varsa toplanmış. sinirimi zıplattılar.
1650 entry daha
hesabın var mı? giriş yap