şükela:  tümü | bugün
31 entry daha
 • hantal bürokrasinin böylesine ciddi konularda bile hızlanamadığını eften püften konularda 1 gecede çıkartılan khk'ların böylesine önemli konularda işletilmediğine şahit olmuş olduk

  depremde binamız hasar aldı kolonlarda çatlaklar duvarlarda yarıklar oluştu zemin katlarda karoların altından su çıkmaya başladı.

  çevre bakanlığından yetkililer geldi gerekli incelemeleri yaptı binanın orta ya da ağır hasarlı olarak bildirileceğini resmiyete dönüşmesini beklememiz gerektiğini söyledi.

  günlerce bekledik nihayet 2 gün önce kararlar askıya çıktı ama o da ne? bina sistemde hasarsız görünüyor.

  hemen yetkililere durumu bildirdik ama acil müdehale etmek bir yana bize bir yanlışlık yaptıklarını kararların askıda 1 ay kalacağını ve bu süre içerisinde hasarsız kararına bütün kat maliklerinin ayrı ayrı dilekçe ile itiraz etmesi gerektiğini söylediler.

  bu da insanların en az bir kaç ay daha ağır hasarlı binada oturmaya devam edeceği anlamına geliyor.

  işin kötüsü kat maliklerinden birkaç tanesi iriraz dilekçesi vermek istemiyorlar. kendileri o binada oturmadıkları için kiracılar oturduğu için umurlarında değil tahliye edilince kira gelirini kaybetmekten korkuyorlar.

  bu arada benim kolonları çatlak duvarları yarık tabanından su çıkan binama yanlışlıkla hasarsız belgesi veren devlet ne yapıyor?
  hiçbir şey yapmıyor şu halde bir şey olmasa da ufak bir artçı depremde bile çökebilir.
  işte o zaman kimse çıkıp takdiri ilahi falan demesin ihmal de ihmal kar da belli...