şükela:  tümü | bugün
  • 30+ yaşındaki erkeklerin bir ilişkiye başlarken karşısındaki kişinin aşırı ruhsal ve bedensel yıpranmış biri olduğunu düşünüp, o kişinin evlenmek isteyeceği kişi olma korkusu.

(bkz: kadınların yaşıt erkeklerden daha deneyimli olması)

edit: başlık meriç kaynıyor. sözlüğün en meriçli başlığı olabilir.
  • vay be boyle bir korku mu varmis hic haberim yok.
  • kadınların ortalama evlenme yaşının 25-26 olduğunu düşündüğünde 30+ da uzatmaya kalanlarla ilgili bi korku oluşması normal tabi ki.
  • 30+ erkekler olarak, hepimiz birer yılmaz vural olmuşuz da haberimiz yok amk.
  • haklı korkudur ve kadınlar için de vardır bu korku.

zaman unutturur ama yanında pek çok şeyi alıp gider de... ya geriye hiçbir şey kalmamışsa...?
  • 24 yaşında evlendim de ne oldu? boşandığım eşim ilk kez benimle beraber olmuştu. birliktelik yaşadığımız dönemlerde eline erkek sinek dahi dokunmamıştı. benim de böyle hassasiyetlerim vardı. 4 yıllık beraberlik sonrası evlendik.

hayatı bana zindan etti. kıskançlıklar, hiç bir şeyden tatmin olmama, mukayese etmeler, dırdırdır daha neler neler. tabii kısa sürdü 3 yıl sonra boşandık.

şimdi yaşım 37 ve 32 yaşında olan ikinci eşimin geçmişi yaşadıkları ile ilgili tek bir soru dahi sormadım. ne yaşadıysa yaşadı bitti. şimdiden sonra benimle yaşadıklarına bakıyorum. gayet mutluyum. eski alışkanlıklar bitti artık bende.

edit: özelden dönüş yapamıyorum. çok sayıda mesaj geliyor. hakarete varan yazıları yazan hırtoların zaten hayatımdaki yerleri yok hükmündedir. antalya demre’de yaşıyorum. kafam rahat. bu bölgede ayı sayısı az. o tarz gelişememiş bebeler zaten benim için çöp tenekesi statüsündedir.
  • 35lik bir erkek olarak barındırmadığım korku.

yetişkin olmak iyidir.

yetişkin birisiyle ilişkinin olması çok daha iyidir.
  • bu korkunun altında yatan neden kadınların sizi evlenilecek erkek olarak görmesidir. yani sizi siz olduğunuz için mi yoksa sadece evlenmek için mi seçtiklerini anlayamamanızdır.
  • olmayan korkudur. en kötü ihtimalle 30+ erkek profesörü bir ergen ruhluya denk gelirsin. fark ettiğin an siktiri basınca ortada sorun kalmıyor zaten.