şükela:  tümü | bugün
 • 24 yaşında evlendim de ne oldu? boşandığım eşim ilk kez benimle beraber olmuştu. birliktelik yaşadığımız dönemlerde eline erkek sinek dahi dokunmamıştı. benim de böyle hassasiyetlerim vardı. 4 yıllık beraberlik sonrası evlendik.

  hayatı bana zindan etti. kıskançlıklar, hiç bir şeyden tatmin olmama, mukayese etmeler, dırdırdır daha neler neler. tabii kısa sürdü 3 yıl sonra boşandık.

  şimdi yaşım 37 ve 32 yaşında olan ikinci eşimin geçmişi yaşadıkları ile ilgili tek bir soru dahi sormadım. ne yaşadıysa yaşadı bitti. şimdiden sonra benimle yaşadıklarına bakıyorum. gayet mutluyum. eski alışkanlıklar bitti artık bende.

  edit: özelden dönüş yapamıyorum. çok sayıda mesaj geliyor. hakarete varan yazıları yazan hırtoların zaten hayatımdaki yerleri yok hükmündedir. antalya demre’de yaşıyorum. kafam rahat. bu bölgede ayı sayısı az. o tarz gelişememiş bebeler zaten benim için çöp tenekesi statüsündedir.
 • 30+ yaşındaki erkeklerin bir ilişkiye başlarken karşısındaki kişinin aşırı ruhsal ve bedensel yıpranmış biri olduğunu düşünüp, o kişinin evlenmek isteyeceği kişi olma korkusu.

  (bkz: kadınların yaşıt erkeklerden daha deneyimli olması)

  edit: başlık meriç kaynıyor. sözlüğün en meriçli başlığı olabilir.
 • bu korkunun altında yatan neden kadınların sizi evlenilecek erkek olarak görmesidir. yani sizi siz olduğunuz için mi yoksa sadece evlenmek için mi seçtiklerini anlayamamanızdır.
 • 30+ bekar insanların 99%’u illa ki ciddi ilişki yaşamıştır o güne kadar. aşın artık bunları. insanlar ilişkiler yaşar ve yürümeyince de yollarına devam ederler. asıl 30 yaşını geçip hiçbir şey yaşamamış insandan korkun.
 • olum derdini sikim lan.ben koronadan millet ölecek ülke enkazını devir alıcaz diye düşündüm adam gelmiş evlenicek kız devralma peinde.leasing yaptır hacı üstüne kalmaz bu sayede.
 • 35lik bir erkek olarak barındırmadığım korku.

  yetişkin olmak iyidir.

  yetişkin birisiyle ilişkinin olması çok daha iyidir.
 • kadınlar sıfır devralıyor sanki 30’dan sonra da karşı cinse laf ediyor hıyar.
 • 30+ erkekler olarak, hepimiz birer yılmaz vural olmuşuz da haberimiz yok amk.
 • başta neden bahsedildiğini anlayamadım ama entry'leri okudukça uyandım ki yine yine yine köylü köklerinden kopamamamış vasat oğlu vasat türk erkeğinin klasik "evleneceğim kadını benden önce kimler okşadı acaba :(" kaygısıyla karşı karşıyayız.

  30 yaşını geçtikten sonra hayatınıza giren insanın "enkaz" olup olmadığını birkaç ayda anlayamıyorsanız ya da enkaz olduğunu düşündüğünüz halde biriyle ilişki kurup "evlenmek istemese bari" diye sinsilik yapıyorsanız çektiğiniz korku, kaygı, üzüntü ne varsa %100 hak ediyorsunuzdur.

  ayrıca muhtemelen bu korku yüzünden karşınızdaki insana adam gibi davranmayıp, onun da dengesini bozup ilişkinin boka sarmasına, dolayısıyla kendini gerçekleştiren kehanete sebep oluyorsunuz.

  ya 5-10-15 mikyonluk şehirlerde dedenizin köyden getirdiği ahlaki tabulara sarılarak yaşamaya çalışmayı bir kenara bırakıp her insanın sonucu belirsiz ayrı bir hikaye olduğunu kabul edeceksiniz ya da bu basitlikle kıvranıp duracaksınız. bence kıvranmaya devam edin böylece evlenip köylü köklerinizi bir sonraki nesle uzatmamış olursunuz.
 • adhhfhsfhdhgjaddsdfg ay pardon tutamadım.

  erkeklerin? enkaz? devralma? korkusu? hem de 30+??????

  30+ kadınların kahir ekseriyetinin "oğlan çocuğu" devralıyor olması gerçeğiyle düşününce buna verilecek tek bir cevap kalıyor, onu da internet dünyası çoktan vermiş zaten. tıklayınız.