şükela:  tümü | bugün
133 entry daha
  • akla üç zarf hikâyesini getiren başlık

uzak (!) bir ülkede seçilen belediye başkanı makam odasına geldiğinde masasının üstünde üç zarf görür üstünde bir,iki, üç sayıları ve zorda kalınca sırayla zarfları aç notu vardır.
    gün gelir zorda kalan başkan birinci zarfı açar içinde enkaz devraldık diye propaganda yap yazar. başkan bun uygulamaya koyup zor günleri atlatır
    gün gelir yine başı sıkışır ikinci zarfı açar içinde dış güçler bizimle uğraşıyor diye propaganda yap yazar. başkan bununda uygular işler yine zor günler atlatır.
    gün yine gelir başkanın başı yine sıkışır aklına hemen zarflar gelir ve üçüncü zarfı açar içinde ne mi yazar
    burdan kurtuluş yok sondaki başkana üç zarf bırak tüy yazar.

hal böyleyken +30 erkeklerin acaba bu zarfları benden önceki başkan ne yazıp bıraktı diye düşünmeleri normal fakat bu tribe gidecekseniz ne diye ilişkiye giriyorsunuz girmeyin seçime. ilişki sizin neyinize*
  • enkazdan kasıt tam olarak nedir anlamadığım başlıktır.

eğer mesele kadının bekareti ise; beyler gerçekten bu boş bir takıntı. tutun da size her önüne gelenle birlikte olan kadınla gönül rahatlığıyla evlenin demiyorum ama sevdiğiniz kadının daha önce birini sevmiş ve bunun sonucunda cinsel beraberlik yaşamış olmasında abes bir durum göremiyorum.

eğer mesele kadının daha önceki ilişkilerindeki yaşanmışlıklarsa; bu tecrübeler zaten o kadını size getiren, sizin o kadını sevmenizi sağlayan etkenlerdir. o tanıdığınız, sevdiğiniz kadını bebeklikten itibaren tanımıyor olduğunuz sürece, kadının geçmişinde elbette sevdiği, hoşlandığı, bir şeyler paylaştığı arkadaşlıklar olacak. bu duygusal ilişkiler olabilir, veya çok yakın dostluklar olabilir.

bu gibi durumlara takılmayın, hayatınız boyunca yanında olmaktan mutlu olacağınız, muhabbetini sevebileceğiniz bir kadın bulursanız onu sakın bırakmayın. ömür boyu değişmeyen tek şey aranızdaki elektrik, kimyanızın tutması olacak, en önemli kıstasınız bu olsun.
  • ha amk kadınlarda zaten hiç yoktu o korku, ve ayrıca zaten hepiniz de 30+ olarak by default bachelor falan sayın kendinizi.

anlamadığınız şey şu; otuzunu geçmiş bir kadın kendi hayatını bekar kalarak da idame edebilmenin sırrını çözmüştür ve ister inanın ister inanmayın; evlilik bu saatten sonra size 1’se ona 5 zuldür.
  • bu korkuyla defalarca yüzleşmiş, enkazı devralmış, devretmiş biri olarak söylüyorum korkmayın. bu enkaz sizin en kıymetli hazineniz olmayacak.

muhtaç olduğunuz kudret, yok öyle bir kudref.
  • sen sordun mu kendine ben ne durumdayım diye? hobi yok, spor yok, kendine bakmaz, öğrenme hevesi yok..
    istemen için hakediyor olman lazım, hakedecek ne yaptın..
  • başlığı açan andavalın kastettiği şey, erkeklerin kendisinden önce çokça cinsel ilişkiye girmiş kadınla beraber olma ihtimali korkusu. yani 500 kez açılan "bekareti olmayan kadınla nasıl içine sinmesi" başlıklarının izomorfik bir formu sadece. yoksa bu korkuyu çekip çıkardığınızda ortada başka korku falan kalmıyor. ben bu korkuyu konu dışı bırakıp cevap vermeye çalışayım, olayın saçmalığı günyüzüne çıksın.

göremediğin şeylerden korktuğunu varsayıyorum. (görüp de korktuğun bir kadınla niye beraber olasın ki?) ruhsal enkazdan kasıt nedir anlamadım. kadın deli falan çıkar da farketmezsin diye mi? göremediğin bir yıpranma vardır diye mi? check up yapılıp değerlere bakılabilir. çocuk düşünülüyorsa jinekolojiye gösterilip değerlendirme alınabilir. ama bu 30 altı kadınlar için de geçerli. 400 metre koşturmak da sağlığı hakkında fikir verecektir. eğer sonradan farketmediğin sıkıntılar çıkarsa ayrılırsınız. korkmayın bu kadar. ergen andavallar sizi..
  • birey olamamış insan endişesi.
  • şunu bilir şunu söylerim, kişi kendisinden bilir işi.
    kadınların geçmişi atlatamadığını savunan, görmüş yaşamış kadınların enkaz olduklarını düşünen bir erkek mi var ortamda?
    asıl geçmişi unutmayan, kalbi kırılmış duygusal enkaz, adamın kendisi.

kişi karşısındakini -durup dururken- neyle suçluyorsa, emaresi kendisinde vardır. insan yabancısı olduğu savı ortaya koyamaz. karşınızdaki bey ısrarla, kadınlar ve tecrübeleri ilgili tırıvırı içindeyse, eski manitayı ve diğer kalbini kıran hatunları bizzat atlatamamış bir enkaz kendisi. kadınlara bu yüzden korkuyla bakıyor olsa gerek. mevzuya uyanalım. saf bir sevgiyle yaklaşanın aklına böyle şeyler gelmez. iyi, seven, olgun bir insan, kadına hayal kırıklıkları ile ilgili böyle hissettiremez, kıyamaz, yediremez.

30+ yaşında bir tanıdığımız enkaz devralmamak için 21 yaşında bir kızceğizle evlendi. hikayesini paylaşmak isterim.

kız en boş konularda bile kapris yaparak çocuğun ömrünü yedi.
    çocuksu hevesleri bitmemişti, düğün dernek koltuk takımı en pahalısından dizdirdi.
    adamı çok yerde utandırdı.
    adamın eski sevgililerini sürekli kafaya takarak kavgalar çıkardı.(e tecrübesiz, bi bok sanıyor)
    zamanla kızın gözü dışarı kaydı, kadın 28 olduğunda adam 30 ların sonuna gelmişti. ayrıldılar ve aile evinden kopmuş olan hatun derhal yeni biriyle birlikte yaşamaya ve sevişmeye başladı.

adam bir süre tek kaldı, sanırım avlanmaya çalıştı ama babayı aldı, genç kızlar kendisine kredi kartı olarak yaklaştı. nihayetinde tek yaşamaktan yoruldu, anasının evine döndü, simdi anası ona yine kız bakıyor, yine tecrübesiz, hayattan tek istediği görkemli bir düğün ve kendi annişinin istediği altınlar olan bir kız buluverirler, yine. şimdi burada enkaz kim?

bir kadından bilgelik, kendini geliştirmişlik, ne istediğini biliyor olmak, hayattan keyif alabilme yetkinliği gibi güzide erdemler bekliyorsanız, bu kadınlar bir hayat yaşamış olmak zorundalar, pek sevgili anadolu bağrından kopmuş gelmiş çomar vatandaşlar. insanlar insan tanımadan, üzülmeden, mutlu olamadan, hayal kırıklığı yaşamadan; kendilerini ve sınırlarını, sizinle ne paylaşabileceklerini bilemezler. yazık ederler size. erkek veya kadın için geçerli bu. çiğ besin mide bozar, pişmiş aşın lezzeti malum.

hepiniz bir medya devinin benzer hikayesini izlediniz geçtiğimiz yıllardan beri. hani şu eski genç eşi ayrılır ayrılmaz bir dj ile story'den story'e koşan medya ismi. bu hikâyeler gerçek.

ha yok "ben çocuk büyütürüm, zamanı gelince gözü açılıp da benim boş bir çuval olduğumu fark ederse, tekmeyi koyabilir fark etmez" diyorsanız, meydan sizin. kadına pek bir şey olmaz. kadın pek yalnız kalmaz. kadın enkaz olmaz, kendisini en hızlı restore eden cins-i latiftir.

vakit kaybetmeden kadınların "tercihleri olan, bir hayat sürdüren insanlar" olduklarını fark etmek, olumsuz davrandığınızda sizi anneniz gibi kucaklamadıkları ve uzaklaştıkları için bilenip de çirkin suçlamalar yapmayı bırakmak, gerçek ilişkiler kurmaya bakmak lazım. dingin, saygın ve huzurlu.
  • her şeyi ile kabul edemeyişin bahanesi. geleceğin güzelliğinin umudu ile birlikte geçmişin yaralarını sarmayı da göze alamayıp onları yük olarak görmek, bedene ikinci el ürün muamelesi yapmak; insanı incitmektir, kırıp dökmektir. korku ile yola çıkanlar, başaramayanlardır.
11 entry daha