şükela:  tümü | bugün
  • bir insan sana extra hayranlık duymuyorsa beraber geçen süre zarfında sana karşı bağlılığı zayıfsa asla yara bandı olmak istemez. neden olsun ki?
  • entryleri okumadan tahmin ediyorum... bu bir erkeğin kadınlara karşı yazdığı bir başlık.

ya peki politikacılar? enkaz devralıyorlar, az ceplerini doldurup, daha kötü bir enkaz bırakıyorlar . 30+ olsam ve politikada olsam bu enkazı devralmaya korkardım, çünkü içim ceplerimi onlarin yaptığı gibi doldurmaya gitmez, koskoca türkiye'yi düzeltmeye çalışırken o 4 yılda ömrümden ömür giderdi.
  • benim alacağım nasıl olacak bilmiyorum ama beni alacağın enkaz alacağı kesin.
  • ben bunu yaptım. zira ben inşaat mühendisiyim, yeni bir şeyler inşa etmek benim için zevk meselesidir. ancak bizim enkazın/molozun ayağa kalkmaya hiç niyeti yok ki neyse böylesi daha iyi, ben onu ayağa dikmeyi seviyorum, onu inşa etmeyi bitirir bitirmez anahtar teslimi yapıp, teslim edeceğim ve yeni şantiyelere yol alacağım. kısaca: enkaz kaldığı sürece benim ilgimi çekecek, toparlanmasa iyi olur.
  • aklı başında her erkekte olması gereken doğal korkudur. meriçler üzerlerine alınmasınlar çünkü erkekte dedim.

nedense bir erkeğin kadınlar konusunda seçici olması geri kafalılık olarak lanse edilirken bir kadının seçici olması, modern çağın gereği olarak algılanıyor. erkeğin hiç kriteri olmasın, evleneceği kadının geçmişini, kim olduğunu sorgulamasın, kadının hatalarına göz yumsun hatta ne olursa olsun onu kabullensin istiyor bazı kadınlar. erkek ömür boyu atm olarak görevini sürdürmüş. ne saygı görmüş ne de mutlu olmuş, bunların umrunda mı?

30'una kadar her boku yemiş, partilerde önüne gelenle tanışıp yatmış, grup seksler, çocuk aldırmalar bilmem neler yaşamış bir kadının size iyi bir eş, cocuğunuza iyi bir anne olabileceğini düşünüyorsanız hakikaten çok safsınız demektir ve bu saflığınızın bedelini gelecekte hem maddi hem de manevi olarak sancılı bir şekilde çekersiniz.

e ama erkekler önüne gelen herkesle yatarken problem yok da kadınlar sevişirken mi problem?

birincisi, çok zengin ya da ünlü olmadığı sürece bir erkekte her önüne gelenle yatma potansiyeli yoktur. " ben her istediğimle her an yatabilirim" diyen erkek %99 yalan söylüyordur. bir erkeğin bir kadınla birlikte olabilmesi ciddi bir yetkinlik ve maskülen kazanım gerektirir. yani seks, erkek için bir nevi başarıdır. peki kadın öyle midir? çok yaşlı ya da çirkin değilse( gerçi onları da arzulayanlar az değil) her önüne gelen erkekle yatabilir. merhaba bile demesine gerek yoktur. öpücük atsa karşı taraf mesajı alır.

yani demem o ki erkeğin dişiyi elde etmesi zorlu bir süreçtir ve erkeğin yetkinliğini gösterir. kadınınsa doğru erkeği seçmesi ve onunla birlikte olması başarıdır.
  • fiziken ve ruhen steril yaşamış erkeklerin korkusu olsa gerek! hangi erkek bu korkuya sahipse bankamatik kartı görülmekten fazlası olamayacaktır!
  • korkudan öte bir realitenin bilincinde olmaktir. hatta erkek cogu zaman bunu kendi lehine de kullanir.

yasi 40’a yaklasmis biri eger hala bu dunyada kendine bir yer edinememisse (meslek, is, kalici adres, mal, mulk, yatirim, birikim v.s.) zaten kafadan looser statusundedir ve böyle korkulari falan yoktur. zaten kaybedecegi bir sey de yoktur. ancak sancili dönemlerini hele ki tek basina atlatmis ve kendinize yer edinebilmisseniz dunyada o saatten sonra uzerinize problemleriyle birlikte yikilmak isteyecek bir yigin insanla karsilasirsiniz.

yasi 40 yaklasan ve insanlar konusunda tecrubeli birinin az cok simultane becerisi de vardir. karsisindakini huy, aliskanlik, sosyal durumu, icinde yetistigi ailesi, eski iliskileri ile bir nebze tartabilir. sonra o senaryoya kendini koyar ve böyle olsaydi ne olurdu diye dusunur ve bakti ki sonu iyi degil hic orali olmadan ilgisini sonlandirmaya baslar.

adam onca sancili dönemden cikmis gelmis bundan sonra da hayatinin diger yarisi olacak ”duzgun” biriyle problemsiz, gurultusuz, borcsuz harcsiz bir ömur yasamak istiyor. elbette ince eleyecek, sik dokuyacak karsisindakini. ancak bu paranoyaya dönusurse o zaman kötu elbette.
  • bedenen değil, zihnen olan korkudur.

ben mesela geçen 24 lük bir enkaz tarafından enkaza çevirilerek ayrıldım.

normalde olsa taş falan atarsınız diye söylemezdim de anonim ortam diye söylüyorum; kadınlar hayatlarına giren ciddi ilişkileri aşamıyor-aşmıyor. istisnalar toplanıp kaidelere benimle birlikte saldırabilir. 24’lük enkazım 3 senelik kötü ilişkisinin ardından kendi deyimiyle artık “sadece ağzına sıçılmasını” istediğini söylemişti. sevilmek istemiyormuş. ağzına sıçmadığım için gitti. enkaz böyle bişey amcık meriçler. geçmişinin geleceğine etkisi tabii ki olur, ama enkaz dediğimiz tipler geçmişte kaldığı için geleceği yaşayamaz.

bense erkek olarak bu enkazdan kazığı yer, 3 ay sinirli gezer, sonra başka bir enkazı hiçbir şey yokmuş gibi devralıp bir kazık daha yerim. bu işler böyle, ben artık şaşırmıyorum bile.

bu konsepte aşina olmayan erkek ya 17-18 yaşındadır ya da bilgisayar mühendisi falandır. ekşinin %80i yani.
  • enkaz devralmaktan ziyade akp'nin iktidar olması beni daha çok korkutur.