şükela:  tümü | bugün
 • ön edit: mrsmoore'un açtığı bu başlıktaki ilk entry sözlük tarafından silinmiş.
  ayrıca mütevelli heyeti başkanı, üniversitenin kurucusunun oğlu irfan günsel, twitter'da sorulan soruları cevapsız bırakıyor ve kendisine yazılanları siliyor. biz ekleyelim tekrar mrsmoore'un yazdığını:

  "30 eylul'de yani dün yakin dogu universitesi'nin tip fakultesi donem 1-2-3 un butunlemesi vardi. 'butunleme mi olur amk bu tarihte' demeyin. butunlemeler bu tarihte yapiliyor ki kimse yatay gecis basvurusu yapamasin. her neyse bunu kabullendik zaten. okul 2 ay önceden duyuru yapti. sinava girmek icin kimliginiz yeterli diye. biz de aylardir bu sinava calisiyoruz. zaten %70imiz bütünlemeye kaldik. 30 eylul sabah 8.30'da rektorluk ne dese begenirsiniz? yeni donemin parasini odemeyen sinava giremez. e ama bu sinav gecen seneye ait? amac ne? butunlemeden kalip da okulu birakmak isteyenlerin parasini almak. simdi daha da vahimi geliyor. burslu öğrencilerden de para istiyorlar. " e ama ben bursluyum gecersem ucret odemeyecegim ki?" derseniz de size "o zaman parani geri alirsin" deniyor. istenen para da 2 bin lira filan degil ha. 6.750 euro. burslu bu adam. belki imkani yok. nasil o kadar parayi 3 saat icinde bulsun sana? ne yazik ki onlarca öğrenciyi mağdur edip sinava almadilar. lutfen dostlar duyuralım"

  son günlerde gerçek anlamı ile bir rezalet göremiyorduk.

  tam anlamıyla bir rezalet olmuş.
  kısa ve öz, okuyun.

  edit: şikayet, yorum ve trollemeler için:

  mütevelli heyeti başkanı, kurucusunun oğlu patronun çocuğu irfan günsel'in twitter'ı: https://twitter.com/irfangunsel sanırım kendisi sıkı bir sözlük takipçisi

  edit 2: rezillik diz boyu. üniversitenin sahibi patronun zenginliğinee dair haberini ana sayfada özetle yakındoğu kısmına koymuşlar. forbes'un kıbrıslı milyarderi habere bak, bu kafadakilerin, büt'e girmek için burslu öğrenciden para istemelerine şaşmamalı.
 • rezalet gibi rezalettir. ota boka bilmem ne rezaleti başlığı açanlar utansın. sizi mağdur eden o ticarethanenin de, o tüccarların da tez vakitte burunlarından gelmesi dileğiyle.

  edit: ilk entry silinmiş mrsmoore, 1 ekim 2015 ekşi sözlük kepazeliği başlığı altında açıklamış. niye silinmiş belli değil. hakaret yok, küfür yok. okulun mütevelli heyeti buranın takipçisi imiş. gerçekten takipçi iseler onların bir talebi olduğunu sanmıyorum. meltem banko ile fatih altaylı'nın başına gelenler malumunuz.
 • özel okullarla ilgili türlü ibnelikler duyduk da bu kadarına da pes. yakalamışken kurutana kadar sikelim kafası direk.
 • uzak doğu'da bile eşine rastlanamayacak bir rezalettir.
 • oha...

  hakikaten tam bir rezalet. okuyun ve de yayın herkese.

  yok mu bunun bir yolu yordamı şikayet etsek falan?
 • doğuya yakın, öğrenciye uzak bir üniversite eylemidir. üniversite demeye bin şahit ister.
 • kuzey kibris gibi bi boka yaramaz ırkçı bir ülkeden de bu beklenirdi.

  tanim : buyuk rezalet.
 • change.org da imza kampanyasiyla cok buyuk kitlelere ulasabilecek turde bir rezalettir.
 • kendisi ne yakındadır ne de doğuda.
 • özel üniversiteler (ya da doğru adıyla vakıf üniversiteleri) ticarethanedir. bu herkesçe malum ama bunlar denetimsiz ve başıboş ticarethaneler.

  yaparsın yasayı kesin çizgilerle. dersin ki:

  - şu tarihe kadar bütünlemeyi yapmak zorundasın. üniversitelerin bütünleme ve yatay geçiş tarihleri de koordineli olmalı.

  - burslu öğrenciden bütünleme ücreti talep edemezsin. başarısız olur da bursu yanarsa ancak o zaman istersin.

  - gelecek döneme ait ücreti kayıt yenileme yapılmayacaksa talep edemezsin.

  bunlar çok basitçe çözülebilecek şeyler. eğitimin kalitesini geçtim, bari bu kadar başıboş bırakmayın.

  özel üniversitelerin bir elin parmağını geçmeyecek kadarı hariç tamamı gereksiz kurumlar. hele kıbrıs üniversitelerine giden bir tane aklı başında adam görmedim. bunu da üzülerek belirtmek isterim.