şükela:  tümü | bugün
  • 30 eylül 2019 deprem seferberliğinin başlangıcı; halkta büyük bir farkındalık yaratmak ve depremin ciddiyetini kavrayıp toplu olarak harekete geçilmesi için açılmış bir başlıktır. bugünden itibaren başta istanbul olmak üzere tüm türkiye'nin depreme karşı hazırlık ve savaş başlığıdır.

bu başlıkta insanlar birbirleri için olası istanbul depremi adına büyük önem taşıyabilecek bilgilerini paylaşacak, birtakım problemleri çözebilmek için imkanlar dahilinde kolaylıklar aranacak ve hatta şehrin çeşitli yerlerinde toplanmalar düzenlenecek.

cumhurbaşkanı dahil olmak üzere tüm yetkililere sesimizi duyuracağız. bu olay bir dakika bile beklemeye gelmezken bizler yıllar boyunca uyuduk, yetkililer yıllar boyunca sustu. artık vakit yok!

twitter: #depremseferberligi etiketiyle tweet atın ve twitter'da da gündem olsun.

(bkz: bina sağlamlık testi) adlı başlıkta gerekli farkındalık oluşmaya başlandı. şimdi buradan daha genel bir farkındalık yaratıyoruz

edit1: değerli arkadaşlar, ilk olarak olası bir depremde şebekelerin çalışmaması sebebiyle yüklenebilecek çevrimdışı mesajlaşma uygulamaları var. bilir kişiler lütfen bu uygulama listesinden en iyi olanları tecrübeleri ile seçip bana mesaj atsın ve o uygulamalarda karar kılalım:
    deprem gibi afetlerde hayat kurtarabilecek çevrimdışı mesajlaşma uygulamaları

edit2: change.org'da bu seferberlik hakkında önemli bir çalışma var, imzalanması gerekli: change.org

edit3: (bkz: yıkım kararı alınan okulda eğitime devam edilmesi) ciddi bir skandal var, bunun duyurulması için bir yazar arkadaş ricada bulundu. lütfen sesimizi yükseltelim, lütfen.

edit4: (bkz: #95830684) deprem öncesi ve sonrası için bilinmesi gerekenler ile ilgili çok başarılı bir entry, tavsiye ediyorum.

edit5: arkadaşlar, her türlü düşüncenizi, yararlı içerikleri mesaj kutusundan iletebilirsiniz. bu entry'e edit'leyeceğim.

edit6: belli bir süre sonra doğru düzgün ne bir destek, ne bir düşünce, ne de bir içerik geldi. unutalım bakalım, başlığın en yararlı kısmı bu halkın hiçbir zaman uslanmayacak oluşunu bir kez daha görmek oldu.
  • up up up
  • ülkede bir numara olması gereken başlık.
  • destekliyorum.

istanbul'da gerçekleşecek deprem, türkiye'nin bağımsızlığını kaybetmesi demektir.

ülke olarak seferberlik başlamalı.

gece gündüz sabah akşam bunu konuşmalı, buna yönelik bir şeyler yapmalıyız.
  • up!!!
  • hükümet ve siyasiler tarafından aşırı ilgi görüp hayata geçirilmesi gereken seferberliktir
  • mutlaka bir şeyler yapılmalı.

ancak bu imar barışı gibi devletin suça ortak olduğu uygulamalar olmamalıdır.
  • ne yazık ki 1 ekim 2019 tarihinden itibaren unutulacak olan başlangıçtır.

çünkü yarın yine futbol konuşulacak. o ne dedi, bu ne yaptı muhabbetine devam edilecek...
  • tüm kalbimle destekliyorum ve umuyorum burada bir başlık olarak kalmaz.
  • ülkede deprem konusunda kılını kıpırdatmayan siyasilerin olması, halkın deprem için kendi seferberliğini başlatmaya çalışması.
    olanlar trajikomik ama up