şükela:  tümü | bugün
  • aylardır süren gizli saklı işlerinin, yalanın dolanın, halkı göstere göstere yanıltmalarının, her bir yurttaşın sağlığını hiçe saymalarının ve buna halen, aynen devam ettiklerinin itirafları olan açıklamalar.

neymiş? "her vaka hasta değilmiş". yani; her gün açıklanan rakamlar hasta rakamlarıymış, pozitif vakalar değilmiş. o pozitifler ortalıkta dolaşıp herkese yaymaya devam ediyorlar. bu rakamlara dahil edilmeyen, yok sayılan asemptomatik enfektelerden virüs bulaşan nicesi darma duman oluyor, yoğun bakımlara, hatta mezara gidiyor.

sen günde 25.000 olan pozitif rakamını 1.400 diye açıklıyorsan, bu virüsün yayılmasının birinci derecede sorumlusu, asli ve fiili müsebbibisin arkadaşım. doğrusunu açıklasan insanlar duracak belki; mal gibi ortalığa dökülmeyecek, düğün dernek yapmayacak, tatile koşturmayacak, ağız ağıza yemek yemeyecek, her yere yayılmayacak; insanlar yaşayacak ölmeyecek.

bak daha halen rakam açıklıyor kendince. taşak geçiyor halkın gözüne baka baka. yeter ulan! vallahi yeter!

istifa edin! hepiniz! hemen!
  • bir devlet düşünün ki bütün kurumları halkına yalan söylüyor.

ülkenin dibine dinamit koyuyorlar yazık.
  • "pozitif vaka sayısı benim için hiç önemli değil, ben ona bakmıyorum"
  • uluslararası skandaldır. bu açıklamayla;

türkiye'deki vaka/test, ölüm/vaka, r0 oranı gibi salgınla mücadelede hayati önem taşıyan hesapların tamamının çöp olduğu;

bütün dünyaya yalan söylendiği;

türkiye'nin pandemi karnesiyle ilgili bütün istatistiklerin anlamsız olduğu;

pandeminin ülkedeki durumunun ne olduğunun açıklanmadığı;

29 temmuz'da günlük tabloda yapılan "vaka sayısı"-"hasta sayısı" değişikliğinden sonra o zamana kadar açıklanan sayıda görülmesi gereken belirgin değişiklik gözlenmediğine göre, tam olarak ne zaman, ilk vaka görüldükten sonraki kaçıncı günde vaka sayısı yerine hasta sayısının açıklanmasına geçildiğinin belirsiz olduğu;

bakanın bu değişiklikle artık vaka sayısının belirtilmediğini, açıklanan sayıların artık bir gün içinde test sonucu pozitif çıkan kişilerin tamamı olmadığını söylemediği için en az 2 aydır hepimizi yanılttığı;

belki bakanlıktan ve cumhurbaşkanlığından birkaç kişi hariç, türkiye'de kimsenin ülkede pandeminin ne boyutta olduğunu bilmediği;

doktorların ve diğer sağlık çalışanlarının aylarca boyutunu, şiddetini bilmedikleri bir salgınla mücadele etmek zorunda kaldıkları;

salgınla mücadele politikaları hasta sayısına göre belirleniyorsa o politikayla alının bütün kararların yanlış olduğu,

hepimizin şiddetini bilmediğimiz bir salgınla yaşadığımız...

resmi olarak ortaya çıkmıştır. şunu da eklemeli; bu ifşada chp'nin payı büyük olduğu için, chp pandemi sürecindeki en önemli işlerden birini yapmış oldu.

ayrıca; (bkz: #113734645).
  • pozitif çıktığı halde hiçbir semptom göstermeyen varmış. benim bildiğim kadarıyla hiçbir semptom göstermeyen kişilere test yapılmıyor sayın bakan.
  • "sizleri manipüle ediyoruz ve bunu ortaya çıkarmanız çok yanlış." şeklinde özetlenebilecek açıklamalardır.

(bkz: rezalet)
  • yaza kadar sıkın dişinizi diyen adamın, sonbaharda yapacağı açıklamalardır.

her şey bizim elimizde.
    dikkatli olalım. maske takalım. mesafeyi açalım. başardık, başarıyoruz.
    rakamlar iyiye gidiyor, sıkın dişinizi gibi gibi şeyler dile getirecek.
    fox haberdeki 30 bin günlük vaka haberine değinmeyecek.
    yalanlayacak. mümkün mü niye saklayalım sizden diyecek.
    tatil yörelerinde artış yok diyerek günah çıkaran adamın da açıklamaları aynı zamanda.
    mitinglere sessiz kalan, antepte rize'de halkı üst üste toplayıp, tepelerine çay atılmasına sessiz kalan adamın açıklamaları.
    ne demesini bekliyorsunuz ki allasen? sıçtık. beceremedik demesini mi?
    ortada başarısızlık varsa, akp asla suçlu olamaz. tek suçlu milletin kendisidir.
    sonra ne? uykuya devam.
  • sadece semptomluları açıklıyorum demek ağustos ayından beri istediğim rakamı yazıp açıklıyordum demektir. başka bir açıklaması yoktur, toplum sağlığını korumakla sorumlu bakanlığın vatandaşlarına yalan yanlış açıklama yapmasıdır.

muhalefetin son yıllarda yaptığı en önemli işlerden biridir, bakana zorla yanlış bilgilendirme yaptıklarını itiraf ettirdiler.

bundan sonra ne rakama inanırım ne açıklamalara, yazık çok yazık...
  • ülke insanına binlerce ''vaka'' varken ''hasta'' olarak yuttur. vaka sayılarını verme. halkı rehavete sok. o halk sokaklarda fink atsın. bu yanlış yönlendirme yüzünden binlerce insan hala hasta oluyor ve hayatını kaybediyor. bu milleti aptal yerine koya koya aptal ettiler. yazık.
  • açıkça bir skandaldır. yoğun bakım entübe sayısı sürekli artıp aktif vaka sayısı düşerken belliydi bir numaralar çekileceği. önce yoğun bakım entübe sayısı kaldırıldı sonra vaka hasta kurnazlığı.
    kapitalizmin içine düştüğü bok çukurunda boğuluyoruz diyin, sosyal yardım giderleri en çok olan ülkelerden biri olmamıza rağmen ne liberal ne sosyalist olabildik diyin, gerçekleri söyleyin artık utanın be.
    bazı entryleri gözyaşları içinde okuyorum, anası babası entübe olmuş, çaresiz kalmış insanlar. yazık değil mi? çin kore japonya nasıl üstesinden gelmiş bu işin diye uğraşacağınıza bok çukuru sisteminizi kurtarmak için manipülasyon yapıyorsunuz.
    hakkımı helal etmiyorum.