• dün akşam fox tv'de yayınlanan sayılar ile ilgili makul bir açıklama yapsın, onun dışında hiçbir şey söylemese bile olur.

(bkz: 29 eylül 2020 şok covid-19 vaka sayısı haberi)
  • işler boka sardıkça berat albayrak vol. 2 olma yolunda hızla ilerleyen hastaneler sahibi atanmış bakanın herşey süper, herşey kontrol altında minvalindeki açıklamaları.bu da , ben hasta sayısına bakmıyorum derse şaşırmam.
    edit: düzeltme
  • maskesiz gezmeyin diyecek ne desin gariban.
  • ay sonu gelmiş, ödeme ve kredi bildirimleri tek tek telefona düşer olmuş, moralim bozuk, corona kapmadan işimi yapmaya çalışıyorum. ayrıca taktığım maske nedeniyle kulaklarımın arkası ağrıyor.

beni umutlandıramayacak, en azından gerçekleri söyleyemeyecekse çıkıp açıklama yapmasına gerek yok. ben kendi başımın çaresine bakıyorum zaten. fahrettin koca'ya ihtiyacım yok.
  • her şeyi bilip de açıklayamamak çok zor. bu adama acıyorum. içinde patlayacak.
  • pür dikkat dinlerdik, şimdi artık ne diyeceğini önceden tahmin edebiliyoruz. aynı diğer yetkililerde tahmin ettiğimiz gibi. tahminlerim aşağıdadır;

- vaka sayısı kontrolümüz altında, yayılma hızını düşürmek bizim elimizde
    - tedbir, maske, mesafe, hijyen
    - önemli bir kısıtlamaya gerek duymuyoruz
    - başkan'a teşekkürler

kapanış
  • bir şeylerin kontrol altında olduğunu söyleyip cumhurbaşkanına teşekkür ederek bitirilecek açıklamadır.

(bkz: tünelin sonu bombok bir yere çıktı)
  • bakanın yüzünden bu hale geldik hep iyimser konuştu korkutmadı halkı
  • bla bla bla bu sırada farkında mısınız ekonomimiz şahlanmakta.

berat bakanımızın açıklamalarıyla ekonomimizin yükselişe geçtiğini söylemiş miydim ?

ha bir de maske...sayın cumhurbaşkanımız da onayladı...sosyal mesafeye dikkat...

gibi geçecek açıklamaya sahiplik edecek şahsın beklenen konuşmasıdır.
  • virüs yayılıyorken miting yapmaması gerektiği konusunu sayın cumhurbaşkanımıza ilettik, demesi gereken açıklama.
623 entry daha
hesabın var mı? giriş yap