şükela:  tümü | bugün
  • ağzından çıkan ile yüz ifadesi arasında zıtlık bulunan bakandır.

edit : canlı izliyorum ve ağzımdan çıkan kelimeleri kontrol edemiyorum.
  • yaza kadar sıkın dişinizi diyen adamın, sonbaharda yapacağı açıklamalardır.

her şey bizim elimizde.
    dikkatli olalım. maske takalım. mesafeyi açalım. başardık, başarıyoruz.
    rakamlar iyiye gidiyor, sıkın dişinizi gibi gibi şeyler dile getirecek.
    fox haberdeki 30 bin günlük vaka haberine değinmeyecek.
    yalanlayacak. mümkün mü niye saklayalım sizden diyecek.
    tatil yörelerinde artış yok diyerek günah çıkaran adamın da açıklamaları aynı zamanda.
    mitinglere sessiz kalan, antepte rize'de halkı üst üste toplayıp, tepelerine çay atılmasına sessiz kalan adamın açıklamaları.
    ne demesini bekliyorsunuz ki allasen? sıçtık. beceremedik demesini mi?
    ortada başarısızlık varsa, akp asla suçlu olamaz. tek suçlu milletin kendisidir.
    sonra ne? uykuya devam.
  • öncelikle, #beratalbayrakınyanında olacağı açıklamalardır.
  • dün akşam fox tv'de yayınlanan sayılar ile ilgili makul bir açıklama yapsın, onun dışında hiçbir şey söylemese bile olur.

(bkz: 29 eylül 2020 şok covid-19 vaka sayısı haberi)
  • "manipülasyon yapmak amaçlı servis edilen yalan haberlere itibar etmeyiniz" diyerek yeni bir yalan söyleyeceği açıklamaladır.

fatih altaylı "ne açıklanıyorsa 10 ile çarpın" derken aslında dalga geçmiyormuş... geri kalan sözleri ise beylik laflar olacaktır.

- maskenizi takın
    - dayanın az kaldı
    - yatarken dişlerinizi fırçalayın
    - terli terli su içmeyin

annemden beter bi adama dönüştü herif ya... arda turan bile bu kadar hızlı düşmedi!
  • işler boka sardıkça berat albayrak vol. 2 olma yolunda hızla ilerleyen hastaneler sahibi atanmış bakanın herşey süper, herşey kontrol altında minvalindeki açıklamaları.bu da , ben hasta sayısına bakmıyorum derse şaşırmam.
    edit: düzeltme
  • maskesiz gezmeyin diyecek ne desin gariban.
  • ay sonu gelmiş, ödeme ve kredi bildirimleri tek tek telefona düşer olmuş, moralim bozuk, corona kapmadan işimi yapmaya çalışıyorum. ayrıca taktığım maske nedeniyle kulaklarımın arkası ağrıyor.

beni umutlandıramayacak, en azından gerçekleri söyleyemeyecekse çıkıp açıklama yapmasına gerek yok. ben kendi başımın çaresine bakıyorum zaten. fahrettin koca'ya ihtiyacım yok.
  • pür dikkat dinlerdik, şimdi artık ne diyeceğini önceden tahmin edebiliyoruz. aynı diğer yetkililerde tahmin ettiğimiz gibi. tahminlerim aşağıdadır;

- vaka sayısı kontrolümüz altında, yayılma hızını düşürmek bizim elimizde
    - tedbir, maske, mesafe, hijyen
    - önemli bir kısıtlamaya gerek duymuyoruz
    - başkan'a teşekkürler

kapanış
  • bir şeylerin kontrol altında olduğunu söyleyip cumhurbaşkanına teşekkür ederek bitirilecek açıklamadır.

(bkz: tünelin sonu bombok bir yere çıktı)