şükela:  tümü | bugün
  • bir şeylerin kontrol altında olduğunu söyleyip cumhurbaşkanına teşekkür ederek bitirilecek açıklamadır.

(bkz: tünelin sonu bombok bir yere çıktı)
  • bla bla bla bu sırada farkında mısınız ekonomimiz şahlanmakta.

berat bakanımızın açıklamalarıyla ekonomimizin yükselişe geçtiğini söylemiş miydim ?

ha bir de maske...sayın cumhurbaşkanımız da onayladı...sosyal mesafeye dikkat...

gibi geçecek açıklamaya sahiplik edecek şahsın beklenen konuşmasıdır.
  • virüs yayılıyorken miting yapmaması gerektiği konusunu sayın cumhurbaşkanımıza ilettik, demesi gereken açıklama.
  • bilim kurulu saat 17:00 de yuvarlak masada toplanip ortaya koyduklari sabit telefondan aranmayi bekleyecek,telefonun ucundan gelen talimatlari saat 19:00 da basina aktaracaklardir.
  • bakan beyin açıklamaları bilinçaltımda rixos premium belek ets tur reklamları ile birleşti.

ne zaman açıklama olsa tatile gidesim geliyor. şarkısını bile ezberledim

la la la whisper words in my ears take feel me freee

ets turrrrr
  • --- spoiler ---
    biz zaten sayın bilal eroğan'a anlatır gibi anlattık bunları.

önceden tüm vakaları içeren vaka sayısını vermek suretiyle günlük raporlarımızı açıkladık. daha sonra güncel ihtiyaç doğrultusunda sadece hastalıktan dolayı endişe duyulacak olan kesim olan, hastanede yakan vakaları hasta sayısı olarak verdik. evlerinde olan pozitif vakalar sorun teşkil etmediği için tablolarımızda kalabalık olmasın diye sadeleştirmeye gittik. zaten temaslı hastalara da test yapmamak için kırk taklayı bundan dolayı attık. eğer bu sayıları bu şekilde verirsek hastalıkla doğrudan mücadele anlamında bize fayda getirmeyeceğini düşünüyorum. doktorlarımız ve sağlık çalışanlarımız da bu doğrultuda insanları evlerine yollayıp hastalığı evlerinde atlatmalarını sağlamak için yoğun çaba sarf etmektedir. aynı şekilde filyasyon ekiplerimiz de var gücüyle hastane yerine evlerine toplu taşıma araçlarıyla gönderdiğimiz hastalara yetişmek için çok yoğun mesai harcamaktadırlar. ki hepimizin bildiği gibi filyasyon ekibinde çaycı, şoför, kaportacı gibi son derece önem arzeden meslek gruplarıyla birlikte güçlü bir şekilde hastalıkla olan mücadelemiz devam etmektedir.

tüm bu iyi niyetle sürdürdüğümüz çalışmalara rağmen bir takım çevreler ısrarla bizim bu tutumumuzu başka tarafa çekmeye çalışıyor. dün de buna benzer bir haberle sağlık sistemimize saldırıldı. bu yapılan sağlık sisteminde emek veren sağlıkçılarımızın morallerini bozmaktadır. biz yine milletimiz için doğru olan rakamları vermeye devam edeceğiz.

halkımızı paniğe sevk etme amaçlı çıkan haberlere kulak asılmaması gerektiği konusunda sizleri bir kez daha uyarıyorum. maske, mesafe ve hijyen konularında da yüksek hassasiyet beklentisini de unutmayalım.
    --- spoiler ---
  • gerçekten artık kendisini dinlemek istemiyorum. kendisine inanmıyorum da. uzun süredir covid haberlerinden ve söylemlerinden izole yaşıyorum. istedikleri psikolojiye girmeyeceğim.

edit: gerçeklerin bir gün ortaya çıkmak gibi bir kötü bir huyu vardır.
  • ulen süreci süper yürüttük hükümet olarak da siz halk yüzünden başarımız ertelenmiş oldu. aziz halk suçlusun!
    harikayız, sayılarımıza laf edenler yalançıdır, bozguncudur.
    gibi şeyler, biraz cb’ye, bir tutam damata methiye düzülmesi.
    soruları alayım, evet kızım.
    byes kib
  • virüse karşı bir şansımız var (bkz: virüse yakalanmamak)

virüsü yenmek tedbire bağlı. maske, mesafe, hijyen*
  • "pozitif vaka sayısı benim için hiç önemli değil, ben ona bakmıyorum"