şükela:  tümü | bugün
  • rezalet başlıklarını çok sevdiğim için dışardan istek de aldım, yakın bir arkadaşım yazmış, sizlerle paylaşayım.
    özet: bilgisayar almış ama sürahi gelmiş ahaha sonra da çözememiş hala durumu.

durum;

16 eylül günü hepsiburada.com üzerinden bir adet laptop, laptop çantası ve mouse siparişi verdim. 18 eylül günü barkodun yanlış basılması nedeni ile tarafıma bir adet sürehi gönderildi. insanlık hali olur dedim müşteri hizmetlerini aradım. ürünü bizzat gidip aras kargo ile geri yollamam gerektiğini söylediler. ürünü geri kargoladım. bu sırada doğru ürünün gelmesi için yeni talep oluşturdum. müşteri hizmetleri tarafından 4 iş günü içerisinde dönüş olacağı söylendi. stokta talep ettiğim ürün bulunmadığından satıştan da kaldırılmış ve ürün stokta olmadığından bu dört gün içerisinde doğru ürün yollanmadı ve para iadesi yapılmadı. hala beklemedeyim en az 20 kere aramama rağmen ne bir yetkili tarafından dönüş yapıldı ne de süreç ile ilgili bilgi alabiliyrum. çağrı merkezi çalışanları sadece mail olarak talebinizi yetkililere iletiyoruz en kısa sürede dönecekler diyip duruyorlar çünkü yetkileri yok. en kısa süre ne kadar sorusunun da bir cevabı yok tabii ki. kimseye ulaşamıyorum. ufak bir mühendislik ofisimiz var ve bilgisayar bizim elimiz ayağımız. iki ay sürahisiz yaşayabilirim ya da masa örtüsü olmadan. ancak bilgisayar olmadan işlerimi yürütemiyorum. para iadesi çok anlamsız buradaki maddi manevi uğradığım zararın iadesi mümkün değil. allah bunların eline düşürmesin resmen sinir krizi geçiriyorum. kesinlikle bir tane yetkiliye ulaşamıyorsunuz, ürün ne olursa olsun sürahi mantığı ile yaklaşıyorlar. benim gibi 100 kişiden 15 günlüğüne 6.000 tl para alıp dolarda değerlendirip geri iade etseler bile güzel tezgah kurmuş adamlar. yaptığım değerlendirmeyi de uygunsuz görüp yayınlamamışlar. bir daha sitesine girmem, amazon ve kolaygelsin dururken 300 tl kar edeceğim diye bu siteyi tercih eden kafamı sikeyim. ben ettim siz etmeyin.
  • hepsiburada'nın klasik rezaletlerinden biri. 7/10 veriyorum ben. hepsiburada'ya göre çok başarılı bir rezalet değil daha da rezil kepaze bir durum yaşatabilirdi diye düşünüyorum, bizimle değilsin, yakışmadı hepsiburada...
    daha önce kendilerinden 30 gün kargo beklemişliğim var ve tabii bu süreçte bir insanla muhatap olabilmek çok zor. şans eseri bir insanla iletişim kurabilirseniz de kendileri tamamen bir robot gibi konuşuyor. işte endüstri 4.0, helal olsun hepsiburada*
  • jet fadılı aratacaklar bu gidişle.
  • laptop var mı? yok.
    zaman kayıp mı? evet.
    işler aksadı mı? evet.
    para iade mi? hayır.
    başka yerden yeniden sipariş verebiliyor musun? hayır, kredi kartı blokeli
    kur yükseldiği için zam geldi mi? evet.
    özür dilendi mi? hayır.
    yorum yayınlandı mı? hayır, kimse bilmeyecek ve oradan alışveriş devam edecek.
    hepsiburada garantisi? o ne ki?
    rezalet puanı? 9 (para iade olur bir şekilde ama kaybedilen zaman ve kırılan kalpler geri gelmeyecek)
  • ahaha bakin adam laptop siparis etmis surahi gelmis ahaha ya bugun buna gulerim ben gun boyu. haha adamin siparisi teslim aldigi andaki yuz ifadesini bi dusunsenize haha laptop yerine surahi geldigini anladigin o milisaniyeler ahaha, super rezalet.
  • rezalet başlığı açıyorsunuz, içerik "yakın bir arkadaşım yazmış" ve sıfır kanıt.

edit: arkadaşın "kanıt" diye sunduğu şeyi görünce bir süre uzaklara daldım. ben hepsiburada kullanmaya devam ediyorum, rezalet yaşarsam da burada videosu ile paylaşırım, gelen koliyi açarken kayda alıyorum çünkü. laptop siparişi verip sürahi gelince insan nasıl kayda almaz merak ediyorum doğrusu. dostum rezalet başlığı açtıysan kanıtını yanına koyacaksın, bunda bozulacak bir şey yok, "kanıtçılara gelsin" falan, şu yanıtından sonra niyetinden şüphe ediyorum.
  • bu da kanıtçılara gelsin, birçok caps var da bu yeter sanırım:)

görsel
  • yesss olay devam ediyor, arkadaştan yeni güncelleme geldi, merak edenler ve inanmayanlar için video bile var:)

02/10 güncellemesi;

ürün değişimi sağlandı diye mesaj geldiğinde kalktım üşenmedim dağıtım merkezine gittim. yanlış ürünü tekrar bana geri yollamışlar. delirmek üzereyim gerçekten. telefonda mağduriyetinizi gidereceğiz gerekirse paranızı geri yollarız diyorlar. bir mühendisin 15 günlük maaşı, yol, yemek sigorta ücretleri, proje gecikmelerinden ötürü yediğimiz cezaları da ödeyecek misiniz sayın hepsiburada.com ? ya da ürüne 15 gün içerisinde kur farkından dolayı gelen 1000tl artışı da karşılayacak mısınız ? evde çeyiz düzmüyoruz, iş yapmaya çalışıyoruz. söylemiş miydim bilmiyorum, amazon ve kolaygelsin dururken hepsiburada.com' u tercih eden kafamı