şükela:  tümü | bugün
  • bu capsli araştırma nasıl başlık haline gelir bilemedim. açılmış bir başlık varsa biri taşısın ben bulamadım. ben divane değilim, yitemedim.
    http://www.dailymail.co.uk/…st-ranges-3-20-320.html

beslenme alışkanlıklarını baz alarak, otuz ailenin haftalık olarak aldığı tükettiği gıdayı fotoğraflayıp kaça mal olduğunu belirtmişler. aileyi de masanın başına dikmişler.
    "türkiye'den biri var mı hocam?"
    var. sondaki fotoğraf. direkt "ben türkiye'denim" diyor.

*büyük ülkeler ve abd hazır gıdanın, meşrubatın kulu ve kölesi gibi malum olduğu üzere.
    *fukaralar çaresizlikten doğal yiyeceklere yönelmiş sanki ama aile nüfusu kalabalık. üç portakal beş dolmalık biberle on kişiyi doyurmanın matematiği...haftada!
    *5 kişilik meksikalı ailenin (biri bebek) 12 şişe 2,5 litrelik kolayı (30 lt) ne yaptığını düşünüyorum üç dakikadır.
    * az porsiyonlu yaşamın sembolik milleti fransa'dan çalışmaya katılan ailenin hanımkızları zarafetleriyle...gıda derken...mevzunun geldiği nokta.
    * alman ailenin soruyu yanlış anlayıp "kıyamete nasıl hazırlanıyorsunuz?"a cevap verdiğini düşünüyorum.
    * malili aile...hala gülüyorlar. içi buruluyor insanın lakin sağlıklı görünüyorlar.
    * moğol ailenin babasının yanındaki parça et kasaptan ziyade bi kavgadan elde edilmiş gibi.
    * istanbullu aile gıda harcamasına tekel 2000'i de mi ekletmiş lan? tahtanın altında bi yerde paketler.
  • kutu pepsi içen türk ailesiyle tanışmamazı sağlayan dailymail haberi.
  • türk milleti neden ekmek yemeden doyamıyor diye düşündürdü bana.
  • turk evinin erkeginin biralari muazzam bir sekilde zulalamasina sahit oldugumuz karsilastirma
  • insanda almanların büyük kızının ağzının orta yerine bir tane çakma isteği doğuran araştırma.
  • listedeki türk aileyi daha küçük oğlanı görmeden, evin dekorasyonundan tanıdım. türk la bunlar diye.

işte bunlar

haftalık harcamaları £93 tutmaktaymış. mazemeler içinde en dikkat çekicileri: filiz makarna, balküpü şeker, coca cola ve pepsi kolajı *, knorr çorba.

ayrıca 3 adet efes biraya dikkat çekmek isterim *.

not: aradan iki sene geçmiş ve ben muhabbet kuşunun yemini yeni görüyorum. kafesin hemen sol altında. o da bi gıda harcaması sonuçta.
  • japon ailenin tüplü televizyon kullandığını görmemle en az 15 yıllık olduğunu düşündüğüm haberin konusu.
  • turk ailenin fotografinda o kadar cok ekmek varki hergun kisi basi 1 ekmek dusuyor heralde.
  • haberde geçen muzun anavatanı ekvador'daki ailenin aldığı/satılan muzlara şaşırdım doğrusu

türk aile babası biraları sofranın altına sotelemiş, gözlerden kaçmadı