şükela:  tümü | bugün
  • isteğinize/ihtiyacınıza göre tüm vücut, batın, kaba et*veya kol antrenmanını 30 günlük planlayan ve bu planlamayı seçtiğiniz zorluk derecesine göre size yaptıran sesli görüntülü bir android uygulaması*.

bu uygulama gün içinde ara ara sizi taciz eder "kalk lan götünü devirme antrenman vakti geldi" diyerekten.

işe yarayıp yaramadığını seçtiğim karın egzersiz programı tamamlanınca buraya küfür veya övgü şeklinde editleyeceğim.

edit: işe yarayıp yaramadığını soran arkadaşlar olmuş. diyetle birlikte uygularsanız işe yarıyor ama antrenmanlar ağırlaştığında pes etmeyeceksiniz. bir haftadan sonra güzel bir ağırlaşma oluyor. sonrasında ise zaten ufak ufak kasları hissetmeye başlayınca kendiniz devam ediyorsunuz ister istemez mutluluk hissiyle birlikte.
  • (bkz: p90x)
  • tamam güzel uygulama. ama komigime giden sey yemeksepeti'nin buraya reklam vermesi. gunluk egzersizi yaptim bitirdim çat karşımda hamburger yemeksepeti falan. acaba reklam değil de uygulamanın bi tuzağı mı diye de dusunmeden edemedim.
  • bugün itibariyle kullanmaya başladığım uygulama. benim gibi spor salonlarını sevmeyen ve spor salonuna gidecek vakti olmayanlar için ideal. ilk günden kasların çalıştığını hissettim. kol, bacak, kaba et falan derken hepsini yapmak ilk gün için 15 dakika falan alıyor. biraz da yrmeğe dikkat edilirse kesinlikle işe yaracağını düşünüyorum.
  • tüm vücudunuzu veya ihtiyaç halinde bölgesel çalışabileceginiz herhangi abir spor aletine ihtiyacınız olmadan evde yapabileceginiz egzersizler gösteriyor. bunu hangi günler yaptığınızı, kaç kalori yaktığınızı da gösteriyor. kolay/normal/zor planlardan birini seçip başlıyorsunuz. kolay plandan başlamama rağmen uzun süredir sedatif yaşam tarzını benimsediğimden zor geldi. yapmadı toplamda 10 dk bile sürmüyor. bu da motivasyon oluyor çünkü günün 24 saat olduguna bakarak 10 dk gözünüze küçük gelip hareketleri yapmaya başlıyorsunuz.
  • "150 gün oldu, sen icra değil" şeklindeki o çirkin türkçesiyle her gün usanmadan nasıl da tembel bir ayı olduğumu yüzüme vuran bildirimler gönderen uygulama.
  • içerisinde tüm vücut, bacak, karın, basen, kol tiplerinde kolay'dan zor'a toplam 6 seviyenin olduğu antreman seti uygulaması.

içerisinde yer alan hareketler başka başka uygulama setlerinde de (kayla itsines vb.) olan setler, o nedenle faydalıdır diye tahmin ediyorum.

her seferinde 7-9.günden sonra bi bahaneyle yarım bıraktım, ama bu sefer 30 günü de tamamlamayı hedefliyorum. tek başına yeterli gelmeyecektir ancak diet ve yürüyüşle (hava soğuk derseniz leslie 3 miles programıyla evde yürüyebilirsiniz) faydalı olacağına inanıyorum.

1 martta 30 gün sonuçları için editlerim.