şükela:  tümü | bugün soru sor
 • isteğinize/ihtiyacınıza göre tüm vücut, batın, kaba et*veya kol antrenmanını 30 günlük planlayan ve bu planlamayı seçtiğiniz zorluk derecesine göre size yaptıran sesli görüntülü bir android uygulaması*.

  bu uygulama gün içinde ara ara sizi taciz eder "kalk lan götünü devirme antrenman vakti geldi" diyerekten.

  işe yarayıp yaramadığını seçtiğim karın egzersiz programı tamamlanınca buraya küfür veya övgü şeklinde editleyeceğim.

  edit: işe yarayıp yaramadığını soran arkadaşlar olmuş. diyetle birlikte uygularsanız işe yarıyor ama antrenmanlar ağırlaştığında pes etmeyeceksiniz. bir haftadan sonra güzel bir ağırlaşma oluyor. sonrasında ise zaten ufak ufak kasları hissetmeye başlayınca kendiniz devam ediyorsunuz ister istemez mutluluk hissiyle birlikte.
 • (bkz: p90x)
 • bugün itibariyle kullanmaya başladığım uygulama. benim gibi spor salonlarını sevmeyen ve spor salonuna gidecek vakti olmayanlar için ideal. ilk günden kasların çalıştığını hissettim. kol, bacak, kaba et falan derken hepsini yapmak ilk gün için 15 dakika falan alıyor. biraz da yrmeğe dikkat edilirse kesinlikle işe yaracağını düşünüyorum.
 • "150 gün oldu, sen icra değil" şeklindeki o çirkin türkçesiyle her gün usanmadan nasıl da tembel bir ayı olduğumu yüzüme vuran bildirimler gönderen uygulama.
 • içerisinde tüm vücut, bacak, karın, basen, kol tiplerinde kolay'dan zor'a toplam 6 seviyenin olduğu antreman seti uygulaması.

  içerisinde yer alan hareketler başka başka uygulama setlerinde de (kayla itsines vb.) olan setler, o nedenle faydalıdır diye tahmin ediyorum.

  her seferinde 7-9.günden sonra bi bahaneyle yarım bıraktım, ama bu sefer 30 günü de tamamlamayı hedefliyorum. tek başına yeterli gelmeyecektir ancak diet ve yürüyüşle (hava soğuk derseniz leslie 3 miles programıyla evde yürüyebilirsiniz) faydalı olacağına inanıyorum.

  1 martta 30 gün sonuçları için editlerim.
 • arkadasimin yogun israri sonucu telefonuma indirdigim egzersiz aplikasyonu.

  baslayali 6 gun oldu, kolay plan 1 den baslamama ragmen 2. gunden sonra kaslarimin agridigini hissettim. daha ilginci bisiklet surerken ayaga kalkmakta zorlanirken, bir kac gunluk egzersizden sonra ayaga kalkarak pedal cevirmeye basladim. acikcasi bu kadar etkili olacagini dusunmemistim.

  simdilik iyi bir baslangic oldu diye dusunuyorum zira gunde 10-15 dakika ayirmak yeterli geliyor.

  edit: 23. gunden bildiriyorum. cok cok zorlaniyorum, daha ne kadar surdururum bilmiyorum
 • bugün kolay programla birlikte ben de egzersize başladım. hedefler kolay olmasına rağmen benim gibi hantal ve sigara içen birisiyseniz ilk günden zorlanabilirsiniz.

  birer hafta arayla editlicem, kararlıyım, hep siz mi seveceksiniz bu hayatı?
 • salona gidemediğim durumlarda zor seviye kullandığım program. o bile hafif kalıyor kendim ekleme yapıyorum o ayrı.

  herşey güzel düşünülmüş ancak o nasıl bir türkçedir. side plank'ı yan plaj güneşlenme diye çevirmiş. mekik olmuş çıtırdamak. bildiğin evrensel tüm isimleri silip atmış.
 • can sıkıntısından en kolay plan ile başlayıp, her gün hiç üşenmeden birebir ne söylediyse yaptım. her akşam 8 buçukta gelen bildirimle birlikte ne kadar yorgun olsam da götümü kaldırıp harekete geçtim. ve 5 ayın sonunda 10 kilo verip 2 beden inceldim.

  aslında keramet uygulamada değil. uygulama ortalama insan vücuduna yönelik kademeli bir egzersiz programı sunuyor. en önemli şey irade ve azim.

  her akşam düzenli bir şekilde götünüzü kaldırıp yapmanız gereken egzersizleri gösteren uygulamadır.
 • denediğim uygulamalar arasında en iyisi diyebilirim. en azından spor yaptığınızı fark ettiriyor. mesela sworkit öyle değil. hiçbir yorgunluk olmuyor sworkit'i kullandığınızda.

  zor seviyesini yapıyorum ama zor olduğunu söylemek zor. yine de epey terletiyor ve nefes nefese bıraktığı oluyor. tabi aheste aheste yapmamak lazım. vücudun sınırlarını zorlamak mantıklı. mesela hareketler arasında 30 saniyeyi geçmemeli aralar. hatta ben 10 saniyeyi geçirmiyorum. daha etkili oluyor. p90x3 gibi programların temelinde de seri hareketler olduğundan, onlar kadar olmasa da etkili olduğunu düşünüyorum.

  30 days fit'i günlük olarak yaptıktan sonra, bir de 3x8 barfiks çekiyorum. barfiks her derde deva, onu bırakamıyorum.