şükela:  tümü | bugün
  • 32 sene öncesinin hesabının görüleceği bir rövanş maçı olabilir.

(bkz: 16 haziran 1982 batı almanya cezayir maçı)
  • cezayir'in almanya'ya soğuk bir duş yaşatacağı maçtır.
  • almanya kazaninca biz de kazannnnnn... yok lan yok cezayir'in kazanmasını istediğim maç ancak imkansız gibi. iman gücüyle de bir yere kadar.
  • 32 sene öncesinin hesabı sorulma olayı sırf verilecek gaz arayan cezayirlilere gaz vermeye işe yarar bu maçta. lan o maçın olduğu zaman mevcut kadroda klose ve weidenfeller hariç kimse doğmamıştı, ne rövanşı. rövanş dediğin hollanda'nın ispanyadan 4 sene öncesinden dolayı 5-1 ile aldığıdır. neyse, bunun dışında sistem takımların gazla çalışanlar karşısında galibiyet oranı her daim daha yüksektir. aynı gazla 2008'de ilerleyip alamanların sonunda fişimizi çekmesi gibi. ki o maçta da fena oynamıyorduk hani.
  • cezayir'in kazanmasını dilediğim ama rüyamda bile cezayir'in kazanamayacağı maç.

öncelikle; gruptan çıkınca kutlamalarda insanların öldüğü, geri kalmış daha doğrusu geri bırakılmış bir ülke ve karşısında ise bir çok türk için ikinci vatan olmuş ekonomik anlamda dünyanın sayılı devlerinden almanya var. hem de normal şartlar altında futbol takımları 10 maç oynasa 9'u en az üç gol fark ile bitecek kadar güçlü bir almanya.

hatta oyuncuları da antipatik belki cezayir takımının, o eski çocukluğumun sempatikliği de yok. hani, tam fransız liginde oynayan kuzey afrika kökenli gamsız oyuncuları bir kulüpte toplamışlar gibi duruyorlar. sokakta maç yapsan her türlü çirkefliği yaparlar, kaybetseler kavga çıkarırlar gibi görüntü veriyorlar. yani bir çok sebepten ötürü "ne cezayir'i? cezayir'in hiç şansı yok" denilip almanya desteklenebilir, ama ben yine de yıllardan beri sempati duyduğum cezayir'e (bu turnuvada da fikrim değişmedi) iyi de oynamadıkları halde destek veriyorum. yani futbol bu, belli olmaz, onbir oyuncu çıktığın her maçta şansın vardır. hem artık bu noktadan sonra yağarsa yağmur yağar, vahid hoca ve talebeleri de zaten islanmişlar. ötesinde bu maç ile sevinecek ülkelerindeki garibanları ve onlardan çok, asıl böyle bir galibiyeti ömürleri boyunca asla unutmayacak ülke çocuklarını düşünüyorum ve bu düşüncelerle sisteme inat "yürü be cezayir" diyorum, dualarım cezayirle.

not: 32 sene önce de almanya'yı yenmesi imkansızdı ama cezayir almanya'yı, hem de o dünya kupasında final oynayan efsane kadrosu ile o batı almanya'yı grup maçında 2-1 yenmişti.
  • almanya'nin cok aci bir skorla alacagi mactir. en az 4 atarlar. gunler oncesinden yapilan ayarlamalarla maci almanya'da en civcivli mekanlardan birinde izleyecek olmak da ayri keyifli olacak.

löw kenarda heyecandan burnuna dalis yaparken müller, götze, hummels, khedira ve schweinsteiger izleyecegiz yine. saglam mac.
  • almanya'nın cezayir'i lime lime edeceği maç.
  • almanların rahat kazanamayacağı maç. tek farklı galibiyet olabilir.
  • almanya'nın yıllar önce cezayir'e yaptığı büyük ibneliğin cezasını çekerek yenileceği maçtır.
  • turnuva oncesinde almanya kupayi alira 6.5 orandan 50 lira attigim icin almanya'yi destekleyecegim mactir. cezayir'e sempatim var ama yapacak bir sey yok.