şükela:  tümü | bugün
  • gelecek partisi genel başkanı sıfatıyla yapılan açıklamalardır. mağdur rolü oynayarak siyaset yapma; bu ülkede vazgeçilmez bir enstrümandır.
  • eli kanlı cihatçı terör örgütü ışid’e katılan teröristler için “öfkeli bir kaç genç” diyen birinin açıklamalarını halen okuyor musunuz?

amerikada bir üniversite olsam kurucusunun böyle bir beyanı olan üniversiteden 1 tane öğrenci almam.

video
  • kendisi keşke askeri okullar kapatılıp, öğrencileri kapı önüne koyulurken de konuşsaydı öylesi daha anlamlı olurdu.
  • uu çok sert...

ama ne demişler düşmez kalkmaz bir allah.
  • ülkemizin siyasi geçmişine bakarsak erdoğan'ın bu kararı aslında davutoğlu'nun lehine olmuş/olacak gibi görünüyor. davutoğlu'nun eline konuşabileceği bir koz vermiş oldu. öyleyse yılların siyasetçisi erdoğan bunu bile bile neden böyle bir şey yaptı merak ettiğim konudur. başlık altında buna dair bir yorum göremedim.

ekleme: ilk kastettiğim, kararın davutoğlu'nun lehine olabileceğini düşünme sebebim ülkemizde mağdur edilene karşı halkta sempati oluşarak o kişinin siyasette artı kazanmasıydı. ancak şunu da eklemek gerekir ki bu kararın erdoğan'ın direk aleyhinde olabilecek bir yönü de var, bunu twitter gibi mecralarda kendisini destekleyenlerin şaşkınlık twitlerinden anlayabiliyoruz. mesela yusuf kaplan bir twit atmış kararı sorgulayan ve eleştiren. daha sonra silmiş ve özür dilemiş ama buna benzer başka bir çok tweet görmek mümkün.

sonuç olarak merak ettiğim şey hem karşı tarafın lehine olabilecek hem de kendi aleyhine dönebilecek böyle bir kararı erdoğan neden verdi? benim düz vatandaş olarak bile bunlar aklıma geliyorsa elbette o da farkındadır. peki acaba benim düz vatandaş olarak göremediğim nedir?
  • söyledikleri;
    tarih reel politikaya boyun eğenleri değil idealleri için bedel ödemeyi göze alanları yazar.

akparti türkiyesinde özgür düşünceye, bilime, ahlaka yer yoktur.
    akparti türkiyesi adaletsizliğin, hukuksuzluğun türkiyesidir.
    herkesin kendilerine itaat etmesini istiyorlar, başka bir siyasi düşünceye tahammülleri yok.

erdoğan iyi çevresi kötü aldatmacalarını bırakalım artık. gençlerin hayalleri ile oynayan, eğitime darbe vuran, rantçılara para sağlayan, siyasi hırsı ve kini için engel tanımayan da bizzat erdoğandır.

herifin içine selahattin demirtaş kaçmış, söylediklerinin hepsini bir duysanız sanki yıllardır demokrasi savaşçısı.
    konuşması bu şekilde devam ediyor. gördüğünüz gibi tipik bu ülke insanı, ucu kendisine dokunmadı mı gıkı çıkmaz, kendisine dokundu mu demokrasi savaşçısı kesiliyor.
    faşizmin ekmeğini yerken sesin çıkmıyordu davutoğlu efendi. milletin canına okurken, tüm haksızlıkları hukuksuzlukları uygularken keyfin yerindeydi.
  • sanki ülkede herşey çok yolunda adamın tek derdi şehir üniversitesi'nin kapatılması. ben zaten o iş bitti sanıyordum. bunların hâlâ ümitleri varmış demek ki. bizi ilgilendiren birşeyin olmadığı açıklamalardır.
  • kendine kadar muhalif * boyu kadar muhalif * başınıza gelenler keder, kıspet mukadder ve at ahmet bey emmi. te afkur etmek lazım. pardon tevekkahkül aman işte nabarsan yap ötede orda
  • kimse sabrimizi sinamasin bey üzülmüs, bicak kemige dayanmis zaar.

yanlis hatirlamiyorsam veren de alan da ayni kisi. 450 bin metrekare kamu alanina yasal olmayan yollarla dikilen "özel bir üniversite".
    acilisini gül ve erdogan birlikte yapmislardi. uslu cocuk ol diye vermisler, uslu durmayinca elinden almislar.
    devletin mali deniz, yemeyen keriz diyerek kamunun malina cökerken hic utanmadin. simdi de aglama bir zahmet.
  • aslında adamlar kendi çaplarında eğitime baya büyük bir yatırım yapmış ve nasıl bir rant varmış ki; dersanelerin kapatılmasından sonra ortalık savaş alanına dönmüştü, bakalım şimdi şehir üniversitesi’nin kapatılması ile bizleri neler bekliyor?