şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
  • şimdi cmuk nedeni ile avukatınız yoksa, avukat geliyordu barodan, şimdi bu iş ihale usulü olur, avukat yandaş barodan gelir.

eğer dosyanızın ucu yandaş siyasi birine dokunuyorsa, sizi karakolda yatırıp sikerler ruhunuz duymaz bu yasa işte o yüzden akla mantığa ve hukuka aykırı. şimdi bunun olmayacağının garantisini verebilir misiniz? internette bir şey paylaştın çağırdılar karakola gittin ifaden alınacak o sırada yandaş barodan avukat geldi, aklında ceza alsın bu pezevenk geçecek. ve sana yardım ediyor gibi seni sikecek. ben bu siyasal islamcıların adalet duygusuna güvenmiyorum.

bir müslüman olarak allahsız kitapsız ateistlere güveniyorum allahı recep olan bu siyasal islamcılara güvenmiyorum.
  • sonucu yazalım
    -akp ve mhp oyları ile kabul edildi.

eğer cinayetlere, tacizlere, tecavüzlere dair bir şey sunulursa sonuç:
    -akp ve mhp oyları ile reddedildi

arkadaşlar bunları artık ezbere biliyoruz.
  • olayın özeti: partili baroların oluşması. bu düzenlemeyle avukatlar, üye oldukları baroya göre fişlenecek. avukatlığın bir kamu görevi olması yanında, özerk statüsü olduğu reddedilmemeli. savunma siyasallaştırılmamalı.
  • çoklu baro kanun teklifinin meclise sunulması olayı. muhtemelen kabul edilecek olan teklif.

kaynak

baro başkanlarının yürüyüşleri, türkiye'deki tüm 80 baronun ortak açıklamaları, türkiye barolar birliği yönetim kurulu açıklamaları yok sayıldı.

yargı bu değişiklikle büyük bir darbe alacak.
  • devlet içinde devlet olmaz diyenlerin devlet içinde devlet yaratma çabasıdır.

bugün bir baroyu iki yaptınız, yarın da bir hsk'yı iki, bir tbmm'yi beş, bir bayrağı on mu yapacaksınız?

"vergi dairesi gibi yav :)" diye savunanları ersan şen'e vermek gerek.
  • hakimin karşısına iki avukat geliyor biri hükümet ile güdümlü giden baroya üye avukat. diğeri hükümete muhalif olan baroya üye avukat.

hakim karar verirken bu durumdan etkilenmeyecek mi?

cevabını biliyorsunuz zaten.
  • 3-4 yıl sonra kandırıldık allah affetsin dersin kim ne diyecek.

https://www.haberturk.com/…alan-rapordan-cikan-yasa
  • sadece avukatın sorunu değildir. hatta avukatın sorunu daha çok meslek işlerliğine ilişkindir: cmk, staj, adli yardım vs.

burada asıl muhatap halkın kendisidir. justice for dummies gibi bir giriş yapmak gerekirse bir ceza yargılaması düşün. sen kimsin? sanık. salonda kimler var? hakim, savcı, avukatın ve sen. bu üçgenin bir köşesinde sen kiminle duruyorsun? savcıyla mı? hakimle mi? hayır, avukatınla. o yüzden, avukat savunma; savunma ise insan onurunun güçlüler karşısındaki koruyucusudur.

işte şimdi bi avukatın var. o avukatın da dişini düzgün fırçalayanların oluşturduğu muhalif baroya üye. karşı tarafın avukatı ise nargile marpucu ya da tam bir sümeyye, bakmaya gerek yok taaaak diye bağırıyor nereden olduğu.

bu ülkede bir hakim adayı tayt giydiği için atanmadı ve gördüğü baskıya dayanamayıp kendini öldürdü. ismi, didem yaylalı’ydı. bu ülkede tek bir savcı fesini siktiğimin delisi aleyhine işlem başlatamadı, fatih denen fetöcüyü ensesinden yakalayamadı. savcın da bunlar. sense bir mahkemede; çırılçıplak, atanmışların fişlenmişler hakkında verecekleri merhamet kırıntılarını bekleyeceksin, aç bir köpek gibi. o da atanmışlar eğer lütfederse.

meydanların avukatlarca 1 dolduruluyorsa halk tarafından 10 doldurulması gerekiyor. şimdiye kadar avukatınız sizin yanınıza geldi, şimdi siz onların yanına gidiniz. zira bu ülkede şule çet olmanıza, ceren damar olmanıza, kazdağları’nda tek bir ağaç olmanıza bir adım kaldı.
  • berberler federasyonu tek merkez, hurdacılar tek merkez, dolmuşçular tek, taksiciler tek....

-barolar çoklu olsun.
    -neden?
    -öyle daha demokratik
    -seçimle geliyor zaten baro başkanı
    -ama biz seçimi kazanamıyoruz :(
  • annem öğretmen emeklisi olunca çok iyi bir örnek verelim. ne olacağını öğretmenler sendikasından örnek vererek açıklmaya çalışayım. eskiden tek sendika vardı tek güç. sonra her fikir ve parti kendine ait sendika kurdu eğitim bir sen dinci, aktif sen fetö, eğitim iş solcu, türk eğitim sen milliyetci gibi. böl parçala yönet . şimdi burada mükemmel bir fişleme yapabilirsin hangi öğretmen neci diye... yükselme de tek şart eğitim bir senli olman.. bir de zamanında eğitim bir sen başkanı gündoğdu zam döneminde hükümete yaranmak amacıyla mevcut zam oranını düşürmüş sonra ve milletvekili olarak ödüllendirilmiştir. milliyonlarca memuru satmıştır.

baroda da aynısı olacak. sadece akp'ye yakın baro ve avukatlar ihya edilecek ve yükseltilecek. bir olay olduğunda adalete göre değil, iktidara göre mevzi alacaklar. hükümet haksız olsa da onu savunacaklar. baro başkanı da ödül olarak bir kaç yıla milletvekili olur. olan türk adaletine ve sonunda türk milletine olacak. 2010 referandumunda ne olduysa sonra hata yaptık der işin içinden sıydılırlar ama arkalarında gene kocaman bir enkaz bırakmış olurlar.