şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
252 entry daha
  • merak etmeyin anayasa mahkemesinden dönecektir. akpliler bile karşı ama uzun korkusundan sesleri çıkmıyor.

şunu unutmayın ayarını bozduğun kantar, gün gelir seni de tartar.
  • baro bir öğretmen olarak imrendiğim bir oluşumdu; ne güzel eğitimdeki gibi sendika=belli siyasi partilerin arka bahçesi durumunda değil diyordum. elbet ülkede sağlıklı çalıştığı tartışılır fakat meslek odaları da buna dâhildi. daha geçenlerde bir derste ele almıştık bunu hocayla. öğretmenlerin bir meslek odası olmalı, tıpkı baro gibi mesleği temsil etsin, başka bir şeyi değil demiştik. nazar mı değdirdik diyeceğim öyle saçmalıklara inansam. maşallah dediğimiz üç gün değil hep yaşasın. bu iş olmasın.
  • uye olduğu baroya göre dava alacaklardır. hatta üye oldukları baroya göre kamu davalarına katılabilir yada ihaleye girebilirler. bunun başka bir açıklaması yok. meslek örgütlerini de toplum gibi siyasî kutuplaşmaya sürükleyecek haraket olacaktır.
  • baro mu siyasi partilerin arka bahçesi değil?

ahahahah kjsdjfsjkdfsjk götüme doğru da söyler misin tam anlayamadım?
  • her sehre akp/rte barosu kurup, uye olmayanlari maddi/manevi zarara ugratacaklari bir baska rte sacmalamasi. su rezil yonetimden kurtulana kadar yine bize hüsran, bize yine sefalet var.
  • barolardaki chp diktatoryasını noktalayacaktır. destekliyorum.
  • her parti kendi barosunu kursun diye kanun gecirin iste zorlamayın cok neyi amacladiginizi herkes biliyo. ver kardesim teklifi her parti kendi barosunu kursun, akp barosu türlü nimetlerden faydalanacaktır diye de acıklama yap olsun bitsin ne tartistiriyosunuz milleti.
  • çoklu cumhurbaşkanlığı da isteriz. hadi sıkıyosa buna da destek verin ak troller.
  • embesillere şu noktayı açıklamak istiyorum. ben bir avukat adayı olarak hiç bir siyasi görüşe bağlı olmadan herkesin zorunlu olarak seçtiği şehirde tek olan baroya kayıt olacaktım.
    fakat barolar bölündüğünde bana soracaklar sen sağcı barosuna mı yoksa solcu barosuna mı kayıt olacaksın?

bunun nelere yol açacağını anlayabiliyor musunuz? derdimiz seçim sisteminin değişmesi değil, en adaletli seçim sistemi neyse o olsun diyoruz. sizin gibi meclis seçiminde baraj olsun az partili temsil olsun demiyoruz önce onu bir değişin.

ben baro seçerken parti seçmek istemiyorum, nokta. derdimiz bu. yandaş baro, muhalif baro ayrımı istemiyorum.
    davalara girerken hakim, avukata muhalif baroya mensup diye önyargıda bulunsun istemiyorum. veya yandaş baroya girene de belki hakim solcu, ve önyargıda bulunacak.

bunları iyice anlayıp sindirin daha sonra tekrar düşünün tehlikeyi.
  • siyasi vb. tarafsız baro diye bir baro duymadım. belki çoklu baro yapısıyla “bir tane” kurulur ve buna üye olmak isteyen üye olur.

ardından aynı yapıya odalar da geçmeli. tarafsız tabip odası kurulur belki “havalimanlarına” “köprülere” “pkk yürüyüşlerine” falan bakmaz da “korona” ile ilgilenir. bunun gibi şeyler yani. odaları hepimiz biliyoruz.

haaa ekmek bölünür, güç simgesi olan yönetimler bölünür diyorsanız , iyi olan kazansın diyorum.
36 entry daha