şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • şimdi cmuk nedeni ile avukatınız yoksa, avukat geliyordu barodan, şimdi bu iş ihale usulü olur, avukat yandaş barodan gelir.

  eğer dosyanızın ucu yandaş siyasi birine dokunuyorsa, sizi karakolda yatırıp sikerler ruhunuz duymaz bu yasa işte o yüzden akla mantığa ve hukuka aykırı. şimdi bunun olmayacağının garantisini verebilir misiniz? internette bir şey paylaştın çağırdılar karakola gittin ifaden alınacak o sırada yandaş barodan avukat geldi, aklında ceza alsın bu pezevenk geçecek. ve sana yardım ediyor gibi seni sikecek. ben bu siyasal islamcıların adalet duygusuna güvenmiyorum.

  bir müslüman olarak allahsız kitapsız ateistlere güveniyorum allahı recep olan bu siyasal islamcılara güvenmiyorum.
 • şu anda adliyeye girişler polis ablukası altına alınmış çünkü barolar adliyede açıklama yapacaklardı ve savunma buluşması yapılacaktı avukatlar tarafından.

  avukatlar ve gazeteciler şu anda alana alınmıyorlar ve alınmadıkları alan ıstanbul adliyesi...

  başka sözüm yok sayın yargıç.

  link
 • koltuk sevdasına tutuşmuş, aidatları, pul paralarını keyfince yiyen, yıllardır onlarca hukuk fakültesi ve binlerce avukatın piyasaya mutfak robotu gibi sürülmesine sesini çıkarmayan, her yıl binlerce avukatı denetimsiz, sınavsız mesleğe kabul eden (yoksa nasıl aidat toplayacaksin değil mi), torpilli hakim savcı atamalarindan adeta memnun olan, şimdi sırtlarını döndükleri metin feyzioğlunu zamanında hem o konuma getiren hem de mali usulsüzlüklerini ibra eden, arabuluculuk sınavı diye bir garabetin çıkmasına hem göz yuman hem çıkar çıkmaz en önde gidip sınavına giren hem de arabuluculuk seminerleri düzenleyip paraları cukkalayan, yüz yaşına gelmesine rağmen cmk peşinde koşan, cmk görevlendirmesi gelir diye asansöre bile binmeyen, aç gözlü, doymak bilmeyen, hak hukuk adalet deyip yanında çalışan avukatlara üç beş kuruşu reva gören, sgk primlerini asgari ücret üzerinden yatıran, salgın döneminde kasasında biriken milyonlarca lira aidat ve pul parasindan avukatlar için bir allah kuruşu harcamayan, mesleğe yeni başlayan avukatları kendi kaderine terk eden patron avukat ve baro başkanlarina azdır, dinsizin hakkından imansız gelir. akp'nin bütün icraatleri gibi garabettir evet doğru, çok kötü sonuçları da olacaktır, ama avukatlik mesleğinin yapılamayacak hale gelmesinde akp'den sonra en büyük paya sahip olan tbb ve barolara müstahaktir. bin beter olun. belki kafaniza vurula vurula politikaya karismayi bırakırsiniz da avukatların gerçek problemleriyle ilgilenirsiniz. size az bile, koltuklarınizi çekip alsınlar da altınızdan, yıllardır her gün hakkını yediğiniz "meslektasinizla" bir eşitlenin de o zaman görelim sizi.

  sen bir kere avukatlık meslegini bu kadar düşünüyor olsan çıkarırsın bir işçi avukat yönetmeliği ve uyulmamasini yaptırima baglarsin; bu baroya kayıtlı avukatlar şu paranin altında avukat calistiramaz ve primlerini maaşlarının altında gösteremezler, yoksa kinamaydi, meslekten ihracti cezası şu kadardır. intihar eden avukatların önüne geçmek istiyorsan eğer. derdiniz avukatlar değil ki, herkes kendi ikbalini düşünüyor, metin feyzioğluna kimbilir neler vaat edildi de iskele tornistan yaptı. şimdiki baro başkanlarının tek derdi de koltukları, avukatlar değil.

  hukumet avukatlik sınavı mi getirmiyor, bir sürü fakülte mi açıyor, ağzın açık bakacağına kendi sınavını yap? ne bekliyorsun ayran budalası gibi. bak new york barosu diyor ki benim eyaletimde calismak istiyorsan sınava gireceksin kardeşim. madem bu kadar sayginsin, bu kadar hukukun üstünlüğünu dert ediyorsun. kendi barona kayıt için sınav getir, bir denetim getir, eşegi bağlayan kayıt olamasin mesela?

  ama yok başkan olup paraları yemek, lüks otellerde restoranlarda gerizekali seminerler düzenlemek varken neden yapasin bunları?

  bu zamana kadar büyük illerde tek baro vardı da ne faydasını gorduk? bu getirilecek düzenleme yanlış, bunda hem fikiriz ama bunu baro başkanları, tuzu kuru avukatlar can hiras elestirmiyor mu, deliriyorum. hazır eldekiyle bir derda derman olamıyorsunuz zaten. neyini savunuyorsun daha mevcut sistemin. ne verdin avukatlara bunca yıldır, hangi kronik probleme çözüm getirdin. ne işe yararsiniz siz.
 • hakimin karşısına iki avukat geliyor biri hükümet ile güdümlü giden baroya üye avukat. diğeri hükümete muhalif olan baroya üye avukat.

  hakim karar verirken bu durumdan etkilenmeyecek mi?

  cevabını biliyorsunuz zaten.
 • böyle bir saçmalık olabilir mi ?

  hükümet sanki devleti doğru düzgün yönetebiliyor! ya da adalet sistemini, ekonomiyi yönetebilyor da özerk kurumların yönetimim sistemini değiştirmeye çabalıyor.

  ey yetkililer işsizliğe çözüm bulun

  ey yetkililer hayat pahalılığına çözüm bulun

  ey yetkililer suç oranlarını düşürmeye uğraşın

  bence bu kadarı artık fazla. gündem değiştirmekte değil başka bir şey amaç ne ?

  o zaman biri de çıkar çoklu cumhurbaşkanı, çoklu tbmm falan gibi zırvalar durur. aynı şey değil mi ?
 • sari baro gibi bir terminolijiyi hukuk dilimize sokacak teklif
 • fetö ve pkk tabanlı yeni baroların ortaya çıkmasına neden olacak tekliftir.

  bu iktidar ne yaparsa zaten bu 2 örgütün işine yarıyor. bilin bakalım niye?
 • öyle anlamsız öyle zorlama bir teklif ki siyasal çıkar ekseninde düzenlendiğini anlamamak için saf olmak gerek. neymiş efendim avukatların temsili sağlanmıyormuş. tamam öyleyse doğrudan seçelim tbb başkanını, barolarda da yönetim kurulu üyelerini doğrudan seçelim? yok böyle abidik gubidik bir sistem getirelim onun yerine. teallam.
 • annem öğretmen emeklisi olunca çok iyi bir örnek verelim. ne olacağını öğretmenler sendikasından örnek vererek açıklmaya çalışayım. eskiden tek sendika vardı tek güç. sonra her fikir ve parti kendine ait sendika kurdu eğitim bir sen dinci, aktif sen fetö, eğitim iş solcu, türk eğitim sen milliyetci gibi. böl parçala yönet . şimdi burada mükemmel bir fişleme yapabilirsin hangi öğretmen neci diye... yükselme de tek şart eğitim bir senli olman.. bir de zamanında eğitim bir sen başkanı gündoğdu zam döneminde hükümete yaranmak amacıyla mevcut zam oranını düşürmüş sonra ve milletvekili olarak ödüllendirilmiştir. milliyonlarca memuru satmıştır.

  baroda da aynısı olacak. sadece akp'ye yakın baro ve avukatlar ihya edilecek ve yükseltilecek. bir olay olduğunda adalete göre değil, iktidara göre mevzi alacaklar. hükümet haksız olsa da onu savunacaklar. baro başkanı da ödül olarak bir kaç yıla milletvekili olur. olan türk adaletine ve sonunda türk milletine olacak. 2010 referandumunda ne olduysa sonra hata yaptık der işin içinden sıydılırlar ama arkalarında gene kocaman bir enkaz bırakmış olurlar.
 • tek vatan, tek millet, tek bayrak, tek rabia!
  çoklu baro!!!