şükela:  tümü | bugün
  • 1 eylül 2016 tarihinde çıkartılan kanun hükmünde kararname ile ihraç edildikten sonra cezaevine gönderilen ve kanser teşhisi konulan prof.dr. haluk savaş vefat etmiş ve eşi twitter hesabından duyurmuştur. mekanı cennet olsun. özellikle pasaport ve hukuk mücadelesi dillere destandı. beraat etmesine rağmen khk ile ihraç edildiği için pasaport almak için çok uğraştırdılar. sonunda yüzbinlerce tweet atılınca vazgeçip pasaportunu vermişlerdi.

euronews ile yaptığı bir röportaj'da dedikleri hala kulaklarımda çınlıyor; "39 ay ömür biçtiler. 30 ayı geçti, kaldı 9 ay. meriç nehri'nden kaçmaya çalışmam. botlarla geçerken boğulup ölmem. ama birincisi terörist değilim mahkeme bunu kanıtladı. ikicisi burası benim vatanım. dedem mustafa asım savaş bir yüzbaşıydı ve ciğerinde bir rus kurşunu ile yaşadı ve öldü. kimse bana burada ev sahipliği taslamasın. sınırlardan geçmeye çalışırken ölmeyeceğim."
  • ruhu şad olsun. umarım çektirenler, bir gün hesap verecekler, her ne kadar hiç ümidim olmasa da.
  • biz hiç bir yere gitmeyeceğiz!
    buranın insanıyız, biz burda misafir değil ev sahibiyiz! bizi sopa, çöpe atar gibi davranmanız hiç bir şeyi değiştirmeyecek!
    biz insanca muamelemize, barışcı mücadelemize devam edeceğiz!

sözlerini sarf etmiş güzel insan. mekânı cennet olsun.