şükela:  tümü | bugün
  • bir arkadaşımın başına gelen rezalettir, kendi ağzından aynen yazıyorum:

7 haziran 2020 tarihinde ıkea turkiye mapa a.s. sirketinden kapsamlı bir düğün alışverişi yaptım.

16 haziran 2020 tarihinde nakliye ekipleri urunleri evime getirdiler ve 2 adet dolabın eksik oldugunu raporladılar. daha sonra telefonla 2 hafta boyunca eksik parcalarınız su gun gelecek bir sonraki gun montaj icin gelecekler diye oyalandım. ne gelen vardı ne giden. en sonra olay “montaj ekibimiz gelecek, onlar eksik parcaların tespitini yapacak ve daha sonra tedarik edecegiz.” sekline dondu.

25 haziran 2020 persembe gunu montaj ekibi geldi ve eksik parcaların tespitini yaptı. “26 haziran 2020 tarihinde aranacaksınız ve eksikleriniz giderilecek, tekrar montaj tarihi verecekler.” dendi. fakat tabiki yine ne arayan ne soran oldu. ben iletisime gectigimde ise “kontrol ediliyor, size donus¸ yapılacak.” seklinde hicbir cozum uretmeyen cevaplarla 29 haziran 2020 tarihine geldik.

tekrar aradıgımda bu sefer ise “sizi yetkiliye aktarıyoruz, hatta kalın.” denilerek 3 kez telefonu yuzume kapattılar.

ıkea turkiye mapa a.s. guvenerek alısveris yaptıgım bir kurumdu ama artık kapısından iceri adım dahi atmam. resmen parasını pesin odedigim urunler, nakliye ve montajın parasını neredeyse 1 aydır kullanıyorlar ama cozum icin asla bir aksiyon almıyorlar.

eksik raporu

fatura1

fatura2
  • 3 parça şeyin lafını yapıyorsa büyük rezalet. 7000 tl harcanmış eksik üç parça için çamura yatan ikea içerir. yazıyı okumadım bu arada. daha doğrusu okuyamadım amk.* 10/10

ilk defa bu kadar dolu bir fatura gördüm. umarım yürümeye yer kalmıştır evde.
  • gecen gun bir alisveris icin magazalarina gitmek zorunda kaldim. personel sayisi pandemiden dolayi inanilmaz azalmis. her personelin onundr kuyruk vardi, cocuklar yetismeye calisiyordu.

aksaklik buna benzer bir sebepten kaynaklaniyordur umarim. telafi edilmezse ikea buyuk etmis demektir.
  • rezalet gibi rezalet.
    hemen hemen benzer bir konuda bana da aynı mağduriyet yaşatılmıştı.

pazar günü şu saatte gelip montajı yapacağız diyorlar, akşama kadar ne gelen ne giden.
    3-4 kere aynı hadise yaşandıktan sonra en sonunda gelebildi çocuklar.
    hallerinden harap olduğu anlaşılıyordu.
    firmaya sitemlerimi ilettiğimde, "abi nefessiz çalışıyoruz, az sayıda ekip var" demişlerdi.

ikea'nın bu tutumu gerçekten kendilerine yakışmıyor.
  • rezalet puanım 10/10
    bu ekonomik darboğazda birbirlerini evlenecek kadar çok seven insanlara bu yapılır mı?
    ıkea yı pahalı olmasına rağmen tercih eden kişileri cezalandırıcağına, el üstünde tutmalı.
  • anadolu mobilyacısına dönmüş ikea. buraya gelen toprağından, suyundan etkileniyor arkadaş.