şükela:  tümü | bugün
  • minik ikranur'un kaybolmasının ardından umutla sağ salim bulunması bekleniyordu ancak ikranur olayından acı haber geldi. giresun’un bulancak ilçesinde 4 gün önce kaybolan 7 yaşındaki ikranur tirsi evinin 1 kilometre uzağındaki dere yatağında ölü bulundu.
    kaynak
  • çocuk için kahroldum fakat yine bunun altından da aile içi sapkın ilişkiler veya akraba tacizi/tecavüzü çıkacak gibi hissediyorum nedense. o tertemiz anadolu artık eski anadolu değil malesef. tabi bunun kimin eseri olduğunu hepimiz biliyoruz ama susuyoruz.
  • bu tarz senaryolar hep aynı şekilde tezahür eder. önce minikler kaybolur, ardından cesedi bulunur ve daha sonra arkasından da bir istismar olayı patlak verir. bu memlekette aşağılık güruh bitmez ki.
  • bazı şeyleri yazmak istemiyorum.
    bazı aklımdan geçenlerle alakalı yanılmış olmak istiyorum.
    bu küçücük kız için bile kötü bir dünya haline geldi burası.
  • sebebinin umarım bir an önce aydınlatılmasını beklediğim olay.

çok cok üzüldüm allah rahmet eylesin.
  • ciğerim yandı bee...

iki ayaklı bir mahluk sebep olmuşsa verin elimize canlı canlı derisini yüzelim...

yandı ciğerimiz; ciğerimiz yandı!!!
  • allah rahmet eylesin. bu küçücük kız geri gelmez ama, bu işi birileri yaptıysa inşallah bir an evvel bulunur.
    daha önce rabi naz vatan ın ölümünde yaşadığımız gibi olayı araştıran gazetecilerin bile yurt dışına kaçmak zorunda oldukları bir süreç yaşamayız inşallah.
  • çok kötü bir olay. üstekki yazar arkadaşların dediği gibi altından bir istismar olayı çıkabilir. nice eylül’ler, leyla’lar gitti. şimdi de ikranur. önce birkaç gün insanlığı sorgularız, sonra başka bir miniğin acı haberi gelir. toplu tecavüz olayında bile “bir kereden bir şey olmaz” diyen aile bakanı ve onu tebrik kuyruğuna giren millet vekilleri gördü bu memleket. korona, depremler cidden yer yarılsa da içine girsek artık. zaman artık eskisi gibi değil. sabah acel tecel kahvaltı et, sokağa çık. öğlen oyunu bırakıp salçalı ekmek ye tekrar sokağa koş. hava kararana kadar, hatta bazen yatma saatine kadar kösülene kadar sokakta koş, ağaçtan meyve çal, komşunun bahçesindeki sedirde otur.. zaman öyle bir zaman değilki. bu olayda tek anlamadığım şey 7 yaşında çocuk neden tek başına otlamaya giden hayvanlara bakmaya gider. robot gibi evde otursun demiyorum ama neden gider? 6 yaşında kızım var, istanbul’un oldukça kalabalık bir bölgesinde yaşıyoruz. şu karantina zamanından bahsetmiyorum ama normal zamanlarda bazen işi gücü yemeği bırakıp akşam dokuza kadar o yaşıtlarıyla koşarken sıkıntıdan patlasamda tepesinde dikiliyorum. o oynarken 4-5 yaşında 3 sokak aşağıdan parka tek başına gönderilmiş çocukları gördüğümde şok geçiriyorum. evdeki hiçbir iş, saatlerce bir bankta oturup sürekli koşan miniği takip ederek sıkıntıdan patlamak hiç ama hiçbir şey melek çocuklarımızdan kıymetli değil. heryer sapık dolu. şunu çocuklarınıza yapmayın. ne zaman böyle bir olay olsa çocuklar yanlız başına bir yere gitmiş oluyor. 10 hanelik hap kadar köyde yaşasanız bile kimseye ama kimseye güvenmeyin. zaman o zaman değil, gelmez o günler.
  • bir kaç gün önce twitter da kayip ilanını görmüş ve bu masum yavrunun yüzüne bakıp inşallah bulunur diye dua etmiştim. maalesef an itibari ile öldüğünü duydum çok üzüldüm allah hiç bir ana babaya bu acıyı yaşatmasın. tek temennim ölümünde insan ya da insanların bir parmağı olmamasıdır malum ülkede gözü dönmüş bir sürü cani var.