şükela:  tümü | bugün
 • bugün saat 12:30’da sayın başkan durakoğlu’nun yapmış olduğu çağrı sonrası büyük bir kalabalığın çağlayan adliyesi önünde toplanması beklenen direniş. 'gelmeye mecbursunuz'

  sayın başkan’ın bu tutumunu istanbul barosu avukatlarından biri olarak sonuna kadar destekliyorum fakat mecburiyetten ziyade(despotça bir çağrışım) mesleğin özüne ve ruhuna aykırı olacak bu kanun tasarısı karşısında tüm meslektaşların gelmesinin zaruri olduğu tarzı bir çağrışım olsa daha makul olabilirdi diye düşünüyorum.

  durakoğlu’nun bu çağırışım sonrası canan kaftancıoğlu’nun tüm partili avukatları mitinge davet etmesi ~ kabul edilemez bir gerçektir. çünkü biz zaten baronun içine siyaset girmesin, tüm meslektaşların yegane amacı meslek birliği olsun diye debelenirken bir siyasi partinin il başkanının bu tweeti kimi çevreler tarafından şiddetle reddedilip savunma mitingine gelmemeye teşvik etti.

  velhasıl kelam siyasi parti mitinge dönüşmeyeceği gerçekten meslektaşların iştirakiyle sağlam bir direniş gösterebileceğimiz bir miting olmasını temenni ediyorum.
 • durusmam oldugu icin katilamayacagim miting. biliyorum bahanesi yok ama agir ceza durusmasi. keske durusma gunleri degil de pazartesi carsamba falan yapsalardi gonlum sizlerle

  edit:herkes mazeret vermis cabuk bitti durusma meydanda gorusuruz ustadlar !
 • çağlayan önündeki alanı polisin tamamen kapattığı bilgisi geliyor. binlerce avukatın katılması bekleniyor mitinge, barışçıl ve demokratik haklarını kullanmak isteyen avukatlara yapılan bu yasaklayıcı tavır kabul edilemez.

  avukatların sesi kesilirse, toplumun soluğu kesilir. bunu unutmayın, savunmaya destek olun.
 • hukuk devleti olmadığımızı daha yeni farkedenler veya yılan kendilerine tıslayınca "bi dakka ya noluyo" diye tepki verenlerin mitingidir.

  iyi mitingler dilerim...
 • hukuk devleti olmadığımızı yeni farkedenler demişler de bu çoklu baro düzenlemesinin sebebi baro başkanlarının, avukatların bu düzensizliği sürekli haykırması ve bu düzensizliğe karşı çıkmasındandır. çünkü ele geçiremediler istedikleri gibi yönetemiyorlar.. ancak bu düzenleme o kadar kötü ki iktidar yanlısı hukuk dernekleri bile karşı çıkıyor. resmen zaten bozuk olan hukuk düzenindeki yangına körükle gitmek..
  sadece avukatların mevzusu şeklinde lanse edenler ise yandaş baroya kayıtlı avukatı seçmedi diye hakim aleyhine karar verince anlar işi
 • önce yahudiler için geldiler, sesimi çıkarmadım. çünkü ben yahudi değildim.
  sonra komünistler için geldiler, sesimi çıkarmadım. çünkü komünist değildim.
  sonra sendikacılar için geldiler. sendikacı olmadığım için, yine sesimi çıkarmadım.

  sonra benim için geldiler.
  ses çıkaracak kimse kalmamıştı...

  silivri neden senelerdir buz gibi?
 • geç kalmış tepki, bir tepki değil, "dostlar alışverişte görsün"cülüktür. bugünlere baroların anlık çıkarlar uğruna çok şeyi göz ardı etmesiyle de gelindi. bundan sonra yaptıklarının anlamsızlığı, bugüne kadarki samimiyetsizlikleri nedeniyledir.

  kolay gelsin.
 • dün deniz zeyrek bu konuyla ilgili çok guzel bir şey demişti. ben bir vatandaş olarak yarın bir gün mahkemelik bir durumum olsa gider yandaş barodan avukat seçerim.
  çünkü biliyorum ki yandaş baro avukatları bu sistemde her zaman kazanacak.
  sırf bu yüzden bile olmaması gerekiyor.