şükela:  tümü | bugün
 • herhangi bir üniversitenin kapatılması olayı değildir.

  biraz okumuş etmiş muhafazakar kesim böylesi mevzuları görüp ibret almalıdır. faşizm bir zamanlar dost olduklarını dahi hedef alır.

  deva ve gelecek partisi kurmayları ders almaz ama bari destekçileri ders alsın. kutuplaştırma siyaseti döndü dolaştı sizi buldu.

  geçmiş olsun
 • inanılmaz bir skandal.
  sırf ahmet davutoğlundan intikam almak için koskoca üniversiteyi kapattılar.
  ışid zihniyetinden hiçbir farkı yok bu vandallığın.
 • islamcı tayfanın ibret alması gereken olay. yine bedavaymış gibi medipol, 29 mayıs, fsm vakıf, bezmialem, yeni yüzyıl falan yazmaya devam edin. 10 sene sonra diplomanı kaybetsen duplikatını almak için üniversiteni bulamaman garanti.
 • istanbul şehir üniversitesi 2008'de cumhurbaşkanı ve başbakan tarafından açılıyor. üniversiteyi kuran vakfın adı "bilim ve sanat vakfı" , bu vakfı kuranlar arasında ahmet davutoğlu var. şehir üniversitesini de ahmet davutoğlu kuruyor vakıf aracılığı ile.

  önce şehir üniversitesine kayyum atanıyor. sonra da bilim ve sanat vakfına kayyum atanıyor. ne zaman atanıyor tabi ki davutoğlu gelecek partisini ve babacan da deva partisini kurduktan sonra.

  bugün de şehir üniversitesinin faaliyetleri durdurulmuş yani kapatılmış.

  zulüm, baskı, yıldırma, kutuplaştırma, kin ve nefret politikaları ile ülke yönetenler sanıyorlar ki hep başkalarına uygulanacak bu politikalar. sistem tepeden düşen herkese aynısını uygular.

  davutoğlu, 15yıl boyunca akp saflarında milletin canına okudu. sonra aynı sistem onu da mağdur etti, şimdi de aynı zulmü ona yapıyor bu sistem. davutoğlu zerre umrumda değil, beter olsun. ali babacan için de aynısı geçerli, zerre umrumda değil. gerçek bir hukuk önünde gerçek cezalarını çeksinler isterim. ama çok daha büyük cezalar yiyecek olanlar hala yönetimde.

  görüldüğü gibi diktatorya kendi evlatlarını da yer tüketir. beter olsunlar yesinler birbirlerini. senelerce milletin cebindeki sömürdünüz, dinini imanını, milli değerlerinin sömürüp kullandınız. şimdi aynı kazık size giriyor. çünkü bu canavarlığı siz yarattınız.

  var mı ya öyle gücün içindeyken sanki hiçbir zaman size bir şey olmayacakmış gibi keyfine göre davranmak.
 • iyi olmuştur.

  ya davutoglu efendi , zamaninda susarsan ve reis icin ölürüm falan dersen , valla bugun de biz susariz. çok yaşa reis , kalemine sağlık.
 • fetocu üniversitenin kapatılması, aaaa pardon yanlış gelmişim.

  adalet bir gün lazım olur derken keh keh yapanlar şimdi mahkemeye gidip haklarını arayabilirler. efendim, duyamadım?
 • yazıp yazıp siliyorum.

  bence cumhurbaşkanı, kendi ritüeli içinde normal olanı yapıyor.

  bunların hepsi tarih. canlı tarih. ülkeyi, kurumları, sirf siyasi rantı için açıp kapatmak, gözdağı vermek için yetkiyi kullanmak falan.

  güzel iş.
 • davutoğlu'na gözdağı vermek için gerçekleştirilen kapatma işlemi.
 • iktidarın kötülükte sinir tanımadığını bir zamanlar beraber olup şu an rakip olduklarına neler yapabileceğine güzel bir örnek... en azından islamcilar da böyle örneklerle cumhur ittifakının gerçek yüzünü görüyor.
 • orda okuyanlar adına üzüldüğüm, türk siyasetinin ne derece leş bir şey olduğunun bir başka örneği.

  ulan kapattığın bir şirket değil, üniversite. komik lan, trajikomik harbiden. bir iktidar düşün 20 senede emin adımlarla koskoca bir popülasyonu kendine istikrarlı bir şekilde düşman etti ve ediyor.

  benzer durum fatih üniversitesi için de geçerliydi. ulan fetöcülerin üniversitesi ise, yönetimi ve içerideki fetöcü olan adamları toplarsın, hadi yetmedi üniversitenin ismini de değiştirirsin... üniversite kapatmak nedir lan... sırf üniversite yönetimini cezalandıracağım diye olayla alakası olmayan bir sürü insanı ve ailelerini cezalandırmak nasıl bir mantıktır.

  yarın bir gün iktidar değişti ve hadi diyelim 28 şubat tipi bir hükümet oluştu. senin sülalenin yönetiminde olduğu, partililerinin idare ettiği üniversiteleri mi kapatacaklar...

  bu oyun mu lan. insanların bir dönemini uğrunda feda edip öss ile kazandıkları üniversiteyi sırf kişisel husumet veya yönetimden öç almak adına kapatıyorsun. yazık valla ne diyeyim...

  şunu ben yapsam veya hani benim yönetimim altında biri yapsa vicdanım el vermez, uykular haram olur.

  en yakın seçim sandığında kafalarına dank etmesi dileğiyle, geçmiş olsun diyeyim.