212 entry daha
  • çok da umrumda olmayan olaydır. siyasal islam kendi ayağına sıkıyor durmadan, ama bana ne?

önce başkaları için geldiler, ben bağırdım, biz bağırdık, susmadık. sonra sizler için geldiler, ben bağırdım, biz bağırdık, susmadık. kimse ipledi. aksine fetö'cü, vatan haini, terörist, pkklı olduk falan filan. şimdi onlar için geldiler. sesimi çıkarmayacağım. ne olursa olsun, zaten dibi gördük, daha ne olabilir?
  • yetmez ama evet!

şimdi duyar kazanlar gelmeden şunu söyleyeyim öncelikle; akp döneminde açılan tüm üniversiteler ciddi bir incelemeye alınmalı!

apartmandan bozma, sen ben bizim oğlanın doluştuğu, kapısına “üniversite” tabelası asılan her yer üniversite değildir!

her ne kadar siyasi ve haksız bir eylem olsa da, bir devrin bitişinin işaretlerinden olduğunu düşünüyorum.
  • normal şartlarda haksız usûlsüz açılan bir üniversitenin hiç öğrenci almadan yapılması gereken hadiseydi. davayı açan ilerici kurum mimarlar odasıdır. zira davutoğlu önderliğindeki güçten zehirlenmişler ordusu tekel binasına çökerek açmıştı bu okulu. ve hatta bir de kendilerine ait olmayan bir bina üzerinden kredi kullandılar.
    ama neden bu okula devam etmekte olan çocuklar madur edilerek işlem şimdi yapıldı?

eğer mesele özel bir üniversitenin yetimin hakkı olan binalara çöküp haksız rekabet yapmasıysa mersin toros üniversitesini buradan ihbar ediyorum.
    ilaa yetimin hakkını korumak için, yetim hakkı yiyenin muhalif parti kurmasını mı bekleyeceksiniz?

haa bir de bugün khk lı masum hocamız haluk savaş'ı kaybettik. davutoğlu na soruyorum, ellerine bir baksın bakayım kan görebilir.
    veya vicdanına baksın. sanmıyorum ama belki sorumluluk kırıntısı görür küçük adam.
  • gerçekten neler olup bittiğini ve bir üniversitenin neden kapatıldığı anlamak isteyenler için özet niteliğinde iki entry: #109566629 #108289525

29 haziran pazartesi günü recep tayyip erdoğan tarafından kapatılan istanbul şehir üniversitesinin faaliyet izni 3o haziran tarihinde kaldırılmıştır ve üniversite kapatılmıştır. akademik kadrosunun kimlerden oluştuğunu ya da şehir'in gerçekte nasıl bir üniversite olduğunu anlamak isteyenler kısa bir araştırma yapabilirler bunun için, dilerlerse.

öğrencilerin kazanılmış hakları korunacak denmişti. bizi bir üniversiteyi yok etmekle suçluyorlar şimdi de diyorlar ki, öğrenciler başka üniversiteye geçecekler, mağduriyet olmayacak. hayatımda mantıksız birçok argüman duymuştum ama bunu hiç duymamıştım.

haklar korunmadı; korunmuyor ve korunmayacak. tam burslu olan ve üniversiteden nakit ve yemek bursu alan, yurtta bursu sayesinde barınma masrafı bulunmayan öğrencilerin bu bursları verilmeyecek.

yandal veya çap yapan öğrencilerin dersleri sayılacak mı belli değil.

2020 mezunları nereden diploma alacak ve gerektiğinde transkriptlerini talep edecekler mi?

master öğrencilerinin durumu ne olacak?

bütün bunların tamamı koca bir mağduriyete denk. şehir öğrencilerinin eğitimine marmara'da devam edeceği açıklandıktan sonra twitter'da marmara ve şehir öğrencileri birbirine girmiş durumda. bunlar yetmezmiş gibi marmara üniversitesi öğrencileri "baba parasıyla" marmara diploması alacak şehirlileri hedef alıyorlar twitterda. arkadaşlar biz yaklaşık on aydır okulumuz erdoğan'ın göz dağı verme piyesine kurban gitmesin diye sesimizi çıkarmaya çalışıyorduk. hiç kimse bizi görmedi, sesimizi dahi duymadı. keşke o zaman bize destek olsaydınız da hiçbir şehirli bugün haklarının peşinden koşarken bir de size katlanmak durumunda kalmasaydı. bu durumun suçlusu asla şehir öğrencileri değildir. bunun sorumlusu bir üniversiteyi kapatıp öğrencilerini başka bir üniversiteye sorunsuzca aktarabileceklerini düşünenler.

marmaraya aktarılmak bizleri ihya etmiyor aksine sorunumuzu büyütüyor. ingilizce eğitim yapılan şehir üniversitesinde bulunan bazı bölümler marmara'da yok. örneğin ingilizce psikoloji bölümü öğrencileri marmara'ya aktarıldılar ama marmara üniversitesinde psikoloji bölümü yok. bu öğrenciler için bölüm açılacak mı? bölüme uygun hoca bulunacak mı? ders programı neye göre yapılacak? bu soruların cevaplarını kimse bilmiyor. yök de dahil buna.

türkiye'de bir üniversite cumhurbaşkanının keyfine keder kapatıldı. şehir iyidi, ne güzel okulumuzdu güzellemesi yapmayacağım size hiç. çünkü en kötü üniversiteyi dahi olsa kimse böyle keyfine göre bir gece yarısı kapatamamalı.

ülkeden umutlanıyor olsaydım en azından devlet olmasa bile özel ve vakıf üniversitelerinin toplanıp bir bildiri yayınlamasını ve "bu durumdan duydukları endişeyi" paylaşmalarını isterdim. ama yapmadılar. bunun yerine twitterda ağlak twitler atıp olur da gün olur devran dönerse ben de karşı çıkmıştım minvalinde açıklama yapabilmek için saçma sapan ve öznesiz birtakım cümleler gevelemeyi tercih ettiler.

burda da oh olsun diyen yüzlerce yazar var. ülkenin bir üniversitesi kapatılıyor, öğrenciler okullarından sürülüyor, akademisyenler akademiden resmen atılmış oluyor. buna oh olsun derken birlikte yaşadığımız ülkeyi her gün daha kötü bir şekilde yöneten tayyip erdoğan'ın eline koz veriyorsunuz sadece. başka da bir şey olmuyor. adam dün üniversite kapattı. bugün twitterı, netflixi kapatacağım diyor. siz anlayın artık.
7 entry daha
hesabın var mı? giriş yap