şükela:  tümü | bugün
  • reddit'te muratpaşa ilçesinde bulunan green beyza suite oteline tatile gelen çiftin otel sahipleri tarafından darp edilmesi olayıdır.

----------------------------------------

dün nişanlım ve ben, airbnb'de rezervasyon yaptığımız otelin yöneticisi ve arkadaşı tarafından saldırıya uğradık. check-in yaptığımızda, aldığımız oda sitedekinden küçüktü ve rezervasyonu yaptığımız fotoğraflardaki gibi odanın deniz manzarası yoktu. odaların hepsinin rezerve edildiği söylendi. bize geri ödeme yapmayı reddettiler ve airbnb ile iletişime geçmemiz gerektiğini söylediler. airbnb desteğine mesaj gönderirken odada bekledik (airbnb'den hiçbir şekilde iade alamadık). geri ödeme alamayacağımız için elimizdekilerle yetinmeye karar verdik.

daha sonra yönetici, 3 adamla birlikte odamıza girdi. nişanlımı boğdu, yüzüme vurdu ve nişanlımın kafasına yumruk attı. bütün günümüzü karakolda şikayette bulunmak için harcadık. bugün saldırıyı gösteren videonun çevirisi için 1500 tl ödememiz gerektiği söylendi.

şimdi, bu adamlar adaletle yüz yüze gelemeyecek çünkü karşılayacak paramız yok. çok sinirliyim ve hayal kırıklığına uğradım.

görsel 1

görsel 2

görsel 3

görsel 4

görsel 5

görsel 6

----------------------------------------

reddit'teki gönderi
  • geçmiş olsun.
    maalesef bu ülkede kötülük yapanın yanına kar her zaman.

bir reddit yazarı google’a resimleri ve hikayeyi yükleyin demiş. bence de güzel fikir. benim gibi bir yere gitmek istediğinde ilk işi o mekana ait google yorumlarını okumak olan insanlara bir uyarı olur.
  • okudukça sinirlendiren olay..

comarland'de sıradan bir olay ama umarım adalet yerini bulur.adaletin de yerini bulması için maalesef gündem.olmasi gerekiyor..4. sınıf dünya ülkesi olduğumuzdan ancak gündem olursa birileri harekete geçiyor..
  • karşı tarafı dinlemeden hüküm vermenin mümkün olmadığı olaydır.

kimse kimseye durduk yere, hele bu düzeyde bir olay için saldırmaz.

ayrıca nerenin turisti bunlar? bu önemli çünkü ben türkiye'de yaşadığım en ufak sorunda almanya buyukelciligine telefon acıyorum, daha önce telefonla arayıp gelen polisler bana şikayetçi olsam da bir şey olmayacağını söylemişti. elçiliği arayınca emniyet müdürü telefon açtı. (:

elçilik ile temas kurun, eğer hakliysaniz mutlaka gereken yapılır. tabi dandik bir ülkenin vatandaşı değilseniz.

edit: olay yalan, abartı. buna eminim. amerikan vatandaşı olup 1500 tl için ağlayan mi ararsın, fakirim deyip türkiye ye tatile giden mi... ay içim şişti yemin ediyorum muhalifcikler her zamanki gibi, sasirtmiyorlar. yapışın hemen, sahte haber ya. yayin etrafa. (:

edit 2: ya gerçekse diye mesaj atanlar var. jshdusuxd

he heeee gerçek. amerikan vatandaşı, cebinde 100 dolar yok, elçiliği aramiyor. gerçekten siz böyle oldukça sizi dolandıran da, kandıran da çok oluyor haha. (:

edit 3: gerçekten sizden bir halt olmaz. vallahi de billahi de diyorum neden iktidar olamıyoruz diyorsunuz ya, cevabı burada işte. güya kendinizi zeki görüyorsunuz ama şu olaydaki kurguyu anlamaktan acizsiniz. jshdjexd

su görüntüye iyi bakın.

görsel

bak bak. bir daha bak. (:

görsel

yahu dalga mı geçiyorsunuz gerçekten yoksa küçükken hepiniz yere mi düştünüz? anneniz tutup sizi yere falan mı fırlattı nereden geliyor bu zeka? jshdudxd

bundan güzel film olur, hadi para yok film çekmeye fıkra yazarsın.

bir gün iki amerikan türkiye ye tatile giderler. ancak otelde sorun olur. iki gariban, cebinde 100 dolar olmayan amerikan üç kişi tarafından dayak yer. dayak yerken de selfie çeker. sonra da bunu yayınlar. gariban amerikanlar tatil sırasında türkiye'de mahrum kalır çünkü 1500 tl (90 dolar) ödeyecek paraları yoktur. o sırada onları döven adamlardan biri, adamin kız kardeşini beğenir ve olay tatlıya bağlanır. düğün yapıp evlenirler. ama düğün sırasında işler karışır...

jshdjexd .d
  • kaba kuvvetten anlayan leş kargalarının şaşırtmayan hareketlerine maruz kalan, bundan sonra bu ülkeyi tımarhane olarak görecek turistler. aramıza hoş geldiniz.
  • işte bunlar egitilmez beyler, ailesi dahil devlet haklarini ellerinden alacaksin. ambulansı bile cagiramayacaklar. beter olun.

edit : #139423023
  • erkek olanı kız arkadaşının arkasında fotoğraf çekiyor. bu yüzden dayağın çoğunu kız yemiş. lisans iptali dahil her türlü mekanizma işlemeli. böyle ayılara yaşam hakkı tanınmamalı.
  • bana biraz abartı gibi geldi, fotolar falan harika, adam boğulurken selfi çekmiş ya lan ahahaha. iyi güldüm allah affetsin.
  • bu kişilere en ağır ceza verilmeli ki bir daha kimse böyle bir şeye kalkışamamalı. bu ülkede tüketiciyi koruyan hiç mi kurum yok. paralarını alana kadar ağam paşam diyenler sonrasında maganda kesiliyor. olayın araştırılması ve bu kişilerin işletmeci belgelerinin iptal edilmesi gerekiyor.
  • klasik otelci çakallığı. airbnb'ye en güzel odanın resimlerini atıyorlar, otel olduğunu da söylemiyorlar, siz oraya gidince duvar manzaralı oda verip tatilinizi sikiyorlar. sonra itiraz edince de magandalığa başvuruyorlar. kime itiraz edeceksin de, hakkını arayacaksın.

doktorlar hastanede dayak yer sağlık bakanı günü geçiştirir, adalet bakanı uyur, otelciler turisti döver turizm bakanı seyreder, kuran kurslarında çocuklara tecavüz edilir, aile bakanı çıkar bir kerecikten bir şey olmaz der... ormanlar yanar, burası tekrar orman olacak derler, otel dikerler...

teşekkürler akp biz konuşuyoruz siz yapıyorsunuz aynen.
hesabın var mı? giriş yap