şükela:  tümü | bugün
  • ingiltere prömiyer liginde haftanın mücadelesi. türkiye saati ile 18'de başlamıştır. yanılmıyorsam spormax kanalı veriyor mücadeleyi. internet üzerinden de bulmak mümkün. her ne kadar mutlak favori chelsea gösterilsede arsenal'in bu gibi ciddi maçlarda enteresan performanslar sergilediğini gördük, biliyoruz. umarım güzel bir mücadele olur.
  • 30. dakikada arsenal'li defans oyuncusu johan djourou'nun kendi kalesine attığı golle skor chelsea lehine 1-0 olmuştur.
  • djourou'nun attığı golle chelsea'nın öne geçtiği maçtır. tabi gol kendi kalesine.
  • robin var persie'nin beş dakikada değişir işler mantığıyla hareket ederek 59. ve 63. dakikalarda attığı 2 gol ile takımını 1-0'dan 2-1 öne geçirdiği mücadele.
  • ilk yarısı kontrollü ve nispeten sıkıcı geçen maçın ikinci yarısı müthiş olmuştur. yalnız robin van persie'nin ilk golü, çizgiye bakacak olursak, hakikaten ofsayttı. en az yarım metre vardı rvp ile en yakın chelsea'li defans oyuncusu arasında. ingiliz spikerler atılan pas defansa çarpıp geldiği için vermedi ofsaytı gibi bir yorum yaptı fakat kuralları tam olarak bilemediğimden yorum yapamıyorum. ikinci gol ise ilk yarıdaki bir pozisyonun kopyası gibiydi. ilk yarıdakini peter cech kurtarmıştı bu kez rvp affetmedi. ikinci golden sonra chelsea herhangi bir baskı kuramayınca yenilgi onlar için kaçınılmaz oldu.

    sonuç olarak arsenal bu sene fener performansı göstermeye devam ediyor; derbilerde affetmiyor.

    (bkz: http://sozluk.sourtimes.org/…manchester united maci)

hesabın var mı? giriş yap