şükela:  tümü | bugün
 • cnn türk genel müdürü erdoğan aktaş'ın ilef'te başına gelendir.

  http://www.birgun.net/…inligi-terk-etti-137697.html
  http://sendika12.org/…l-mudurune-gazetecilik-dersi/

  linklerde video ve fotoğraflar var ama yine de kayda almak için buraya copy paste yapalım:

  "ankara üniversitesi iletişim fakültesi'nde "medya ve 15 temmuz" başlıklı bir panele gelen cnn türk genel müdürü erdoğan aktaş fakülte öğrencileri tarafından protesto edildi. aktaş, öğrencilerin sorularını cevaplamayı reddetti.

  etha'dan edinilen bilgiye göre ise aktaş, öğrencilerin adana aladağ'da gerçekleşen 11'i çocuk 12 kişinin hayatını kaybettiği yangınla ilgili yaptıkları yayına, çhd'ye polis baskını olduğu sırada avukatların yayına bağlanmamasına, bölgedeki savaşa dair yaptıkları yayınlara ve hdp milletvekillerine uygulanan medya sansürüne dair sorularına cevap vermeyi reddetti.

  öğrencilerin sorularına, "la ben bu yüzden geldim buraya", "ben tecrübeli bir gazeteciyim bu soruların sorulacağını bilmiyor muydum? delirdiniz mi siz?", "yırtınıyoruz karşınızda" gibi ifadeler kullanan aktaş, öğrenciler tarafından uyarıldı.

  öğrencilere "provokasyon yapma, faşizm bu, provakatörler" diye bağıran aktaş, cnn türk'e davet ettiğini söylediği öğrencileri de "fotoğraf da çektim ordan, tespit edeceğiz" diyerek tehdit etti.

  bir öğrencinin "taybet ana bir hafta sokakta kaldı haber yaptınız mı? 3 çocuğum hayattaki en önemli varlığım diyorsunuz 0-12 yaş arası 300 çocuk öldü bölgede, tek bir haber yaptınız mı?" sorusuna, "benim çocuklarımın annesi diyarbakırlı bilip bilmeden konuşmayın" diye bağırdı ancak soruyu yanıtsız bıraktı.

  öğrenciler, kanun hükmünde kararnameler ile üniversiteden atılan hocaları için de eylem yaptı. "sizin konuşabildiğiniz gibi ilkay hocamız konuşabilecek miydi burada, gülseren hocamız kirasını ödeyemiyor, siz hangi zorluktan bahsediyorsunuz?" diye tepki gösterdi.

  aktaş, öğrencilerin sorularını yanıtlamaması üzerine devam eden protestolar nedeniyle kürsüyü terk etti. paneli düzenleyen akademisyenlerin aktaş'a hediye vermeye çalışması üzerine öğrenciler aktaş'a disk basın-iş'in hazırladığı "medyada 10 ekim katliamı" kitapçığını verdi.

  aktaş, ilef'te, ilaum'un daveti üzerine 15 temmuz darbe girişimi ve medyadaki yansımaları üzerine 'medya ve 15 temmuz' başlıklı söyleşiye katılmıştı.

  alınan bilgiye göre, kendisine yöneltilen sorular hoşuna gitmeyen aktaş etkinliği terk etti.

  erdoğan aktaş'ın kendisini protesto eden öğrencileri, 'fotoğraf çektim, tespit edeceğiz' diye tehdit ettiği bildirildi."

  edit: link ekleme.
 • ileri demokraasi'de soru sormak ve protesto etmek diye bir şey olmadığı için doğruyu yapan adamdır.

  oy verirken iyi düşüneceksiniz.
 • bir an once goruntulerinin de paylasilmasini diledigim protesto.
  (bkz: çok iyi de oldu çok güzel iyi oldu tamam mı)

  edit: bazi kisimlari icin: https://www.facebook.com/…/videos/1478151595546268/
 • çok güzel olan protesto. bu adamlar madem ki işini yapmıyor, madem ki halkı kandırmak için tüm onurundan vazgeçiyor o halde herkese de onların bu gerçeği yüzüne vurmak kalıyor.

  rahat vermemek lazım, fakat öyle korkaklar ki dönüp bakın son 4-5 yıldır yandaş olan kim varsa üniversitelere giremiyorlar... hak ettiklerini, hakikat için mücadele eden herkes onlara gösterecek.
 • karşında ak itleri değil de bu işi bilen iletişim fakültesi öğrencilerini görünce böyle kaçarsın işte erdoğan efendi.
  (bkz: cnn türk bunu da haber yapsın)
 • patronu ne ki genel müdürü ne olsun.
 • ülkede gerçek sorularla yüzleşemeyecek o kadar insan var ki. şu an ortada gezebilmelerinin sebebi soru sorulamıyor olması. çare o gün geldiğinde çil yavrusu gibi dağılmak.
 • verilmiş sadakası varmış. meriç köyatası denen şahsın zamanında odtü'de başına gelenlere bakıp avunabilir. benzer bir şeyin tez zamanda, özel olarak gıcık kaptığım oğuz haksever'in başına da gelmesini diliyorum. dinimiz amin.

  merak edenler için: (bkz: meriç köyatası'nın odtü'de yuhalanması)