şükela:  tümü | bugün
 • sözlükte okuduğunu anlamayan dangalaklar var.

  sinirden çıldırtacak rezilliktir. bugün yapılandırmaların ilk taksidi için son gün. (neden son güne bıraktın gibi yarak kürek şeyler yazanın anasını avradını soyunu sopunu...!)

  her yere reklam ver "vergi affı yapalım, yapılandıralım" de. ama zamanında ödenmezse yapılandırmayı bozarız de. vergi dairelerinde sıra kol gibi uzasın. ona diyecek birsey yok çok normal son gün oldugu icin. onu zaten geçtim vergi dairesinde sistemin bozulması ne demek? devletin vergi almak icin kurduğu sistem nasıl çöker? ınternetten veya anlaşmalı bankalardan yatırabilirsiniz de. onlar zaten yalan. siteye giremiyorsunuz bile. nerden tutarsan tut elinde kalıyor. siz bu borcu yatırmamızı mı istiyorsunuz? yoksa yapılandırma bozulsun diye mi bu çaba. karakterinizi serefinizi haysiyetinizi silkeyim.

  devlet kurumları hizmet için olan kurumlar. topunuzun anasını silkeyim...

  edit: kerkenez diye bir orrospu çocuğu var. ulan aq çocuğu anca param oldu belki? dangalak mısınız oğlum siz? koskoca devletin vergi almak için kurduğu sistem nasıl çökebilir? sorun son gün ödeyip ödememek değil yani

  oğlum siz dünyanın kendinize göre döndüğünü falan düşünüyorsunuz. tahlukatınızı sikeyim. isim gücüm olabilir son güne bırakmış olabilirim. param olmaz son güne bırakmış olabilirim. son güne bırakılmaz diye bir kaide mi var? karakterinizi silksinler sizin. bir tanesi yapılandırmama takmış zaten bambaşka olay.

  sizin sözlüğe kayıt olmanıza izin verene değil, internete ehliyetsiz aklınızla girmenize izin verenin amına koyim.
 • gelir idaresinde çalışan sözlük yazarlarının olaya kaygısız kalmamalarını umuyoruz
 • (bkz: entry ve nick uyumu)

  şaka şaka herkes aynı sorunu yaşıyor :)
 • ön edit: yediği ayarı kendine yediremediği için sövüp sayanlar var. lan oglum boş ver sen yatırma para filan nasılsa bir daha af çıkar yine sallarsın.
  son dakikaya bırakmayıp önce ödeseydin dal tarrak.
  bak daha vaktinde ödeseydinde yapılandırmaya bırakmasaydına girmiyorum mr. son dakka golü.
  sistem yoğunluktan çöküyor keyiften değil.
  ayrıca o gelir idarelerinde son dakka golleri için gecenin bilmem kaçında vezne kapatacak ulaşımı belli saate kadar olan yerden buz gibi soğuk havada mecbur yüreyecek (bkz: insanlar) ler var.
  söv a.q. söv seni umursayanı ziksinler
  çalışanlara üzüntüm.
  mecburi edit: bre amın evladı diyecem babanboşaldığına pişman olacak o yüzden demiyorum,
  her sistem çökmüş bunun çökmemesi mi normal mr.sondakka dölü?
 • vergi affı çıkacak ödemeyin faizsiz sonra ödersiniz aklına uyup, bu sene ocaktan beri ödemediğim vergi borçlarını tek seferde ödeyeceğiz. ama gelin görün ki 112.000 tl ödemeyi sisteme giriş yapılamadığı için ödenemiyor. ofiste taşıt borcunu yapılandıranından, öğrenim kredisini yapılandırana kadar herkesin borçlu olduğunu görüyorum. tüm çalışanlar işi gücü bırakmış maliye sayfasını yeniliyor.

  madem parayı alacak alt yapınız yok süreyi uzattım deyin yığılma azalsın sevgili bakanlık.