şükela:  tümü | bugün
 • gerçekleştiği belirtiliyor. şu ülkede yaşamak her geçen gün zorlaşıyor.

  https://www.hurriyet.com.tr/…n-istifa-etti-40292524
 • kötü haberlerin ardı arkası kesilmiyor ne lanet bir kasım ayı oldu, ne lanet bir 2016 yılı oldu..
 • liyakat sahibi insanların pasifize edilmelerine bir başka örnek olay.

  yakında akut kendisini fesih eder ve bu ülkenin en bilinçli en iyi organize olmuş kurtarma oluşumu tarihe karışır.

  uzun bir süredir bu ülkede ayakta kalmanın tek şart yandaş olmak. ne yaparsan yap, ne kadar başarılı olursan ol, hayat da kurtarsan ağzınla kuş da tutsan önemli değil artık. eğer yandaş değilsen ve hatta yanlışları dile getiren bir muhalif isen, işin bitmiştir. bu lt kültürün, yozlaşmanın intikamıdır.

  işin acı tarafı, nasuh mahrukilere bir şey olmaz. bugün onun hakkında atıp tutan ağzı kokmuş ayak takımı "yarın kimi yalasam da üç beş bişey gelse" diye kafasını yastığa koyarken, söz konusu kişi bir efsane, yaptığı işin en iyilerinden biri olarak hayatına devam edecektir; hem de istediği ülkede.
 • adam gibi adamları, memelekete halka faydası olan aydınlık beyinleri istemeyen engerekler tarafından getirilmiş olan durum.
  bunun için de abv!
 • sevgili nasuhi sen bir dünya vatandaşısın bugün gitsen abd vatandaşlığına başvursan seni havada kapar adamlar. ünlü bir dağcı, felaket anlarında insanlara yardım eden birisin. git kurtar kendini bu çomarlar burada bir birini yesin.
 • topluma faydasi dokunanlar akpnin yok etme politikasindan kurtulamaz.... bu kurum olur, kisi olur, golge veren agac olur, meydan olur fark etmez... yeter ki toplumda aydinlatma yarayacak bir seye hizmet etsin
 • akut toptan kapatılsın zaten. enkaz altında kalırsak da süleymancilar ve nurcular çıkartır artık bizi.
 • 17 ağustos depremi ertesinde ölü bendenleri sikmeye çalışanların, ölmüş bedenlerin boyunlarından bileklerinden takılarını çalanların, ve bir sonraki depremi sabırsızlıkla bekleyenlerin hoşuna giden durum.

  (bkz: #63565870)
 • daha dün yangında 11 çocuk ve bir yetişkinin, çok kolay önlenebilecek bir kusur yüzünden ölmesi tesadüf değil, son 15 yıldır uygulanan gözü kapalı yandaşçılık politikasının kaçınılmaz bir sonucudur.

  işini yapan, daha önemlisi yaptığı işin gereklerini yerine getirebilecek kalitedeki insanları sırf sizden değil diye sürekli dışlar, baskılarla kovar, yerlerine de sizden ama iş bilmez tipleri getirirseniz, sonunda işte böyle çocuklar ölür, sonra biri çıkar bunun şehadet olduğunu söyler, başka biri çıkar "kapı açık olsaydı tecavüz edilirlerdi" falan diye saçmalar, ve sonra yine çocuklar ölmeye devam eder, ve bir de bakmışsınız devlet çökmüş.