şükela:  tümü | bugün
  • öncelikle burada işletmenin sunduğu hizmet, kalitesi vs. gibi hususlarda herhangi bir eleştiri veya övgü yapmayacağım. çünkü ne yapıp yapmadıklarını bilemiyorum. baştan söyleyeyim.

yakında kız arkadaşıma evlilik teklifi etmek istiyorum. bunun için ufak bir araştırmayla daha öncede gittiğimizden ağva’da nirvana otel çıktı karşıma.

işte bunlar internet sitesinde teklifler özel organizasyonlar için paketler falan yapmışlar. bir kaç gün önce aradım, tatlı dilli bir hanfendi açtı telefonu. gerekli bilgileri de verdi işte fiyat aldık falan. buraya kadar bir sorun yok.

sonra neyse yanımda 2 arkadaşımla birlikte fırsatım oldu bi baş gittim göreyim mekanı hem de yüzyüze konuşuruz falan diye. giriş kapısı kapalı, zili çaldık. 30 saniye sonra içerden bi adam çıktı. kapıya dahi gelmeden uzaktan sesleniyor bize. diyalog aynen şöyle

adam: merhaba rezervasyonunuz var mı?

ben: hayır daha önce telefonla görüşmüştüm. yakında bi organizasyon yapacağım görnek konuşmak için gelmiştik.

adam: rezervasyonunuz yoksa giremezsiniz ama.

ben: beyfendi zaten onun için geldim bilgilendirme de alıcam.

adam: bilgilendirme internette var giremezsiniz.

dedi ve gitti.

biz de gittik baka baka. bende sinir oldum, daha önce aradığım numarayı aradım bu herif laftan anlamıyor belki kadına anlatırım diye. neyse telefon açıldı. direk bi hanfendiyle görüşmüştüm onu alabilir miyim dedim? telefondaki yok şuanda dedi, sonradan anladım ki bu adam yine. bende kapattım suratına hiçbişey demeden sabır çekip.

adam 10 saniye sonra aradı, az önce gelen sen misin dedi. ben de evet benim sen az önce çok yanlış davrandın o hanfendiyle görüşücem ben dedim. adam ne dese beğenirsiniz?

‘arkadaşım sen hanfendiyle falan görüşme biz seni burda ağırlamıyoruz tamam mı, s*ktir git’
    dedi kapadı suratıma!

ne bir laf ettim, be olmayacak bişey istedim. ama işte kibar davranmayı saflık zanneden kendine insan diyen böyle mahluklar canını sıkıyor insanın!
  • kurt cobain'den böyle bir davranış beklemezdim! sen kendini kim sanıyorsun ha! the man who sold the world?
  • otel boş anlaşılan, dayı da alem yapıyor yengeden habersiz, sen de işin ortasında gelmişsin. napsaydı adam, davet mi etseydi? :)

şaka bir yana, istanbul'da insana rastlamak ve insanca muamele görmek nadir gerçekleşen bir durum. üzgünüm
  • rezalet basliklarinin şanındandır, madem istedin hemen neden aslında senin kabahatli olduğunu yazayım.

adam: merhaba rezervasyonunuz var mı?

diye sorduğu anda başka otel bakmalıydın, teşekkürler.

tanım: kış aylarında hademeyi resepsiyona oturtan bir işletmede yaşanmış rezalet
  • yerinde olsam arayıp saydırırdım, baktım kesmiyor gider döverdim çok net. bu dilden anlıyor demek ki. anlayana anladığı şekilde muamele etmek hayat felsefem bu dünyada.
  • "where did you sleep last night? hah?" diye cevap vermek istediğim rezalet.
  • nirvana otelin nirvanaya ulaşmış kimseyi tınmayan görevli şeysi.

rezalettir.
  • yeni neslin bu abidik gubidik evlenme organizasyonlarını anlayamıyorum. ya daha samimi ortamlar mı yok gidiyosun dağın başına organizasyon yapmaya uğraşıyosun. dua et, telefonda rezervasyon yaptırmamışsın, sonra otele girerken bu patavatsız dayı. ha siz evlenme teklifi için geldiniz dimi deseydi ne yapacaktın.