şükela:  tümü | bugün
  • bir arkadaşımın ricası üzerine aynen aktarıyorum.
    pc3308 22.30 izmir-istanbul atatürk havalimanı uçuşu çeşitli operasyonel sebeplerle 2 buçuk saatten fazla rötar yaptı. adnan menderes havalimanında yolcular pegasus personeliyle üslup sebebiyle kavgaya tutuştu. gecikme sebebiyle yolculuklarını istanbul metro saatlerine göre ayarlayan insanlar bu durumda taksi kullanmak zorunda kalacaklarını ve ulaşımlarının pegasus tarafından sağlanması gerektiğini söylemişlerdir. bu konuda yapıcı olmak ve haklı talebi yerine getirmek bir yana personel yolcularla çatışmaya başladı.
    (not: thy de benzer bir durumu daha önce yaşadım uçuş iptalinde en yakın zamanda ilk uçuşa bilet verilerek gayet özel araçla atatürk havalimanından sabiha gökçene transferim ve yemeğim en ufak tartışma olmadan yanımıza supervisor bir beyefendi görevlendirilerek çözülmüş mağduriyetim giderilmişti. )
    pegasus çalışanları yolculara 'sike sike bekleyeceksiniz' tarzında cümleler kullanarak hakaretler etti. ne olursa olsun bir mağduriyet var ortada firma olarak bunun çözülmesi beklendi yolcular tarafından. profesyonellikten uzak olmak işte tam da bu. saatlerce yolcular personelle bu uslüp,terbiyesizlik yüzünden kavga etti.
    sonuç olarak pegasus ucuz evet. pegasusta böyle şeyler olabiliyor evet.
    ancak hiçbir yolcu yanında çoluğu çocuğu varken personelden mağduriyetinin sonucu haklı talebine küfür duymak zorunda değil.
    bir kere daha profesyonellikten uzak olmanın anlamını gösterdiği için tebrik ediyoruz.
    not: olay videosu elime ulaştığında link olarak paylaşacağım.
    edit :imla
    edit2: uçak atatürke gidiyor. yanlışlıkla sabiha hiç yazmadım hep atatürktü. tekrar söylüyorum atatürk havalimanı.
    adnan menderesten atatürk havalimanına giden uçak. sabiha gökçende metro yok diye mesaj atmayınız. lütfen.
    haber linki
  • sabancıların carreforlarla teknosalarla bakkalcılığa devam etmesi gerektiğini; elini eteğini modern anlayışlı hizmet sektöründen çekmesi gerektiğini gösteren olay.
  • yolcuların, rötardan dolayı oluşan ulaşım mağduriyetlerini gidermek amacıyla, gayet haklı şekilde bulundukları taleplerini karşılıksız bırakan pegasus'u bir daha kullanmama kararı aldıran rezalettir. istanbul gibi allah'ın siktirettiği dağın başında metro olmadan nasıl evlerine gidecek bu insanlar bu saatte? pegasus bunu nasıl düşünmez? aklım almıyor vallahi!

ben de bir keresinde, thy uçuşumda yaşanan yarım saatlik bir rötardan dolayı, ileri dönük verdiğim pizza siparişine yetişememiştim. eve gittiğimde aç kalmıştım. durumu thy'ye bildirdim ve bizzat rötar yapan uçağın pilotu, kapıma iki büyük boy xtravagganzayla birlikte dikiliverdi yarım saat sonra. birlikte yemiştik.

hatta sonra birlikte bile olmuştuk.

ey gidi günler ey.
  • türkiyede servis sektöründe hizmet alıyorsanız, muhtemelen verdiğiniz paranın karşılığını almak için bağıracağınızı bilmeniz gerekiyor, çünkü iş ahlakı olmadığı için yapılan iş sadece alınan/alınmış paraya endeksli oluyor.

kavganın bir tarafını dinleyip yorum yapmak pek doğru değil ancak hiçbir şekilde uçuş personelinin küfürlü bir şekilde konuşmaya hakkı yok. doğruysa ve internete yayılırsa pegasus pr takımının başı kötü çok ağrıyacaktır ve bedava biletlerle işi çözmeye çalışacaklardır.

geçmiş olsun, böyle herkesin sinirlerinin gergin olduğu anlar oluyor, itidalle çözmeye bakmalı.
  • sivil havacılık genel müdürlüğü tarafından yayımlanan yolcu hakları bildirgesi her havayolu firmasının sitesinde yer almakta. açıp bi zahmet okursanız 3 saate kadar olan gecikmelerde yolcuların hakları arasında son metroya yetişemediği için taksi parasını vereceksiniz diye bir madde yok...

tamam hakkınızı arıyorsunuz ama önce hakkınızın ne olduğunu bilin de öyle arayın aksi takdirde saçmalanmış olunuyor...

kaldı ki pegasus veya bir başka havayolu personeline birkaç dakika gecikmede bile insanımız nasıl davranıyor, 2.30 saat gibi bir gecikmede o insanlara hayvan muamelesi yapıldı ise etkiye tepki durumu olur, bunu her insan yapar yapmalıdır da bence...kalkıp üç otuz paraya uçak bileti alıyorsunuz diye insanları hakir görme hakkı da yoktur hiçkimsenin
  • anlatım tarzından yola çıkarak 7 yıllık mesleki ve 27 yıllık türkiye vatandaşlığı tecrübeme göre yolcuların haksız olduğuna kanaat getirdiğim olaydır. personel yolcularla çatışmaya başladılar cümlesini takip eden cümlede, sike sike bekleyeceksiniz tarzı cümleler kurarak hakaret ettiler yazılmış. bu cümleyi de son olarak küfür ettilere bağlayarak bitirmiş. anlam karmaşası yaratıp ufacık mağduriyetleri rezalet boyutuna çekme çabası sezdim. ayrıca biz hiç bir şey yapmadık, çok da haklıyız taam mı mesajı da gereğinden fazla vurgulanmış. hakaret mi ettiler, ima mı ettiler, küfür mü ettiler yoksa sözlü olarak mı çatıştılar (o ne demekse artık)? uçağınızı beklersiniz, taksinize binersiniz, faturanız fişinizle birlikte gerekli yerlere müracaatınızı yapar kaybınızı (afedersiniz) sike sike alırsınız. yok ben kabadayıyım derseniz en ufak bir yetkisi olmayan 'personellerle' ağız dalaşına girer, sonra ekşi sözlükte ona buna 'çomar' dersiniz. bence çomarın kuyruk sallayanı siz ve sizin gibi rezalet başlıklarının arkasına sığınan yazarlardır. umarım buraya yazdınız diye pegasusdan birileri arayıp para vs vermez de içeriği silinen bir çomar başlığı daha eklenmez ekşiçöplüğe. hadi melis sana iyi ağlamalar.
  • bir çalışan bu hale gelmek için çok zorlanması gerekir. üstelik havayolu şirketi gibi bir kurumda, bu eşik daha yüksektir.

kendi iş hayatını bitirme noktasına getirilmiş kadın. cinnet getirmiş ve ağzından kaçırmıştır.

ben de çoğu zaman müşterilerin anasına bacısına sövmüşümdür içimden.

bazıları hak eder...

bu kadın da işten atılmıştır ve cezasını çekmiştir. (henüz atılmamış olabilir ama başka bir sonuç olmaz. atıldı kabul edilebilir).

ben kadına hak veriyorum ve ağzına sağlık diyorum.

işinden oldun belki ama tarihe de geçtin arkadaşım.

sike sike gösterecekler...
  • çok büyük yalanlar içermektedir.

22.30'da izmir'den kalkan uçak 23.35'te sabiha gökçen'e iner. bagajları alıp çıkmak en iyi tahminle 23.50'yi bulur. sabiha gökçen havaalanı'nda metro yoktur. en yakın metro istasyonu tavşantepe'dedir ve son sefer 00.00'dadır. alan ile bu istasyon arasındaki mesafe taksi ile yarım saat sürer.

hangi metro seferine göre ayarlama yaptınız da gecikme oldu diye terör estiriyorsunuz siz birader!
  • hakikaten, 22:30'da kalkan uçakla hangi metroya yetişiyorsun da hesabını ona göre yapıyorsun arkadaşım?
  • küfür olayı hala muallak ve mağdurlar manipülatif görünüyor.
    ama bu pegasus'u aklamaz.
    o uçakta metro kullanmak isteyen kişi sayısı 50-60'dır; hadi 100 olsun.
    iki otobüs ayarlarsınız havaalanından zincirlikuyu/beşiktaş/taksim'e; sorun kalmaz. sorun her işte olur; önemli olan sorun çıkınca nasıl çözdüğünüz, ortadan kaybolup kaybolmadığınız.