• kılıçdar'a ve sgk'ya nasıl bağlayacak merakla beklenen açıklama.
  • kılıçdaroğluna da hamlesinin bedelini ödeyecek demiş. adamın açıkladığı belgenin doğru olduğunu inkar bile etmiyor ve insanlar tarafından alkışlanıyor. nasıl bi ülke olduk artık anlamakta güçlük çekiyorum
  • "biz abd'ye taahhütte bulunmadık" ilginç,
  • kasım açıklamasıdır o, ekim olsa duramazdık.

edit: başlık 30 "ekim" idi bir seher vakti.
  • iran'a uygulanan abd ambargosunun getirisi olan bu davayı dikkate almayacaklarını ima etmiş olabileceği açıklamasıdır. süreçte akp oyverenlerinin düşüncelerinde bir yön sağlamaksa niyet bu yönde çalışabileceklerinin sinyalidir belkide.

edit: kasım bitti kasım.
  • 30 kasımda yapılan açıklamalardır.

sorun şu; keşke biz yok dediğimizde yok olsa.

bu dava sonucu finansal olarak ceza ödenmediğinde yaptırım, ambargo vs. olursa ne halt edeceğiz? bu şekilde atar yapmak yerine adam akıllı bir şekilde senaryolar oluşturulup plan yapılmalı.

ne yazık ki hükümet denen hede yol yaptıktan başka bir sonuç çıkaramıyor mu?
  • senin hayırsever bi vatandaşın vardı nooldu demek istiyorum.
    hani notalar falan veriyodun...
    muhtemelen abd ve bm'yi tanımayacaktır, sen kimsinle falan bitirecektir.

not: sadece başlığı okudum, kendisinin açıklamalarını uzun yıllardır okumuyorum, izlemiyorum, merak etmiyorum... tavsiye ederim.
  • rüşvetlerden bahsedilmeyen açıklamadır. çağlayan'ın aldığı rüşvetleri ne yapacağız peki? haydi her şey uluslararası kaidelere uygundu, alınan rüşvetler ne olacak? egemen bağış'ın pozisyonunu kullanarak oluşturulan kanallar ne olacak?

ayrıca allah aşkına ülkenin tamamını bilal yerine koymayı bırakın artık. durum çok açık ve net. türkiye'den iran'a hiçbir şekilde likit akışının bulunmaması gerekiyordu. açılan banka hesapları bu yüzden önemli. ihracat ve ithalat dengesiyle modern bir takas ekonomisi uygulanması gerekiyor iran'a bm kararı gereği. türkiye bu modern takası bozuyor ve iran'a para yolluyor.

daha da kötüsü petrol işine henüz girilmedi. iran petrolünün marker değiştirilmesi yoluyla türkiye üzerinden dünyaya satılması hadisesi nasıl açıklanacak? zannediyorum ki bu konulara da girilecektir abd'deki duruşmada.
  • hırsızlık kötü arsızlık dahada kötü.
    arsız hırsıza denk geldik
hesabın var mı? giriş yap