şükela:  tümü | bugün
  • olması gerekendir. tüm sporseverlere bu kart nanesini dayattılar. alırken para veriyorsun, her sene de yenileme parası istiyorlar. bu verilen paralarla kimleri zengin ettik belli değil. eğer kabul etmezsen maçı stadyumda izleyemiyorsun.

üstüne üstlük 29 kasım 2017 reza zarrab'ın tanık ifadesinden öğreniyoruz ki; ilk denemede başarısız olunuyor ama genel müdürle konuştuktan sonra -egemen bağış'ın aracılığıyla- ambargoyu delmek için günlük 5-10 milyon dolar civarı hacimle aktif bank hesabını açılıyor. bu bankanın neye hizmet ettiği belli değil.

eğer toplumsal bir reaksiyon geniş bir kesimin sahip olduğu bu karta karşı boykotla başlamazsa ne ile başlamalı?
  • desteklenmelidir, bu ipneler yarin oburgun bizin de basinizi belaya sokarlar, birsuru insan neden rusvetci pezevengin birinin yuzunden yansin.

mac izletmek icin millete zorla hesap actir sonra oradan her boku ye negzel.
  • almadım, hiçbir zaman da almayacağım, kusura bakmayın ama alanların da gerçekten ultras mentalitesini benimsediğini asla düşünmeyeceğim. kendim artık en iyi bir şekilde amatörde şehir takımımı ifşa olmadan ve bazı ''özel'' kişilere para vermeden destekliyorum.
  • (bkz: #45700201)

düşüncesi bile "günaydın" ile "geç olsun güç olmasın" arasında kararsızlık yaşatan, gerçekleşmeyecek olan boykot.

güvenlik müvenlik bahanesiyle (passolig sonrası bu sistem sayesinde kendini daha güvende hisseden var mı tribünde? var mı bir fark?) çıkartıldı. bas bas bağırdı bazı taraftar grupları, almayın yapmayın etmeyin diye. ben almadım. almayacağım da. o zamandan beri yenilemedim kombinemi. ilk birkaç hafta az biraz direnen oldu benim çevremde de. sonra teker teker "ya abi işte babamı götürmeyince içime oturdu" "kanımı kessen xy akar uzak duramadım" "ben almazdım da z'yi kıramadım" gibi bahanelerle herkes aldı. o paralar birilerinin ceplerine aktı. her gün soyulduğumuz ülkemizde bir kez daha, hem de alternatifiniz, gücünüz varken soyuldunuz. kendi rızanızla. halbuki herkes biraz direnç gösterse kulüpler böylesine büyük bir gelir kapısından olmak istemeyecek ve bir süre sonra bu saçmalık iptal edilecekti. şimdi ayarlayın boykotu bakalım nasıl ayarlıyorsunuz.
  • '' keşke ama olmaz '' dır.

ülkedeki snobizm ile fanatizm bu boyuttayken imkansız bir boykottur. küçük bir azınlık dışında passoligini iptal edecek kimse yoktur.

tanım 2: sonuca ulaşmayacak kısır boykot çağrılarından birisidir.