şükela:  tümü | bugün
49 entry daha
  • beklenen gun geldi catti arkadaslar.
    her gruptaki takimlarin maclarini oynayacagi sehirler asagidaki gibidir :

    a grubu : roma ve baku

    b grubu : kopenhag ve st. petersburg

    c grubu : amsterdam ve bukres

    d grubu : londra ve glasgow

    e grubu : bilbao ve dublin

    f grubu : munih ve budapeste

    b grubu'na danimarka 3. torbadan katilacagi icin o grubu eliyoruz. gozume kestirdigim grup ise ukrayna'nin 1. torbadan katilacagi c grubu.

    hadi guzel bir kura cek turkiye'm.
  • tsi 20:00'da gerçekleşecek kura çekimi.
    yayın trt spor.

    torbalar(yıldızlı olanlar ev sahibi);
    1. torba; belçika, ingiltere*, italya*, ukrayna, ispanya*, almanya*
    2. torba; fransa, rusya*, hırvatistan, isviçre, hollanda*, polonya
    3. torba; portekiz, avusturya, danimarka*, türkiye, isveç, çek cumhuriyeti
    4. torba; galler, finlandiya, +4 play off galibi

    ev sahiplerinden dolayı belli olan gruplar;
    a grubu; italya*
    b grubu; rusya*, danimarka*, belçika
    c grubu; hollanda*, ukrayna, romanya*
    d grubu; ingiltere*, iskoçya*
    e grubu; ispanya*, irlanda*
    f grubu; almanya*, macaristan*

    notlar;
    romanya, iskoçya, irlanda ve macaristan play offlarda, temsili olarak yazıldı.
    katılmak için play offları geçmeleri gerekecek.
    rusya/ukrayna gerginliğinden dolayı ukrayna c'ye gitti, geriye kalan tek 1. torba takımı belçika da b'ye gitti.
    4. torbadaki diğer iki takım galler ve finlandiya a ve b grubuna düşecek.
  • ülkemiz için hayırlara vesile olmasını dilediğimiz kura çekimleri. başlama saati 20:00.

    kısaca bilgi vermek gerekirse 6'şarlıdan 4 torba var. biz üçüncü torbadan katılıyoruz. aşağıya torbaları bırakıyorum, doğal olarak üçüncü torbadaki ülkeler ile eşleşemiyoruz. ayrıca b grubunda yer alması kesinleşen belçika, rusya, danimarka ve bu gruba gelecek finlandiya veya galler ile eşleşemeyeceğiz.

    1.torba

    belçika
    italya (ev sahibi)
    ingiltere (ev sahibi)
    almanya (ev sahibi)
    ispanya (ev sahibi)
    ukrayna

    2.torba

    fransa
    polonya
    isviçre
    hırvatistan
    hollanda (ev sahibi)
    rusya (ev sahibi)

    3.torba

    portekiz
    türkiye
    danimarka (ev sahibi)
    avusturya
    isveç
    çekya

    4.torba
    galler
    finlandiya
    play-off a yolu galibi: (izlanda, bulgaristan, macaristan, romanya)
    play-off b yolu galibi: (bosna, slovakya, irlanda cumhuriyeti, kuzey irlanda)
    play-off c yolu galibi: (iskoçya, norveç, sırbistan, israil)
    play-off d yolu galibi: (gürcistan, kuzey makedonya, kosova, belarus)
  • 1 günlüğüne fatih terim ile sözleşme imzalanmalı. malum fatih terim balı diye bir gerçek var. gelsin de güzel bir grup kurası seçtirsin hâyrına.

    şenol güneş'te grup lideri olarak çıkıp bayern münih'e yakalanma gibi bazı şanssızlıklar var malesef.
  • euro 2020 dört yıl önceki turnuvada olduğu gibi dörder takımlı altı gruptan oluşacak. 12 ev sahibi takımdan şu ana kadar sadece azerbaycan elendi. diğer ev sahiplerinden yedisi turnuvaya katılmayı garantiledi. dört ev sahibi ise play offlar oynamak zorunda. turnuvaya bir şekilde katılmaya hak kazanan ev sahibi takımın turnuvadaki grubu kura öncesinde belirlenmiş durumda.

    bu halde a grubunda italya, b grubunda danimarka ile rusya, c grubunda hollanda, d grubunda ingiltere, e grubunda ispanya ve f grubunda almanya ev sahibi ülkeler olarak bulunacaklar.

    bunun yanı sıra eleme grubundaki başarısından ötürü ilk torbada bulunan ukrayna’nın rusya ile aralarında bulunan siyasi sıkıntılardan dolayı b grubunda olma ihtimali bulunmuyor, bu şekilde ukrayna sadece c grubunda bulunma imkanı kaldığından hollanda ile aynı grupta mücadele edecek, böylece haziran ayında amsterdam’da bir hollanda-ukrayna maçının oynanacağı grup kuraları öncesinde kesinleşmiş durumda. ukrayna’nın c grubunda olması nedeniyle de belçika için sadece b grubu kaldığından onların da iki ev sahibiyle karşılacak olmaları belli olmuş oluyor.

    bahsedilmesi gereken bir diğer husus şu: her grupta iki ev sahibi ülke bulunuyor ve bunlardan biri turnuvaya doğrudan katılmayı başarmış, diğeri başaramamışsa (yani elemeleri geçememiş veya play offlara kalmışsa) bu halde turnuvaya doğrudan katılan takım grubundaki üç maçın tamamında da ev sahibi olacak. böylece,
    a grubunda italya,
    c grubunda hollanda,
    d grubunda ingiltere,
    e grubunda ispanya ve
    f grubunda almanya gruptaki maçlarının hepsini kendi evlerinde oynayacaklar.

    b grubunda ise hem danimarka, hem de rusya turnuvaya doğrudan katılmayı başardıkları için onlar arasında geçtiğimiz hafta ayrı bir kura çekildi ve üç maçın tamamında ev sahibi olacak takım ayrı olarak belirlendi. kurayı kazanan danimarka oldu, bu nedenle danimarka-rusya maçı kopenhag’da oynanacak.

    kura öncesi gruplar şu şekilde;

    a grubu
    1. torba: italya (ev sahibi)
    4.torba: galler veya finlandiya (azerbaycan turnuvaya katılamadığı için bu gruba bir play off kazananı gelmeyecek)

    b grubu
    1. torba: belçika (ukrayna bu grupta siyasi nedenlerle bulunamayacağı için)
    2. torba: rusya (ev sahibi, ancak danimarka maçını aralarında çekilen kurayı kaybettiği için deplasmanda oynayacak)
    3. torba: danimarka (ev sahibi)
    4.torba: galler veya finlandiya (bu grupta halihazırda iki ev sahibi olduğu için bir play off kazananı gelmeyecek)

    c grubu
    1. torba: ukrayna (siyasi nedenlerle rusya’nın ev sahibi olduğu b grubunda bulunamayacağı için)
    2. torba: hollanda (ev sahibi)
    4. torba: play offlardaki a veya d kategorisi galibi (romanya play offlarda başarılı olursa bu gruba gelecek, aksi takdirde bahsi geçen iki kategori galibine göre euro 2020 c grubu ile f grubunun play offlardan gelecek bu son takımları kendi arasında değişebilecek)

    d grubu
    1. torba: ingiltere (ev sahibi)
    4. torba: iskoçya-israil, norveç-sırbistan play off maçlarının galibi (c kategorisindeki iskoçya bu grupta ev sahibi olduğu için)

    e grubu
    1. torba: ispanya (ev sahibi)
    4. torba: bosna hersek-kuzey irlanda, slovakya-irlanda play off maçlarının galibi (b kategorisindeki irlanda bu grupta ev sahibi olduğu için)

    f grubu:
    1. torba: almanya (ev sahibi)
    4. torba: play offlardaki a veya d kategorisi galibi (macaristan play offlarda başarılı olursa bu gruba gelecek, aksi takdirde bahsi geçen iki kategori galibine göre euro 2020 c grubu ile f grubunun play offlardan gelecek bu son takımları kendi arasında değişebilecek)

    ve türkiye’miz: 3. torbadan turnuvaya katılacak olan milli takımımızın sadece b grubunda olma ihtimali bulunmuyor, diğer tüm gruplarda olma imkanımız mevcut. ancak a grubundaki ev sahiplerinden birinin azerbaycan olduğunu düşünürsek italya ile bu grupta olmak daha da heyecan verebilir bize. bu halde sadece italya maçını roma olimpiyat stadı’nda oynayıp gruptaki diğer iki maçı bakü olimpiyat stadı’nda oynayacağız. belki de turnuvanın açılış maçını roma’da italya ile oynayacak olan ülke de biz olacağız. diğer yandan gurbetçilerin diğerlerine nazaran fazla olması nedeniyle c grubunda hollanda veya f grubunda almanya deplasmanları tercih edilebilir durumda. milliler için en iyisi olsun.
  • tahminim birinci torbadan ingiltere, ikinci torbadan hırvatistan ve dördüncü torbadan finlandiya gelecek.

    kura çekimindeki takımları klansmanlarına göre ayırıp; turnuvaya nasıl geldikleri, elemelerdeki en skorer oyuncusu, şu ana katıldığı avrupa şampiyonasında en üst düzey performansı, katıldıysa euro 2016'daki derecesi, teknik direktör, en önemli oyuncu, genç yetenek ve dikkat çekici bir bilgi ile uefa aşağıdaki linkte paylaşmış;

    https://www.uefa.com/…0--meet-the-finalists-so-far/
  • hırvatistan kesin gelir. çekya ile aynı torbadaymışız. ama torbalar falan karışır bir şekilde onlar da düşer bizim gruba.
  • artık nolur izlanda,çekya,hırvatistan;bunların hiçbiri gelmesin.
  • brezilya, japonya, türkiye, kuzey kore tahminim, ama hiçbir bahis sitesinde bu şıkları bulamadım, sonra binlerce reklam yaparlar, lazım olunca yok
168 entry daha