şükela:  tümü | bugün
1215 entry daha
 • kimilerine göre terapötik, annelere göre ritüelistik, annelerin cebren domates rendelettiği çocuklarına göre sadistik olan eylemler bütünü.

  kabukları soyma kısmı hafif yıldırıcı olsa da işin özü ve hizmet ettiği amaç bende rahatlatıcı ve sağaltıcı bi etki yaratıyor.

  öyleyse let the party begin!
 • annem kişisinin 30 kiloyu çerez olarak saydığı eylem. bir alışta 50 kilo falan alır kendisi. mamafih bir tarafta domatesler fokurdatılırken bir tarafta fasulye, bezelye, bamya, biber turşusu ve reçel faaliyetleri de ihtimamla yürütülür. bizim evde bu hikayede asıl yanan babam kişisidir. çünkü ben genelde daha önemli işlerin insanı izlenimini başarılı şekilde çizer mümkün mertebe sıvışırım. ha yanan dedimse aslında gerçekte öyle değildir. çünkü evde herkes içten içe gelecek kış için yapılan bu hazırlıklardan, nadir duyulan bir mutluluk duyar aslında. domatesler kavanozlandıkça hangi günün sofrasına konuk olacağı farkına varılmayan bir merak konusudur. kış hazırlığı yapılan evler up filmindeki gecekondudur. ruhu henüz canlıdır ve direnir.

  bu nedenle, tüm homurdanmama rağmen, annem ve babamı mutfak masasının başında domates, fasulye ayıklarken görmek hala bir şeylerin yolunda olduğu izlenimi vermesi açısından önemlidir benim için.
 • 30 kg ne makul bir miktarmış. annem bu kışa bunun 3 misliyle hazırlık yaptı. ve tabi ki beraberinde kasalar dolusu bir takım bostan patlıcanları da közlendi.
  kokusunu sevmiyor değilim, ama kaynayan domatesin kokusu genzime öylesine işlemiş ki yediğim dondurmadan bile domates tadı geldi.
hesabın var mı? giriş yap