şükela:  tümü | bugün soru sor
29 entry daha
 • takvim sayfalarina şu şekilde gececek mac:

  30 mart 2008 - vaka-i antep sipor

  zamanin birinde, tophane kasabası ensesinde galata sarayı namıyla mevsuf ve maruf saray-i padişahının altında eski islambol namıyla muttasıl bir fitobol takimi hasıl olur ki cemi dünyada eski "islambol boğasi" deyu meşhur olmuştur. amma mekanından bir ferdin dahi haberi yoktur. hele ki kalli derler, bir zerzevat vardir ki kendisi alaman illerinden gelip de "destur" demeden bu takimin basina gecmis, takimi cümle aleme rezil etmistir..

  oysa ki ta! fatih terim nam kralın zamanında hazreti hızır ayasofya'nın mimarı iken anın ilkasıyla bulunup antep derler bir sehrin takimini hallac pamugu deyu saga sola atarlar ve levazımatı ve fener pazarindaki takima bu kadar islambol ligi'nin sampiyonu olduklarini düsündürtmez idi.. . ta ki canaydin-i veli zamanında raygan olup hüddamları şöhreti nami ihraç etti. sultan terim-i veli derviş nihad padişah-i ebuteslim idi fakat bu vazifesinden ayrdildiktan sonra osmanlinin cümle alem yedi düvele karsi takiminin basina gectikten sonra 6 tane galata saray fitobol takiminin oyuncusunu takim-i milliye mecbur etmis, hele ki derler arda diye bir yeniceri vardir, onu zebil ziyan etmis.. usaklar hafta içi musabakada yorulduklarindan kelli, antep sipor un musabakasinda etkili olmamislar, bununla birlikte osmanlinin tüm tebasi tarafindan fener pazarli olduklari bilinen, federasyon deyu adamlarin, angora da galata sarayi takiminin bil cümle taraftarinin "küfrü-şer" ettiklerine hasil olmus, boylelikle mecidiye koy tarlasindaki stadi kapamis..

  bu meğalde yine de "yarap deyu" sahaya cikan galata sarayi tahifesi, antep li usaklarin doksan dakika "kale-i bagdat" gibi kapanmasini aciklamamis idi.. galata sarayindan kim "bismillah" dediyse tepuk u kale'nin icine sokamamis, sonrasinda ise büyük gamlara gark olmus idi.. bahaneler sayilsa cok idi.. ama mazaretler cümle alemde nafile idi ki kalli efendinin ebuteslim haraketleri cümle taraftari cileden cikarmis idi.."

  günün basarisizi: hakan sükür, ayhan akman nezdinde feldkamp
  günün lafi: antepi yenemedim diye/ sampiyonluk gitti zannetme / üstünüzdeki forma güc verir size / hakkini verin sadece... -oscar wilde-
10 entry daha