*

şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: yav he he)
 • evet. çok kritik bir seçim ve büyük bir hile oldu ankara için. baştan başlayayım.

  oylar ilk sayılmaya başlandığında bir ara melih gökçek'e, bir ara mansur yavaş'a geldi başkanlık (henüz %10 sayılmamıştı bile) ve biyerden sonra melih gökçek 70 bine kadar çıkardı oy farkını uzak ilçelerden yapılan sayımlarla. (toplam sayımın %50'sine kadar) bu saate kadar chp ve akp'nin yakınlaşması zor gözüküyordu. ancak chp'nin kalesi olan çankaya'da henüz %10 sayılmıştı ve %60'a %20 civarı chp önde götürüyordu. çankaya'da oylar sayılmaya başlandığında, 70 bin olan fark önce 60'a, daha sonra 50-40-30-20 derken saat 1 sularında 3 bine kadar düştü.

  evet ne olduysa burada oldu. o saatte melih gökçek'in karayolları müdürlüğüne (ysk ilgili kurum) gittiği bilgisi geldi. hemen ardınsa içişleri bakanı efkan ala'nın nazım hikmet kültür merkezi'ndeki seçim merkezine. orada olan arkadaşlarım iki saat boyunca içeriye kimsenin alınmadığını ve bakanın içeride olduğunu söylüyor.

  http://i.hizliresim.com/exv69o.jpg

  herkes ne oluyor ne bitiyor derken o 3 bin oy yaklaşık bir saat boyunca aynı kaldı. hiçbir veri girilmedi sisteme. daha sonra bir saatin ardından sistem geri geldiğinde toplam 20 dakikada 3bin olan oy farkı tekrar 20bine çıktı. bundan sonra oylar yavaş yavaş sayılmaya başladı. akp'nin kalesi sayılacak altındağ, keçiören'de oy sayımları sona ermek üzereydi ve çankaya'da hala sayılacak 200'e yakın sandık vardı. (56 bin oy ediyor) bu 20 binlik oy farkı bir ara tekrar 10bine kadar düştü ve çankaya'da sayılmayan 200 sandık vardı hala. (toplamda %87.85) 56bin oyun o ana kadar %72 chp aldığını düşünürsek, 35-40 binini chp alması gerekiyordu ve akp'nin alacağı 10bin oyla büyükşehir mansur yavaş'a geliyordu. o anda sistem yine durdu ve çalışmaya başladığında şöyle bir usulsüzlük görüldü.

  https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/…29687_n.jpg

  edit: mhp'nin oyu da 300 artıyor bir anda. ne kadar ilginç dimi, koy üç adaya da 300 oy, öyle devam etsin..

  buradan bir kıllık olduğu belliydi ama hala çankaya'nın oyları duruyordu ve umutluydum. 10bin gibi bir fark vardı ve çankaya'dan gelecek o oylardan mansur yavaş'ın başkan olacağı açıktı.

  daha sonra akp merkezi'nde bir hareketlilik yaşandı ve melih gökçek'in zafer konuşması yapacağı duyuruldu ama ortada bir zafer yoktu. çankaya oyları hala gelmemişti ve o oylarla mansur yavaş başkan olacaktı. saatler 6.30'u gösteriyordu.

  zafer konuşmasına adalet bakanıyla katılması da bir ayrı olaydı zaten. o konuşmasını yaparken %99.5 açıldı ve biz kazandık hayırlı olsun dedi. herkes şaşırmıştı, çünkü o zaman çankaya'da henüz 200 sandık (cnn ve hürriyet) duruyordu. neye dayanarak bu açıklamayı yapıyor derken, çankaya'da %87 olan açılan sandık bir anda %99.5'a çıktı ve ankara genelinde de %96.5'ten %99.5'a çıktı. o konuşmayı yaptıktan sonra 200 sandık bir anda açıldı.

  peki sandıklar hemen okunmuş olabilir, ne var derseniz?

  o ana kadar chp'nin çankaya'da %72, akp'nin %15 civarında oyu vardı. sandıklar açıldıktan sonra chp'nin oyu %64'e düştü, akp'nin oyu %21'e çıktı. düşünün, üç saat boyunca oynamayan bir istatistik ve bir anda bir parti %7 oy kaybederken diğeri %7 oy kazandı. sadece son 300 sandıktan %55 akp çıktı (çankaya için bu aşırı bir durum)

  ve seçim böyle oldu bittiye getirilerek kazanıldı. seçimden sonra chp'yi arayan arkadaşlarıma orada çalışan kadın, onun dediğine inanmayın saydırmaya çalışıyoruz saydıracağız dedi. yarın mansur yavaş'tan atak bekliyorum. kendisi tayyip erdoğan'a, efkan ala'ya, bekir bozdağ'a, devlete karşı çalıştı ama henüz kazanamadı. lütfen bu olayları duyurun. özellikle herkesin uyuduğu saat olan 6'ya getirdiler açıklamayı. çünkü insanlar 4-5'te aktifti seçim merkezleri önünde ancak saat 6'da sosyal medyada bile kimse yoktu.

  bu seçim böyle bitmemeli. lütfen, araştırın ve duyurun.
 • saka filan degil, gece secim sonuclarini araliksiz izleyen herkesin farkettigi bir durumdur. ne zaman mansur one gecmeye basladi, secim sonuclarinin aciklanmasi 3 saat durdu. aciklanmayan yerler cankaya idi ve normalde akp nin hic oy almasi beklenmeyen yerlerdi. 3 saatlik aradan sonra cankaya'daki oylar aciklaninca oylarin cogunlugunun akp'nin aldigini gorduk...

  bu 3 saatlik arada icisleri bakani ve diger bakan-milletvekillerinin secim binalarini bastigini herkes gordu... bildigin zorbalikla sehir kazandilar.
 • evimden sahtekarlıkla fazladan 2 oy göstererek yapılan hiledir. hatta bir tanesidir sadece bu
 • (bkz: #41622730)
 • dün geceden beri uykusuzum ve anlık olarak iki ajanstan da seçim sonuçlarını takip ediyorum.

  şimdi siz oyların %80ini 3 saatte açıklayın, bu acıkladıgınız %80lık dilim oylarınızın yüksek olduğu yerler olsun, sonra balkonda zafer konuşmanızı yapın ve ertesi gün iş başı yapacak ülkemin insanlarını bir güzel uyutun. sonra geri kalan %20'yi 9 saatte hala bitiremeyin, bu 9 saatte bitemeyen bölgeler de muhalefetin oylarının yüksek olduğu yer olsun. sonra çıkın ve seçime hile karıştıran şerefsizdir deyin.

  2014 yılındayız, üzerinden 14 saat geçti hala sayım yapılıyor, yapmayın allah aşkına bu mu adil seçim?

  bu akşam dizilerine bağımlı olduğunuz tvlerin haber kanallarında güzel güzel partinizin zafer, diğer partilerin malubiyet haberlerini izleyin. başımızdaki insanların konuşmalarından kesitlerle seçimin nasıl paralel yapı ve çapulcular tarafından manupile edilmeye çalışıldığını, gecenin bir yarısı dışarılara çıkıp ortalığı karıştırdığımız ama genel itibariyle sakin bir seçim geçirdiğimiz yalanlarını dinleyip bizlere yine küfür edin. hayatınıza hiç bir şey olmamış gibi mutlu mesut devam edin.

  ötekileştirmenin, ayrıştırmanın her türlüsüne karşıyım. bu gün 8. kez 77 milyonu kucaklayan başımızdaki insanlar, yarın bu ülkenin azınlık olarak gördüğü -diğer!- %50'lik kesimini yine ateist, komünist, çapulcu, anarşist, terörist vb sıfatlarla aşağılayacak. çocuklarını öldürecek, biber gazına boğacak, balya balya dolarları isviçre bankalarına taşıyacak. kişisel silahlı ordusunu daha da büyütecek, orta doğuyu biraz daha karıştırıp masum insanların savaşlarda can vermesine sebep olacak. bizlere bol bol duble yollar yapıp tablet bilgisayarlar dağıtacak. dağıtılan bilgisayarlarla internetten sağlıklı bilgi almamızı engelleyecek, dış ülkelerden yörüngeye yolladığımız uyduyla övünecek, dünya marsa koloni yollarken, bizleri yeryüzünü anlamsızca katledip hazırladığı çılgın projeleriyle uyutacak, diyanete ayrılan bütçenin yarısını bile bilim ve teknolojiye ayırmayarak çağı tersinden yakalayacak, cuma günleri iktidara destek hutbeleri verdirecek. sosyal medya yasaklarıyla batıya kafa tutup, onlara iyi bir ders vermek için belki de matbaayı bile geldiği yere geri gönderecek ve adım adım kendilerinin karanlık, baskıcı dünyalarına bizleri de dahil etmeye çalışacaklar.

  ancak, birbirlerine, -her ne kadar geçmişte can ciğer oldukları gözükse de dostluk, kardeşlik gibi insani değerlerle bağlı olmadıklarını, geçtiğimiz aylarda örnekleriyle gördüğümüz bu insanlar, zaman içinde menfaatleri doğrultularında kendi içlerinde bölünmeye devam edecekler. birlikte ibadet ettikleri insanların, çıkar çatışmaları sonrasında müslümanlıklarını sorgulayıp, lanet edecekler yine.

  tarih, başımızdakilerin tüm bu şerefsizliklerini ve uyuşmuş beyinleriyle, fanatizm duygularıyla koşulsuz bu insanları destekleyenleri (aranızda okuyup araştırmaya, gözlerinin önünde olup biteni görmeye imkanı olmayan, temiz ve saf bir şekilde yalnızca akşam 7 haberlerini takip edebilen, orada duyduklarına inandırılan insanları tenzih ediyorum.) affetmeyecek. bunu da böyle bilin.

  (seçim sonuçları anlık olarak a.a. ve cihan ajansı ayrı ayrı caps'li olarak duruyor bilgisayarımda. isteyene %80'den bir anda nasıl %99.5'e yükseldiğini, %30-50 arasında chp'nin oy aldığı bölgelerden 15-20 sandıktan hiç chp oyu çıkmamasını ispatlayabilirim.)
 • açılan sandıkta mansur yavaş'a eksi oy verecek kadar şeref yoksunudur.

  bakiniz https://twitter.com/…eouz/status/450463035803463680
 • #adilsayımistiyoruz hashtagi altinda bazi gruplarin ne kadar kansiz oldugu bir kere daha ortaya cikmaktadir. bir de utanmadan buna sevinen akepeliler var, yahu bunlarin hic mi akli vicdani yoktur?