şükela:  tümü | bugün
  • bir takımın -trabzonspor burada bahsi geçen- emeğine ya da takımı siktir et, bir insanın bile emeğine mesnetsiz, kurnaz köylü mantığı ile çamur atmak kolaydır ama zalimcedir.
    trabzonspor ilk 1.lig'e çıktığı yıl, türkiye kupası'nda final oynamış ve gene o büyük istanbul takımlarının takıldığı kıbrıs barış kupası'nı sürklase ederek müzesine götürmüş. daha sonra ise 9 yıl içinde 6 kere lig şampiyonluğu 2-3 kere de lig ikinciliğini kazanmıştır - yakın tarihte avrupa futbolunda örneği yok - yani bir potansiyel zaten var. bunu hıncal uluç gibi "aydın" olma endişesinde, kafası karışık bir insanın köşe yazısına dayandırdığı komplo teorisine göre yol haritası çizip, buna riayet edebilmek zul'dür, günahtır emeklere.

    şike'den bahsedilecekse, 30 mayıs 1976 trabzonspor beşiktaş maçı'nda trabzonspor yöneticilerini markaja alan beşiktaş ve trabzon yöneticilerinin durumunu gözden geçirip sorular sormak daha mantıklıdır. zira beşiktaş'ın o son maçtan puan alamaması durumunda küme düşme tehlikesi vardı.

hesabın var mı? giriş yap