şükela:  tümü | bugün
  • abd'de açıklanacak gsyihilk çeyrek verilerinden sonra 4.75 seviyelerine gelebilir.
  • geri kalan 364 günden farklı olmayacak gün.
  • durmak yok. düşmeye devam.
  • kisa donemde ne yapacagini bilmek zor ben biliyorum diyenin de zaten eksi'de isi yok, coktan dolar milyarderi olmustu fakat uzun donemde dolarin artacagi dusunuluyor.
  • doları baskılamak için yapılacak hareketler zaten aşağıda belirtilmiş. benim şu an tahminim faiz arttırımına devam edecekler ve dolar baskı altında kalacak salsalar zaten uçak olacak da salamazlar artık seçime kadar.

ek olarak ytd ama ben artık vadeliye geçiş yaptım bugün o düşüşten evvel. tabi ani hareketlere hazır olmak da lazım :) belli olmaz bu işler ama tcmb elinden geleni yapıyor.

turkey is prepared to raise interest rates again if inflation accelerates, according to two money managers who met with turkey’s central bank governor murat cetinkaya and deputy prime minister mehmet simsek in london tuesday. the lira extended its advance...further tightening will depend on may inflation data to be released on june 4 and the nation won’t introduce capital controls, the people cited the officials as saying. they asked not to be identified because the meetings were private. the lira rose 0.9 percent to 4.5438 per dollar as of 7:01 p.m. in ıstanbul..https://www.bloomberg.com/…s-if-may-inflation-rises
  • çok değil 8 gün önce bu seviyeleri gördüğünde sayfalarca entry döşenmişti sözlüğe.

ne oldu? +3 puanlık faiz artırımı, reeskont geri ödemelerinin 4.20den sayılması, tcmb'nin bütün faiz oranlarını 16,5'a çekip sadeleşmesi ekonomiyi kurtardı mı zannediyorsunuz? ekonomi asıl şimdi batıyor farkında değilsiniz.

mecliste azınlıkta kalacağı neredeyse kesin olan bir iktidara uyandığımızda neler yaşanacak?
    iran gerginliği tırmandığında neler yaşanacak?
    halkbank için ofac soruşturma başlattığında neler yaşanacak?
    dolar endeksi 100 lere çıktığında neler olacak?

o kadar olumsuz ihtimal var ki bunca müdahaleye rağmen dolar 4,50nin bile altına inmiyor.

bu işin sonu yüksek faiz, yüksek döviz kuru, yüksek enflasyon ve yüksek işsizlik.
  • finansal piyasalar italya'da yaşanan politik belirsizlikle bağlantılı stres sinyalleri verirken avrupa birliği'nin para birimi olan euro değer kaybediyormuş bu da haliyle doları yükseltecekmiş. imf’ye 5 milyar dolar borç veren devletimiz italya’ya da bi’ 5 milyar dolar ateşler canım n’olacak
  • italya'daki politik karışıklıkların, üzerinde yukarı yönde etkide bulunacağı kurdur.

italya'daki söz konusu karışıklığın aktörlerinden biri de silvio berlusconi dir. 2018 genel seçimlerinde yine aday olmuştur. benim anlamadığım ise böylesine ekonomik sıkıntı içindeki bir millet nasıl olur da berlusconi gibi bir orospu çocuğunu tekrar seçmeyi düşünebilir. yolsuzluklara bulaşmış, söz konusu ekonomik problemlerin mimarı olmuş böylesine bir amcık ağızlıyı seçmek hatta tekrar tekrar seçmek anlaşılır gibi değil...

ama bence siz anladınız. ;) anladınız, anladınız...
  • bu gece saat 3.00 itibarıyla japon ev kadınlarına güvendiğim kur. gündüz 4,57 den yüklü alım yaptım, sabaha 4,65 ile uyanıp gün sonunda 4,75 ile kar satılı yapmak istiyorum. size güveniyorum japon ev kadınları. haydi kalın selametle.
  • tl nin, merkez bankasınca alınan tedbirler sonrasında, geçici bir süre için sağladığı talep görür halini koruyup, mümkünse dolar karşısında yukarı yönlü trendini devam ettireceği değerlendirilmektedir.