şükela:  tümü | bugün
  • bende kuru fare falan çıktı sandım içinden. öyle bir anlatmışsın ki * üfle geç bim den nasil bir performans bekliyorsun ki ?
  • sağlık söz konusu rezalet puanım 8/10
  • suçlusu niye bim onu anlamadım, git tost ekmeğinin markasını yaz, mail at adamlara bu barkodlu tost ekmeğinde böyle bir şey var diye. geçenlerde diş ipi aldım yarısı boş çıktı, mail attım, 3 kutu gönderdiler, o barkod nolarda sıkıntı var diye, gidin bir ilk işi yapan adamlara haber verin.
  • bim: sen konuşma soner.
  • okuyunca aklıma gelenler:

1. alırken paketi kontrol et. mağazada senden önceki müşteriler ürünü bozmuş olabilir. neticede vakumlu bir ambalaj değil.

2. sokağa çıkma tatili gibi bir şey yok. sokağa çıkma kısıtlaması onun adı.

3. tost yerine daha sağlık bir kahvaltı geliştir.

covid-19'a özel bkz: meşhur buton
  • son kullanma tarihi 08/06/20 olan ekmeği alırken görmedin mi amk dediğim rezalettir.
    neredeyse 2000 yıl önce tüketilmesi gereken ürünü gitmiş raftan almışsın gelmiş bir de laf ediyorsun.
    puanım 0/10
  • savunmak gibi olmasin da bimin buradaki sucu ne arkadas? git tost ekmegi firmasina yaz.

(bkz: la bu bim size neğetti?)

rez puanim 3/10. hedefi dogru tuttursan 5 6 alirdin benden.

edit not: ankara demetevlerde ucra bir sokakta ufak bir apartman alti depo vardi. cocukken o apartmanda otururduk. yillarca kullanilmadi depo. sonra birileri geldi. camlari kapattilar ilk baslarda. sonra yavas yavas alistilar mahalleye kapilarini falan acip calismaya basladilar. kamyonla yogurt gelirdi bu depoya. yogurtlar ufacik depoya yigilirdi. bir gun kalabalikca gelip yogurtlara stt damgalarlardi alel acele baska bir kamyona tekrar yuklenirdi. ben o markaya markette hic denk gelmedim. o zaman kucuktuk aklimiz da ermedi. baya bir takildilar sonra gittiler. bir donem oyle yogurtlar bir yerlere gitti iste. oyle de bir ulke iste.
  • nahoş bir durum ama rezalet puanım 2.
    başlık bim nahoşluğu diye açılsa 6 ile geçer alabilirdi, beklenti büyümesi hayal kırıklığı yaşatmış.
    üretici firma durumuna değinilmemiş, stt ler nasıl belirleniyor, bir standardı denetimi var mı araştırılmamış.
  • (bkz: sokağa çıkma tatili)
    (bkz: kahvaltıyla vakit kaybetmek)
    (bkz: sağlık)

bim'i bağlamayan rezalet.