şükela:  tümü | bugün
 • üst edit: destek olan tüm arkadaşlara tekrar teşekkürlerimi iletiyorum. sonunda problemim bir çözüme ulaştı. çözümü sonuçlandıran seda hanım'a da teşekkür ediyorum. süreci bana detaylarıyla, samimi bir şekilde anlattı ve uzamasının sebeplerini paylaştı. gittigidiyor'a da hak verdiğim taraflar oldu. özellikle ürünün artık satışta olmaması işleri karıştıran nokta olmuş. müşteri memnuniyetinin kendileri için öneminden bahsetti ve sürecin bu kadar uzamasından duydukları mahcubiyeti anlattı. açıkçası samimiyetlerine inandım ve art niyetli olduklarını düşünmüyorum. ama bu başlık ve desteğiniz olmasaydı muhtemelen çözüme daha epey yolumuz vardı.

  muadil olarak weston marka benzer özellikli bir modelin fiyatını kabul ettik. iki taraf için de kabul edilebilir bir ortak nokta oldu. bu fiyata göre 750 tl'lik bir çek tanımlandı hesabıma ve kalan farkı da ben tamamlayıp -yaklaşık 1000 tl- philips marka aynı özellikli bir tv aldım. bir aksilik olmazsa bir kaç gün sonra televizyonuma kavuşmuş olacağım.

  entry'nin ilk hali buradan itibaren başlıyor:

  arkadaşlar biraz uzun bir entry. zamanınızı alacağım ama artık canıma tak etti. lütfen bana bu konuda destek olun.

  tarihin 30 mayıs olduğuna bakmayın yaklaşık 2 aydır bu rezalet ve kandırılma vakasıyla uğraşıyorum. 8 nisan günü gittigidiyor'dan 50 inch awox marka bir android tv aldım. aynı gün kargolanması gereken ürünüm bir kaç gün gecikmeli de olsa elime ulaştı. pandemi döneminde normaldir.yetkili servisi çağırdık kurulum için. sağolsunlar aynı gün geldiler kurmaya. kurulum esnasında ürünün arızalı olduğunu tespit ettiler. tekrar duvardan söküp kutusuna koydular. tutanağa da "değişim" yazıp bana verdiler. rezaletin ilk ayağı bundan sonra başladı.

  gittigidiyor'a iade sürecinin başlaması için yazdım. bana bir kod verdiler ve mng kargo aracılığı ile göndermemi istediler. mng kargo'ya ise ulaşmak mümkün değildi günlerce uğraştıktan sonra 21 nisan günü bir kurye kaydı oluşturmayı başardım. görsel
  bu süreç içerisinde de gittigidiyor ile de sürekli iletişim halindeydim. durumdan haberdarlardı. kaydı oluşturmasına oluşturdum ama ne gelen oldu ne giden. bir kaç gün geçtikten sonra şubeye bizzat uğradım ve hemen alacaklarını söylediler. yine gelen giden olmadı. günlerce uğraştım ve toplam 3 kere bizzat şubeye de gidip ürünümü almalarını istedim. her seferinde 1 saate alacağız diyip gönderdiler beni. gittigidiyor'a da defalarca söyledim bu ürünü almıyorlar başka bir kargo firması ile göndereyim, bir alternatif söyleyin diye. onlar da beni umursamadı. buraya bir entry yazdıktan sonra gittigidiyor bana dönüş yaptı ve bu sürecin uzamasından dolayı özürlerini iletip tarafıma özür mahiyetinde 150 tl hediye çeki tanımladılar ve konu ile ilgileneceklerini belirttiler. ama yine bir çözüm olmadı. en sonunda btk'ya bir şikayet oluşturdum. ertesi gün mng kargo özür dileyip kargomu hemen aldı. kargomun benden alındığı tarih 15 mayıs'tı. yani ilk siparişimden 38 gün, iade talebimden ise 31 gün sonra.

  bu süreç boyunca gittigidiyor müşteri hizmetleri ile sürekli iletişim halindeydim ve ürün değişimi talep ettiğimi defalarca söyledim. çünkü ürünü ben 2000 tl ye aldım ama gerek doların çok yükselmesi, gerekse pandemi sebebiyle ürünlerin fiyatları sürekli yükseliyordu. bu süreç sırasında sadece telefon ile değil sözlükteki kurumsal hesapları ile de "en kısa sürede çözülecek" temalı dönüşler alıyordum. görsel
  ürünü iade etmeden hemen önce gittigidiyor'un ekşi sözlük kurumsal hesabından bana bir dönüş oldu. satıcının elinde ürün olmadığını ve para iadesi yapacaklarını belirttiler. ben de satıcının başka alışveriş sitelerinde aynı ürünü satmaya devam ettiğini ve yalan konuştuğunu belirttim. bunları da ekran görüntüleri aracılığı ile kanıtladım kendilerine. ekşi sözlük kurumsal hesabı da bana ürünü iade ettikten sonra yenisini alırken oluşacak fiyat farkını hediye çeki olarak döneceklerini söylediler.görsel
  ben de buna güvenip ürünü iade ettim. yoksa en kötü ihtimal servisine onarım talep edip kullanacaktım çünkü ürünün yeni fiyatı 2700 tl'ye ulaşmıştı bile. rezaletin ikinci ayağı da bundan sonra başladı.

  ürün gitti, param hesabıma yattı. ben de gittigidiyor'a paramın yattığını ama hediye çekinin tanımlanmadığını belirttim. buradaki yazışmalarımı kendilerine mail attım. bir üst birimin konu ile ilgileneceğini ve bir iki gün içerisinde konunun çözüleceği söylendi. bu süreçte yine her gün aradım kendilerini ve her seferinde bugün, yarın tarafıma dönüş yapılacağı belirtildi. bu arada benim aldığım ürünün siteden satışı bitti. yani aynı ürünü alma ihtimalim de sona erdi. kendilerine bunu da belirttim. bana hangi ürünü almak istediğimi sordular. ben de aynı özellikte philips marka bir ürün alacağımı belirttim. awox ile muadil olmadığını ve daha pahalı olduğunu, aradaki tüm fiyat farkını talep etmediğimi belirttim. muadil olarak vestel ya da benzer marka yerli bir ürünün fiyatını kabul ettiğimi belirttim ve asla suistimal peşinde olmadığımı defalarca kendilerine ilettim. sadece dilimin yandığını ve daha kaliteli bir marka almak istediğimi belirttim. tekrar dönüş beklemeye başladım.

  bugün ilk siparişimi verdiğim günün 54. günü. neredeyse 2 ay oldu. ben toplam 6 taksidin, 2 taksidini ödedim bile. muadil sayılabilecek markalar bile 3000-3200 bandında satılıyor. salonun ortasında, televizyonun olması gereken yerde küçük ekranlı eski bir laptop var ve onunla işimi görmeye çalışıyorum. artık kardeşim, kuzenlerim, arkdaşlarım dalga geçiyor noldu senin televizyon diye. lütfen benim yerime kendinizi koyun. 2 aydır yaşadığım sinir harbine artık tahammül edemiyorum. hem maddi, hem manevi olarak uğradığım bir zarar var ortada ve katiyen bir çözüm bulamıyorum. müşteri hizmetleri ile 200 dk dan fazla telefon görüşmem var .görselgörsel
  buradaki kurumsal hesapla yazışmalarımız ve verdikleri sözler var. hepsini kanıtlayabiliyorum ama asla çözemiyorum. sözlüğün gücüne inanıyorum ve sizlerden destek istiyorum.

  edit: kargo konusunda çok mesaj alıyorum. niye kendin götürmedin diye. valla denedim. epey büyük bir koli. 2 arabayla denedik. ikisine de sığmadı. kamyonet tarzı arabası olan kimseyi de tanımıyorum. ayrıca gittigidiyor bana ürünü iade etmemi, aradaki farkı halledeceklerini söylediği için iade ettim. yoksa lanet olsun diyip, garantiden tamir ettirecektim. görsel
  ayrıca 40 gün evde kargo gelecek diye beklemedim.görsel
  görsel bunlar sadece sözlükteki yazışmalarımız. telefonla kaç kere aradığımız düşünün artık.
 • gittigidiyor bu ülkenin en berbat kuruluşlarından birisidir. kendilerini ve satıcıları korumak için muhteşem tezgah kurmuşlardır ve müşterinin bir sorunu varsa asla ama asla kulak asmazlar. kaç defa yaşadığım sorunlarla ilgili şikayet etmeme rağmen mahalle esnafı ağzıyla hallederiz denilip bir daha asla geri dönüş yapmamışlardır. yetkililerin ve denetlemecilerin bu tarz kullanım süresi dolmuş ilkel siteleri acilen kapatmaları gerekir.
 • gittigidiyor’un artık bizden gittiğinin kanıtı olan rezalettir. birkaç ay önce sipariş ettiğim ürünün hem çok geç gelmesi hem de geldikten sonra elimde patlaması sebebiyle yazarın mağduriyetini anlıyorum. madem haklarında yazılanları okuyup geri dönüş yapabiliyorlar, o zaman adam gibi iş yapmaları gerektiklerinin de farkındadırlar. ayrıca hediye çeki verip hop geri aldım şeklindeki davranışları da tam onlara göre olmuş.
 • rezalet gibi rezalettir. hem adamı mağdur et, hem söz ver, hem de verdiğin sözü tutma. bunlar iyice keriz yerine koymaya başladı bizi.
 • gün geçmiyor ki ciroları dudak uçuklatan sadece marketplace olmalarının karşılığında kazanç sağlayan firmaların yapmaları gereken tek iş olan müşteri memnuniyetini ellerine yüzlerine bulaştırma durumu yaşanmasın..

  gittigidiyor’u ebay satın aldıktan sonra bir firma nasıl kalite kaybeder canlı kanlı örneği gerçekten.. rezalet gibi rezalettir, geçmiş olsun.
 • rezalet puanım 10/10.

  sattığın ürün ayıplıysa ve aynı üründen elinde kalmadıysa, muadili veya muadili yoksa bir üst modeliyle ücretsiz değiştirmelisin. 150 liralık çeklerle dilenciye sadaka verir gibi muamele yapmışlar. aradaki fiyat farkı muadil üründen fazlaysa da muadil ürünün fiyat farkını satıcı, arta kalan fiyat farkını müşteri ödemeli. müşteriyi memnun etmek o kadar zor değil. çakal esnaflardan bıktım. şimdi bu başlık gündeme tutunursa sorunun çözüleceğinden hiç şüphem yok.
 • sadece televizyon masraflarını değil ek olarak psikolog masraflarını dahi karşılaması gerekiyor gittigidiyorun öyle bir rezalet. bir televizyon denmemeli, sorun için harcanan zamana ve yaşatılan strese bakılmalı. ayrıca psikolojik açıdan zor günler geçirdiğimiz şu dönemde televizyon insanın uzvu gibi. yalnız yaşayanlar için salgından önce de öyleydi. icra kanununda bile temel ihtiyaç addediliyor.

  türk insanı dolandırıcılıkta sulu götürür susuz getirir kabul, ama gittigidiyorsan, sıfır risk diyorsan, satıştan komisyon almayı biliyorsan bunu çözmek zorundasın. örneğin stokta görülen ürünler kur farkından etkilenemez olmalı. o sistemi kurmak da size düşer. elinde eski fiyattan alınan ürünleri kur değişti diye iteleyen satıcılarla dolu ortalık. başka yerde satışa devam etme durumunu yakın zamanda ben de yaşadım, satıcıya yaptırım uygulandığı söylendi bana da. fakat bu noktada e-ticaret sitelerinin tamamı birlikte hareket etmeli ve bunun önüne geçmeli. aynı mail adresine tanımlı ya da benzer kullanıcı isimleri incelenerek hızlı davranılmalı. yurtdışında olsa ne tazminatlar ödemek zorunda kalırlardı da işte bir garip üçüncü dünya ülkesiyiz biz...
 • öncelikle rezalettir evet geçmiş olsun. ancak kuryenin gelmesini beklediğin için bir puan kırıyorum. rezalet puanı 9/10.

  ya o kuryeler normal bir zamanda gelmiş mi ki pandemi zamanında evden gönderi alacak. benim başıma gelseydi ilk gün kamyonet tutmak gerekse bile bizzat o koliyi mng şubesine götürürdüm.

  aradaki fiyat yükselmesi için de gittigidiyor vadettiği hediye çekini tanımlamalıdır.
 • hak ettiği değeri görmeyen rezalettir.
  resmen adamı oyalamışlar.
26 entry daha