şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 1- başbakan binali yıldırım'a göre son 15 (onbeş) yılda türkiye cumhuriyeti devleti'nin savunma harcamalarının toplam tutarıdır. kaynak: bugünkü haber türk gazetesi ekonomi haberleri.

  2- cumhurbaşkanı ve akp genel başkanı recep tayyip erdoğan'a göre son 2 (iki) yılda suriyeli mezhepdaşlarımıza harcanan tutardır.
 • aktroller bugün kemal kılıçdaroğlu'nun açıklamalarındaki banka trasferi belgeleri konusunda olağanüstü bir mesaiye girdiğine göre bugünkü açıklamalarda asıl gözden kaçırılmak istenen suriyelilere harcanan bu miktardır.

  az buz bir para da değil. üstteki entrye göz atılınca son 15 yıldaki yani tüm akp dönemindeki savunma harcamalarının tamamı 30 milyar dolar.

  ufak bir hesapla 3 milyon suriyeli olsa her birine harcanan 10.000 dolar yani yaklaşık 40.000. tl'dir. her bir suriyeli aile 5 kişi olsa, her aileye harcanan 200.000 tl'dir. her bir suriyeli aileye ortalama 200.000 tl harcayan ülkemizde asgari ücret ise 1.400 tl'dir.
 • seçimlerden sonra piyasaya akp nin seçilmesi halinde pompalanacağı iddia edilen miktar,
  milleti aptal yerine koydular, buna eyvallah, her zaman yaptıkları iş ama muhalefetten bir allahın kulu da çıkıp hesap sormaz mı seçim öncesi vatandaşı aptal yerine koyanlardan.
  30 milyar pompa
  kanan mutlu kandırılan mutlu.
 • pompalayanlar pompalamayarak akp’yi pompalamıştır. akp şerbetli olduğundan bu pompalama pek etkilemez. fakat sorulması gereken bu pompalama, başka pompalamaları tetikler mi?
 • doların gidişatını seyreylerken akla gelen bir dolar pompacısı başgan vecizesi.