şükela:  tümü | bugün
  • 31 mart 2018 tarihine kadar vadesi gelip ödenemeyen devlet alacakları yapılandırılıyor.

edit: haber

edit 2: açıklamanın videosu
  • hep yandaşlarınkini sıfırlayacak değiliz ya seçim öncesi ucundan azcık sizi de görelim açıklamasıdır.

nasıl olsa seçimlerden sonra kucağımızdasınız, fazlasıyla geri alırız diyorlar.
  • namusumuzla iş yapıyoruz vergimizi ödüyoruz devlet bizi cezalandırıyor ulan bu kadar mı ucuz be ayıptır
  • acaba senelerdir verginin günü geldiğinde koşa koşa yatırıran, bir kuruş bile vergi borcu olmayan benim gibi enayi vatandaş, efnaf, sanayici için bir düzenleme veya bir kolaylık getirmeyi düşünüyorlar mi?
  • bizim bi yüzde 5 işi ne oldu, hani düzenli ödeyen mükellefe olan?
    diye sorduran af.
  • haydi beyler, oylar ak partimize ....
  • biz ne yapacağız, gittik adam akıllı ödedik. vatan millet sakarya işi ne oldu?

biz de mi vergi kaçıralım? paramızı yurt dışında mı değerlendirelim, yapacağınız ekonomi, iktisatın içine sıçayım dediğim hadise.
  • "biraz da burama oy atın" açıklamasıdır.
  • vergileri beyana bağlı olup ödeyen enayiler var hala... bu ülkede namuslu olmak aç kalmak demektir. haydi memur, işçi mecbur bordrolu. sen niye ödüyorsun ki? bekle beş sene, seçim öncesi vergi affı çıkar. ha ödeyecek misin, yoo... türkiye cumhuriyeti devleti şunun için vardır: namusludan alsın, namussuza versin diye... senden alır, kaçak ev dikene tapu verir. çünkü oy alacak. senden alır, evine elektrik sayacı bağlatmayanın parasını hesaplar, onu da senden alır. çünkü oy peşinde. senden alır, vergisini ödemeyenin peşinden koşar, ona yüzde 50 iskonto yapıp 10 yılda yapılandırır. sen zamanında daha fazlasını ödemişsindir. işte kadim devlet geleneğimiz ve fonksiyonu budur. vergi affını da ikinci kutluk devleti hakanı barış yabgu bulmuştur, bi anekdot...

benim tanıdığım bazı adamlar var, ömrü boyunca vergi ödememiştir herif jasjdsa.
  • bu ülkede her iyi şeyin mi cezası kesilir ya? vergi ödüyorsun, trafik cezasını ödüyorsun sonra neymiş ödemeyenlerinki yapılandırılıyormuş, vay arkadaş...